1

Temat: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

parę dni temu wypadł mi cielaczek, dziś kłopoty z kolejnym, słaby, zimny, słaby odruch ssania, "katar" cieknący z nosa.  kał normalny, temperatura 38,5c. to samo co wcześniej z poprzednim cielakiem. co jest przyczyną? lekarz powiedział że to płuca. ale od czego. jeżeli ktoś miał takie kłopoty lub wie co może być przyczyną bardzo proszę o pomoc. pierwszy raz mam takie coś i jestem bezradny.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Fenol a nie miałeś grypy w oborze? Mnie to wygląda na powikłania po grypie , chociaż u mnie są inne objawy ale weterynarz mówił że jak się przyplącze grypa z wirusem BVD to cielęta mogą mieć kłopoty z układem oddechowym a jałówki nawet poronienia w 6 miesiącu cielności. Nie wiem co u Ciebie było ale może warto na to zwrócić uwagę.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

ten budynej stał 5 lat pusty został zdezynfekowany i pobielony, jest sterylny a jałówki mieszkaja w nim od 2 tygodni, jest jeszcze dużo miejsca i wstawiam cielaki ale jest problem. dostał zastrzyk i jest chyba lepiej ale poprzdni tez dostał 100zł i nic nie pomogło...700 zł w plecy sad

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

A czym bieliłeś wapnem?? Ja zawsze bielę emulsją kupuję najtańszą w markecie co prawda szał to nie jest ale zawsze mam czysto no i nie jest tak szkodliwa jak wapno nie przelasowane. A może został Ci jakiś grzyb i szkodzi zwierzętom.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

5

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Ja miałem taki przypadek rok temu. Kupiłem dwa byczki po HF i od samego początku miałem z nimi taki cyrk. Zawsze mam pod ręką antybiotyk to im dawałem ale to tylko męczarnia. Padły obydwa. Jeden po miesiącu drugi po 3 miesiącach.  Ale od początku były jakieś takie słabe, no i mogły dodatkowo zaziębić się w transporcie dlatego tej zimy woziłem cielaki w szoferce w transitcie 60 km. Dość komicznie to wyglądało.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Jak to jest komiczne to ciekawe co byś powiedział jak gośc do limuzyny w skórze wkłada w bagażnik prosiaki zaworkowane oczywiście żywe bo niestety bywało że i tak woziłem z daleka.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

7

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

dałem mu enroxil i jest lepiej właśnie dostał drugą dawkę ale jest słaby. mam nadzieję że przetrwa.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Fenol a te cielęta masz kupione czy z własnego chowu?

9

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

kupione oba z tej samej obory od ludzi których znam, brałem żywotne cielaki, u nich nic takiego nie ma u mnie czyciutka obora i nie wiem co jest grane, temu co go teraz lecze ciągle cieknie z nosa, mnie ale wciąż. ide zaraz poić. mam nadzieje że wypije jak człowiek...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

10

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

enroxil jest za słaby podaj floron jest drogi ale wydajny i bardzo skuteczny na choroby układu oddechowego

11

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

floron
http://www.veterynaria.pl/leki.php?cmd=info&id=742
jutro kupię może wniesie coś do tematu. dziękuję

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

12

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

jak możesz sprawdz czy sa po tym samym byku.jeśli tak to może on być przyczyną ale to pewnie wiesz.

13

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

o kurna! bardzo możliwe że są po tym samym byku...tam jest buhaj zapylacz
leslaw00 nie rozumem w czym problem, oświeć mnie proszę. czyżby choroba genetyczna? ale to oni też mieliby problemy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

byk może być nosicielem wirusa i jego potomstwo moze częściej chorować niż inne sztuki ,co nie oznacza że każde ciele będzie chore.nawet w inseminacji można trafić taką wzmianke ze dany byk jest nosicielem jakiegoś tam wirusa i jaka jest żywotnośc jego potomstwa.

15

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

ok
jeżlei chodzo o "Dyzia" to ma się już dobrze. Już w drzwiach obory dał mi do zrozumienia że jest baaardzo głody i wybombał 2,5l mlekomixu w zawrotnej prędkości. już chyba lepiej.
dziękuję Chłopaki

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Tylko teraz proponuję Ci co 3 dni podawać mu antybiotyk. Ja po wielu próbach za najskuteczniejszy uważam Tarchomiocin, bo może nastąpić nawrót tak jak ja miałem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

wykrakałeś
mam ponownie problem, tylko że dotyczy grupy cieląt która miesiąc temu przestała pić mlekomix, cielaki wcinają ładnie, kiszonka i gnieciona mieszanka zbożowa, z tym że teraz zatrzymały się we wzroście i wychudły mają obsrana dupy ale kał nie jest rzadki też trochę bardziej wilgotny i oblepia się dookoła ogona. Zupełnie nie wiem co jest grane, jedzą kiszonkę z kukurydzy którą mają do oporu, witaminy i minerały do tego ok 1kg gniecionego zboża na łeb. no dokłądnie to wiadro 25l na budynek 20 większych, trochę srednim i odrobinę najmniejszym to nawet mniej niż 1 kg.
warunki w budynku może nie są najlepsze bo dorzucam tylko słomy i wybieram szajs jak przepędzam do innego miejsca. nie wiem zupełnie co jest nie tak, w budynku mam 30 cielaków starsze i młodsze problem dotyczy grypy średniej i najmłodszej która od ok tygodnia dostaje normalnie objętościówkę bez mleka i im też dupy się obklejają ale one są zdecydowanie bardziej żywotne niż te w średnim wieku, ze starszymi zupełnie nie mam problemu. Rozmawiałęm ze staruszkiem, sąsiadem i weterynarzem, staruszek i sąsiad jadą identycznie wetetynarz twierdzi że zakwasiłem je, ale najpierw musiałbym je zatuczyć i wtedy będzie zakwaszenie a one są w normalnej kondycji a później tzn teraz spadły z normalnej budowy na chudzielce. Czy mieliście takie przypadki, dałem już enroxil ale nie widzę rezultatów. dałem też odrobaczanie ale to już szukanie po omacku bo skąd tak mały cielak miałby robaki wpadam w panikę bo to bardzo źle wygląda.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

18

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Fenol ja mialem ostatnio jazdę z cielakami- na przemian zapalenie oskrzeli u 3 a u większości do 3-4 miesięcy biegunka- i moje spostrzeżenia- nie baw sie w jakieś proszki, wolaj od weteryniarzy odrazu zastrzyki bo z tym trzeba szybko nie ma co czekać bo na dobre to cielakowi nie wychodzi....
Mnóstwo moich znajomych narzekało na biegunki u cielaków i u krówek też....


Mnie niestety zastanawia inna kwestia- na 8 porodów w ostatnim czasie dwa cielaki zgony- obydwa mialy coś nie teges z ukladem pokarmowym jeden wogóle nie chciał pić mleka,drugi nie mógł kupy zrobić, wszystkie krowy zapładniane sztucznie mięsno- mlecznym.....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

19

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

mówisz że u Ciebie ludzie narzekają, może to wirus tak sobie to tłumaczę dlatego enroxil nie działa. Bendek zainwestuj w sondę kilka cielaków już wyprowadziłem dzięki pojeniu przemocą tylko musisz uważać aby za miast do przełyku nie wsadzić sondy w płuca bo zabijesz zwierzaka.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

20

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

No to ostro u Cb z tymi cielakami... My nie chodujemy cieląt bo bierze od nas znajomu i chowa dla Sb a jałówki od dobrej krowy powracają do nas już zacielone.  Od nas każdy cielak u niego nie był chory ani co każdy był zdrowy i u niego ładnie się chowają smile Może jak masz problemy z płucami że cielak nie tak oddycha to można mu zrobić inchalacje jak u człowieka (tak słyszałem i wiem co trzeba zrobic ) yikes  U nas to w tamtym roku padł Cielak ale coś nie było nie tak i nie mógł się załatwić i niestety zdechł....  To wszystko zależy też od jakiego nasienia były te cielaki lub od tego dobrego byka. Aby Ci te cielaki powrócili do normy wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)