21

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

jak tylko kupię papierek lakmusowy to sprawdzę pH w żwaczu, nasienie nie ma nic do rzeczy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

22

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Te dwie sztuki to raczej mialy jakies wady fabryczne(genetyczne).... wink

Weterynarz mówił że to jakies wirusy, mi jak zaatakowało to cala obora mlecznych miala biegunke że łopatą można bylo wozić.... ale po jednej wizycie przeszlo...u znajomych to samo....

Cielaki ja zostawiam wszystkie, u mnie sztuka to sztuka- są budynki to i jest gdzie to trzymać, ale takiej jazdy z cielętami to nie mialem chyba nigdy
Wszystko jak na razie się normuje, przed wczoraj byczek czerwono- biały przyszedł na świat, ladnie pije- to mnie cieszy....ale tfu tfu żeby nie zapeszyć .... wink

Fenol ten proszek można dawać profilaktycznie w małych ilościach, ale jak ostra biegunka dopadnie to trzeba walić zastrzyki.... hmm

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

23

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

a ja dziś miałem niemiłą sytuację. Wracam z pracy a na pastwisku leży krowa LM, leży i nie dycha - zdeło ją sad Tato mówił że ok. 14 był na pastwisku i wszystko było ok a o 15:30 już leżała. Napompowana jak tylne koła od forsza. Szkoda bo chodziła z 3 cielakiem więc jeszcze troszkę cieląt by dała.
Odbiorą dopiero w poniedziałek a weekend zapowiada się upalny więc zacznie się psuć.

gg 5118068

24

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Szkoda krowy sad Fuu masz racje zacznie ona sie rozkładać.. To u mojego sąsiada chodziły krowy pod lasem gęstym i jedna uciekła w ten las i kark skręciła i też kaput po krowie.. 2dni leżała to na 2 dzień pojechałęm z tatą jumzem ja wyciagać z lasu to już było nieźle czuć od niej ale jak przyjechał ten gość samochodem do odbioru i co miał na nim już zwierząt to masakra.. smród niesamowity hmm

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

25

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

panowie szybka odpowiedź..
cielak około  5 tygodni .. wzia i wyskoczył z zagrody   nażarł się  albo ziemniaków albo paszy i  wydęty  leży ..  soda nic nie pomogła ...  co radzicie ..   weterynarz ma przyjechac a jak pajac nie pomoże bo niestety  lepszego nie mamy  to co mu robic ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26 Ostatnio edytowany przez zorak (2012-02-10 11:55:40)

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

jeśli brzuch napompowany jak piłka to go po prostu przebij. Jeśli nie masz oryginalnego przyrządu to zaostrz na szpikulec dużego gwoździa, odkaź i mocnym ruchem wbij tuż za żebrami i spuszczaj gazy.
http://www.youtube.com/watch?v=TYeHt7OsNgw
od 1:20 filmik stary ale liczy się sposób

gg 5118068

27

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Można jeszcze kołek w pysk włożyć żeby nie zamknął u krów to skutkuję ale jak mocno oba boki ma wydęte to najlepiej wprowadzić trokar.

28 Ostatnio edytowany przez artureekk (2012-02-10 14:02:01)

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

silipentakol i wóda i to wczystej postaci o ile ma wzdecie bombekowe ( od ziemniaków) miałem podobny przypadek weterynarz przeznaczył na straty a ja wlaem w niego prawie 2 lity w czysytej postaci
(wódeczki) oczywiscie nie naraz trwao to 5 dni ale uratowałem
a trokan trzeba miec

29

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Ale zwróćcie uwagę że wszystko co się wlewa do pyska nie działa natychmiastowo (czasem nie zdąży zadziałać) a przy silnych wzdęciach trzeba działać bardzo szybko i "upuszczenie" gazów poprzez przekłucie jest najskuteczniejsze. Wyżej opisywałem mój ostatni przypadek gdzie krowa padła bardzo szybko bo ładnie się pasła a jak po 1,5 godziny doglądałem bydła to już leżała sztywna więc wszystko odbyło się bardzo szybko.

gg 5118068

30

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

panowie kipną ...  szkoda cielaczka   co  teraz ? utylizacja czy  wpisac  wżytek własny ?? jak to zrobic ?>

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31 Ostatnio edytowany przez zorak (2012-02-10 15:15:57)

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

weterynaria i później firma utylizacyjna - oczywiście odpłatnie. Teraz zimno to może leżeć na mrozie nim przyjadą. U mnie zanim przyjechali krowa leżała 3 dni w upale - lisy się już do niej dobierały. Na własny użytek chyba dużo więcej załatwiania.
ps: wiesz dlaczego - od wzdęcia czy jakieś zatrucie ?

gg 5118068

32 Ostatnio edytowany przez koseś (2012-02-10 15:22:40)

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Dzwoń do arimr i tam dostaniesz namiary na firmy co mają podpisaną umowę niektóre biorą za darmo aby tylko klienta złapać .

33

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Nie chciałem tego pisać ale pierwsze co mi przyszło do głowy to od razu z rana oskórować i zjeść, a potem zgłosić jako użytek własny i rozchodować w ARiMR. Teraz też wolałbym nim psy nakarmić i zgłosić użytek własny. W sierpniu tamtego roku udusił mi się byk 500 kg i zagospodarowałem go, a kwity załatwiłem i obeszło się ze stratą na poziomie 1500-1800 zł

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Mi latem padła krowa po porodzie to przyjechali na drugi dzień po południu  też już była rozdęta po prostu zaczynała się psuć. PS. Jak chcesz to mogę ci dać namiary na firmę utylizacyjną tylko nie wiem jak daleko oni jeżdżą.

35

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

dobra zgłoszone do weterynarza ...     on zgłosił  tej niby firmie ..   i  co oni tam z tym zrobia to ich sprawa .. byle nie poszedł by w kiełbasę ...  big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

36

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Panowie   znowu   cos z kilejnym cielakiem ...    wypije mleko  kładzie sie i beczy    aż się telepie   dalismy mu   butelką  RUMEN- Activie na rozruszanie żołądka  i nie wiadomo co mu się dzieje . nie chce nic jeśc ani nic ..  kolejny sie wykończy ...   dodam że  3 cielak jest ok   i  3 duże równiez .Jedzą te same siano i  siedza w tej samej stajni ...  masakra jakaś ...  co robic ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Do tego to potrzeba dobrego weta ,ale masz coś nie tak z żywieniem może w paszy masz jakieś mykotoksyny ? gdzieś  popełniasz błąd żywieniowy ,czym te cielaczki karmisz i w jakim są wieku oraz przedziale wagowym ?

38

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Przestał pracować żwacz  leje  na to propiosan albo drożdże i przechodzi.

39

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

wiek 1.8 miesiąca  waga do 70 kg ... dostają mleko z otrębami  oraz siano  ...  w czym tu popełnic błąd ??  poraz pierwszy  jest cos takiego ...   


są upierdliwe koty  dojrzałem  2 razy że się na sianie wylegiwały  ?? możliwe jakiś robak od nich ??  bo już sam nie wiem . stajnia bielona w sierpniu była ...  weterynarz dopiero o 13 ma byc ... 

dziwna sprawa  .... ponieważ każde byki od kąd pamietam  zawsze były tak samo  odrzywiane

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

A może ma jakąś wadę wrodzoną? ja miałem taki przypadek ,że rano napoiłem a w południe leżał wzdęty przyjechał weterynarz ale już nic nie dało się zrobić i go dobiłem przy patroszeniu okazało się że prawie nie miał wątroby...