41

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Znam tan cięgnik bo miałem go kupić ale matka właściciela nie dała go sprzedać i wtedy kupiłem 303 i nie żałuje tej decyzji a teraz badam teren jakie niespodzianki mogą mnie spotkać już mam nauczkę z 360-3p.

42

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Byłem oglądać to sprzęgło i jest na łapkach ale mam problem bo łapki są schowane i widać tylko 3 śruby już nie pamiętam na jaki klucz 22-24 i jedna jest luźna ale jak chciałem ją dokręcić to szło bardzo ciężko więc dałem spokój żeby nie popsuć teraz pytanie czy te sprzęgła się reguluje i jak ,tak jak pisałem wcześniej sprzęgło ciągnie i ciężko wchodzą biegi.

43 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-10-16 13:42:24)

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

http://www.nokaut.pl/maszyny-rolnicze/d … c-385.html Znalazłem taką łapkę z regulacją czy właśnie reguluje się sprzęgło tymi małymi śrubami i mam pytanie jak to zrobić.                                                                                                                                         Znalazłem coś ale jak wstawić plik?

44

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Ale mi pomogliście ,musiałem przekopać sporo internetu że się dowiedzieć jak ustawić to sprzęgło ale się udało .Do admina jak chcesz to wykasuj moje posty albo no nie wiem osobny wątek.

45

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

spokojnie tomek     jeśli chodzi  o regulacje  luzu pomiędzy łapkami a  łozyskiem oporowym to masz na końcu tych łapek  własnie te śrubki do regulacji   możesz też  regulować ciegiełkiem  na podale sprzęgła

do regulacji tych śrubek na tych  łapkach  musisz mieć  troche przerobione klucze ( z długosci) bo inaczej nic nie zrobisz smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Dzięki po niedzieli spróbuje to ustawić . http://chomikuj.pl/patryczeek_94/PORADN … cC-385.pdf

47

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Normalnie czeski film ,gościu wymieniał tarczę sprzęgłową i tak złożyli że ją skrzywili i regulacja nic nie dała bo i tak ciągnie.Sprawdzałem łapki i czy odciągają docisk i tu jest wszystko dobrze ale czemu mnie kłamie na początku mówił  że wszystko było ok po złożeniu ale po dłuższej rozmowie przyznał się że od początku ciągło ,ręce mi już opadają.Dojście do regulacji łapek nie jest tragiczne trzeba tylko klucze przerobić.

48

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

to  od kogo ty ten ciągnik masz do remontu ad niemowlaka?? czy co ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Normą jest, że jak ktoś chce żeby mu coś naprawić to zapiera się rękoma i nogami, że on nic nie popsuł, że wszystko działało i tak samo z siebie nagle się popsuło. To jest norma, opowieści takie należy zawsze traktować jako bajki, wtedy mniej się narobisz smile

50

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

ironia szczera do bólu, zastanawiam się jak facet to zrobił mam 385 i nie czaje o co kaman.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

51

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Dzisiaj rozebrałem to sprzęgło i tak tarcza spalona i po wyjęciu się rozsypała i oczywiście krzywa ale jeszcze jest krzywy krzyżak,Jak składałem sprzęgło i chciałem wycentrować tarczę to nie zgadzała się z krzyżakiem jak ustawiłem według krzyżaka to nie pasowało według łożyska ,już dzisiaj dałem spokój ale w środę trzeba to zrobić.

52

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Tomek do składania  swojej 912 to wytoczyłem specjalny wałek trzystopniowy to znaczy o średnicy łożyska tarczy sprzęgłowej i krzyżaka tylko składając załóż poprawnie tarczę i krzyżak bo jak je założysz odwrotnie to nity tarczy oprą się o krzyżak oraz sprawdź czy tarcza wchodzi lekko na frezy wałka sprzęgłowego .A jeszcze trzeba kupić odpowiednią tarczę bo jest ich kilka rodzajów tak samo jak i krzyżaków i tuleji po których chodzi łożysko oporowe .

53

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Sprzęgło złożone ,chodzi jak ta lala ,założyłem nową tarczę i krzyżak.

54

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Kiedyś   super  majster  z  byłej  SKR  robił  mi  sprzęgło  w  360   po  tygodniu  musiałem  poprawiać  bo  nie  dał  nowych  sprężyn dociskowych big_smile

55

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

koledzy mam problem w mojej 80 6 garów wukładzie chłodzenia  jest olej  podejżewam  że to chodniczka oleju można ją ominąć  ala czy silnik nie dostanie po d''''pomużcie  bo jutro muszę jechać  do roboty

56

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

W moim byłym U-1224 chłodnica oleju nie była powiązana z układem chłodzenia silnika. Przed chłodnicą cieczy była chłodnica oleju. Nie było tak, jak jest w silniku ify, że chłodnica oleju jest w "kąpieli" cieczy chłodzącej silnik.

57

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

to nie było wymiennika? czy miska była chłodzona wodą? ta chłodniczka przed chłodnicą jest od oleju ale za skrzyni biegów w 1224

58

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Powiem Ci szczerze, że ściągałem miskę, ale żeby tam był wymiennik ????? Dałbym sobie łapę odciąć, że olej nie miał chłodzenia .....

59

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Wstawiłem katalog więc możecie sobie zobaczyć co tam jest.

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Miska wodna czyli wymiennik ciepła jest w starych typach 385, od 912 wzwyż nie ma czegoś takiego już