81

Odp: Pszczoły

jak tak to tylko na takich co mam spisana umowe i dopłaty dla mnie. ale raczej ekologia na swoich na dzerżawach konwencja żeby nie popłynąć jak ekologa nie wyjdzie. puki co walczę z myślami

Rolnik z powołania:-)

82

Odp: Pszczoły

Jak pasieki koledzy ja 24 03 zrobiłem mały przegląd co zazimowałem to jest i ładnie się rozwija

83

Odp: Pszczoły

Słabo. U szwagra z 14 zostało 5. U mnie z 8 zostało 4.

84

Odp: Pszczoły

U mnie wszystko przezimowało ale są słabsze niż rok temu

Rolnik z powołania:-)

85

Odp: Pszczoły

Przykro bardzo jak się osypią przerabiałem to tylko współczuć

86

Odp: Pszczoły

Mulczowałem  w zeszłym tygodniu łąki , pola z kwiatkami  pod nowe zasiewy , zawodowy pszczelarz  250 pni.  twierdził że nie przezimowało 5  ale od czerwca karmi je wywarem z kory dębu i czymś jeszcze .,,, tylko nie zakodowałem , mówi że coś to im pomaga ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

87

Odp: Pszczoły

Jak dużo rodzin nie przeżyje zimy to warto pomyśleć co się zrobiło źle...
A jak u was że sprzedażą miodu? U mnie bardzo słabo

Rolnik z powołania:-)

88

Odp: Pszczoły

U mnie nie przeżyło chyba z 3-4 rodziny. Ale  podobna sytuacja jak w u Pajeja, że ogólnie słabsze niż rok temu, szczególnie te rodziny przywiezione z gryki...

Że sprzedażą miodu nie mam problemu, ale to ze względu, że żona jeździ z ogórkami i miodem na targowiska. W zależności od ilości uzyskanego miodu, to do jesieni/zimy udaje się wszystko (czasem gryczany zostanie) sprzedać

Kompletny noob w temacie Fortschitt

89

Odp: Pszczoły

Przed covidem za słoik 0,9 l płaciłem 30 zł od jesieni 50 zł i ani zł mniej. Osobiście nie uważam że jest drogi. Z żoną rocznie zjadamy 8-9 słoików myślę że to nie jest mało. Starszy pan w środę na targu miał inne zdanie na temat ceny i wszedł w ostrą polemikę z pszczelarzem.

90

Odp: Pszczoły

Ja sprzedaję 40-45 i ludzie mówią że drogo. Prawie połowę mi zostało

Rolnik z powołania:-)

91

Odp: Pszczoły

Starszy pan się odkleił od rzeczywistości... Prosty przykład: 2 lata temu sloiki kupowałem po 0,85zl za szt, teraz to przynajmniej 1,85zl...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

92

Odp: Pszczoły

Do tego ceny pokarmu i leków

Rolnik z powołania:-)

93

Odp: Pszczoły

Dla mnie największym zmartwieniem nie kondycja pszczol po zimie a taka wiosna jak teraz i ostatnimi latami. Chłody w marcu i kwietniu przeplatane ociepleniem. Wtedy najbardziej rodziny słabną, no i trzeba wtedy szczególnie uważać czy pokarmu nie brakuje. Jeśli matka się rozczerwi to zapasów momentalnie ubywa.

Kompletny noob w temacie Fortschitt

94

Odp: Pszczoły

Dlatego ja dziś planuje dać ciasto

Rolnik z powołania:-)

95

Odp: Pszczoły

Nie było zimy to i wiosna nie wiosenna. Marzec  niby trochę cieplejszy od ubiegłorocznego jednak mniej słoneczny. Teraz to wystarczy że spojrzę w aplikację fotovoltaiki i wiem jakie było nasłonecznienie przed rokiem w poszczególnych miesiącach i dniach. Przed rokiem marzec dał o 1/4 prądu więcej, to dużo.

96

Odp: Pszczoły

Ale za to nie było burz piaskowych jakie się ostatnio zdarzały w marcu

Kompletny noob w temacie Fortschitt

97

Odp: Pszczoły

U mnie to raczej w drugiej połowie kwietnia były.