Temat: Bizon dziwne wibracjie silnika

W moim Bizonku coś się dziwnego dzieje z silnikiem,dostał dziwnych wibracji do tego stopnia że sam odkręcił się rozrusznik.Zdjąłem przystawkę napędową od silnika z nadzieją że pękło ślepe sprzęgło lub rozsypało się łożysko.Wszystko jest całe i tu mam problem co jest przyczyną tych wibracji ??

2

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

może byc cos z wałem   

powiedz cos więcej na jakich obrotach  to sie dzieje niskich , wysokich , czy bez rózniczy czy niskie czy wysokie ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Z  tymi  dziwnymi  wibracjami  to  może  tylko  pierwsze  wrażenie  po  odpaleniu  po  zimie ,  a  odkręcające  się  rozruszniki  to  chyba  norma  w  bizonach ,  u  mnie  też  stale  trzeba  go  dokręcać  big_smile

4

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Zawsze to można kombajn na wibrator przerobić i produkować pustaki, a podobno leyland to taki porządny silnik wink

5

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Na  produkcję  pustaków  to  szkoda  bizona  ale  jakby  go  przerobić  na  formę  do  płota  ta  jakby  raz  w  pizd.  mu  przyłożyć  to  i  z  15  metrów  by  wyszło  wink  big_smile

6

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Może być i do płota smile

7

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Śmiejcie się z leylanda,a co tam.Pod max obiążeniem mało silnik z ramy nie wyskoczył,telepie nim na niskich i wysokich obrotach mam taką nadzieje że nie zrobiły mi się dwa wały korbowe.Na wibrator do pustaków to jeszcze się nie kwalifikuje,za małe wibracie.Nawet silnik od pralki Frani jest ok do puki się nie popsuje smile

8

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

mocne  nie chce straszyc ale odkrecaj miskę olejową bo coś  nie tak

pozatym  jakie obiawy  zaczeły się dziac czy to tylko odpaliłes i juz  skakał ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9 Ostatnio edytowany przez mocne255 (2010-07-06 22:08:20)

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Zaczeło się tak dziać już w zeszłe żniwa,spece od bizonów twierdzili że na pewno pękła blacha (ślepe sprzęgło)w tym roku go jeszcze nie odpalałem.Coś mi się mocno wydaje że raczej mam dwa wały korbowe w silniku, a tak fajnie chodził.
Dziś odkręciłem koło zamachowe,i znalazłem chyba przyczyne tych dziwnych drgań.Obudowa sprzęgła popękana,śruby pourywane :uuuu:.Teraz mam następny problem dlaczego to ustrojstwo mi popękało.:hmmm:

10 Ostatnio edytowany przez draqon22 (2010-07-08 00:08:26)

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Brzmi  poważnie.  Niespotykana  awaria .  Może  koło  zamachowe było  poluzowane na  wale  ?  Trudno mi   coś  doradzić  ale cholernie  jestem  ciekaw  co  tam  też  się  stało  że  aż  pękła  obudowa .  :hmmm:

11

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

W zeszłym roku założyłem silnik od Autosana zmieniłem osłone koła zamachowego,w Autosanie jest inna silnik chodził jak szpulka po złożeniu.Skosiłem około 30 ha i zaczeło się tak że sąsiad musiał mi żniwa skończyć bo deszcze zapowiadali.Złożone było wszystko ok 3 razy sprawdzałem wszystko, koło zamachowe dokręcone na max.Śruby dla pewności wkręcane na klej,tak że sam nie wiem co było nie tak że ta obudowa sobie pękła.

12

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

może wada materiału  ??  albo gdzieś było czyms uderzone  i pękanie se postępywało pomalutku ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

No bizonka to nieźle porozbierałes.Trza było mnie zatrzymać jak przejeżdżałem to bym może co doradził

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

14

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Nie śmiałem ciebie zatrzymywać bo widać budowa u ciebie cała parą idzie.Jak byś sam się zatrzymał to na pewno bym skorzystał z dobrej rady.A tak nawiasem mówiąc dobra rada jest więcej warta niż pieniądze.Ale jak by co to wpadaj śmiało,Bizonek jeszcze nie zrobiony.

15

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Mocne255  jak  już  się  uporasz  z  usterką   to  napisz  jak  przebiegała  naprawa  i  co  musiałeś  zrobić  żeby  silniczek  znowu  chodził  jak  pszczółka.  Też  mam  bizona.

16

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Wymiana obudowy koła zamachowego to jakieś 2 dni roboty w dwóch,i to bez ściemniania.Kupić nową obudowe graniczy z cudem,najlepiej szukać w zakładach naprawczych silników Bizona.Kupiłem 2 używane obudowy(1 tak na wszelki wypadek)za 400 zł.Pytałem majstra co naprawia te silniki jaka mogła być przyczyna że pękła mi ta obudowa,pierwsze jego pytanie było czy czasem mi się rozrusznik nie odkręcił.Jak pisałem w pierwszym poscie po tym że się odkręcił rozrusznik poznałem że coś zaczyna się dziać nie tak z moim silnikiem.Na dzień dzisiejszy obudowa wymieniona,jutro trzeba pozakładać resztę blach i odpalić silnik.Mam nadzieje że będzie wszystko ok,rozrusznik przykręcony na max teraz już chyba się nie odkręci.

17

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

śruby skręc na  klej do gwintów     wtedy się już samo nie odkręci

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

mocne255 napisał/a:

Wymiana obudowy koła zamachowego to jakieś 2 dni roboty w dwóch,i to bez ściemniania.Kupić nową obudowe graniczy z cudem,najlepiej szukać w zakładach naprawczych silników Bizona.Kupiłem 2 używane obudowy(1 tak na wszelki wypadek)za 400 zł.Pytałem majstra co naprawia te silniki jaka mogła być przyczyna że pękła mi ta obudowa,pierwsze jego pytanie było czy czasem mi się rozrusznik nie odkręcił.Jak pisałem w pierwszym poscie po tym że się odkręcił rozrusznik poznałem że coś zaczyna się dziać nie tak z moim silnikiem.Na dzień dzisiejszy obudowa wymieniona,jutro trzeba pozakładać resztę blach i odpalić silnik.Mam nadzieje że będzie wszystko ok,rozrusznik przykręcony na max teraz już chyba się nie odkręci.

możesz rozjaśnić ? odkręcony rozrusznik to była przyczyna czy jeden ze skutków ? a jak skutek to czego ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

19

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

Prwadopodobnie odkręcony rozrusznik zachaczył o wieniec koła zamachowego dlatego pękła obudowa.Potem podejrzewam że reszte zrobiły drgania i obciążenie,w sumie pękła obudowa 8 srub z 16 urwanie od strony rozrusznika.Tak sobie myśle że to jedynie rozrusznik mógł taki bałagan zrobić.

20

Odp: Bizon dziwne wibracjie silnika

hmm  tak to opisujesz i   w sumie podobną sytuacje miał kolega tez pękło to co u ciebie ale u niego było powodem  to ze rok predej zachował tym samym kombajnem  i prawdopodobnie gdzies podczas wywrotku musiało byc takie przeciążenie ze pękało az wkońcu rozsadziło   ale  ty nic nie mówisz że dachowałes big_smile więc   może i faktycznie wine ponosi rozrusznik ..
ale z drugiej strony   na rozruszniku musiał by zostac jakiś ślad po koliżji z kołem zamachowym ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile