Temat: Ursus c-385 usterka WOM

Witam!

Ostatnio miałem taką przygodę, pożyczyłem od znajomego prasę rolującą New Holand i podczas kręcenia nagle wałek przestał kręcić i zacząło coś chrupotać..
Nigdy wcześniej nie miałem okazji rozbierać tyłu tego ciągnika więc zupełnie nie wiem od czego zacząć naprawę... Wygląda mi na to jak by gdzieś na jakimś wałku wieloklin ścięło i taki odgs śłychać. Dodam że bez obciążenia chodzi.

Poradzicie coś..

2

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

dragonie dokładnie opisz gdzie chrupocze. bo albo przeciązenie i tarczki się slizgają co jest bardzo wątpliwe acz w miarę proste do usuniecia wymieniając mikropompkę lub same tarczki lub uszczelnienia. Inna możliwość to wytrybia ci napęd w miejscu gdzie włączasz mechanicznie przekazanie napędu na wom pod siedzeniem, bywa że czasem tam wywala wałek i oznacza to rozpołowienie między skrzynią i tylny mostem. opisz dokłądnie jak chrobocze i gdzie. życzę ci aby to były tylko uszczelnienia, sprawdz ciśnienie i tą wajchę pod siedzeniem to najszybciej można zweryfikować. możesz też mieć luźny wałek którym zmienia się obroty womu który wkręca się w skrzynię pośrednią musi dobrze dociskać aby mieć 540 obrotów.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Odgłos dobiega właśnie ze skrzyni pośredniej. Jak załączam WOM wajchą koło siedzenia to słychać że zębatki się zazębiają. Czyli najpierw zajrzeć z tyłu.  A jeszcze wyjaśniejci mi jak wygląda zmiana obrotów z 540 na 1000

4 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-07-07 00:32:26)

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

czyli glos ze skrzyni pośredniej to ważna instrukcja.
mianowicie wkładając wałek wom w korpus skrzyni pośredniej naciskasz przesówkę które w samej skrzynie zmienia tryby i masz inną prędkość. zdaża się ja ta miałem żę 540 mie bardzo miało ochotę chodzić i musiałem jeszcze bardziej popchnąć ten dzyndzel który jest popychany do śrdoka skrzyny. wałek włożony od 1000 obrotów z drobnym freazem to nie wepchnięta przesówka(ten wałek ma wytoczenie s środku i nie dopycha do końca przsówki) i obroty 540, tałek od 540 nie ma wytoczenia w końcówce i maksymaknie dopycha dzyndzel który mocno chowa się w skrzynię daje to obroty 1000. majszybciej odkręć dekielek od tego wałka są tam dwie ósemki wyciągnij wałek 1000obr wsadz w jego końcwke śrubę aby był jak ten od 540 i włóż i zakręć ponownie pokręćtrochę wałkiem z tyłu ciągnika bo czasami ząbki nie chcą wskoczyć, dociągnij ciasno i sprawdz czy teraz gdy ma 1000 z tyłu a wałek jak od 540 czy się nie zatrzymuje. czasami to tylko kwestia dokręcenia wałka. mam nadzieję ze tym rozwiążesz problem. w sumie najpierw sprawdz czy to w 100% to. ja długo jedziłem na 1000 obrotach mająć z tył wałek 540 da się żyć:)


dragonie nie sugeruj się tym że zebatki się zazębiają, na lekkich obrotach wszytko będzie ładnie. podjedz pod orkan albo gnojarę, kosirakę i sprawdzaj czy wajcha pod siedzeniem działa to jest najgorsza rzecz, każda inna jest dużo łatwiejsza. powienieneś mieć kontrolkę od ciśnienia oleju w układzie niskiego ciśnienai jak ona się swieci to padła mikropompka i będą tarczki przepuszczać i dziwk jest jakby szorowanie pilników taki grechot. jak mikropompka padła to jest tak żę włączasz prasę już pięknie łądnie idzie i nagle stop. ja tak miałę ostatnio. mikropompka złom. wymiana zamknęłą temat ale to sprawdzisz manometrem na tych rurkach co wchodzą w korpus ciągnika w wom po prawej stronie dwie rurki tam są.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Wyciągnąłem to sprzęgło z tyłu i na oko i zgodnie z katalogiem niby jest oki.

6

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

patrzyłeś na na uszczelnienia? wystarczy sprawdzić ciśnienie manometrem nie trzeba od razu wybebeszać tego kosza WOM.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Nie mam zabardzo czym sprawdzić ciśnienia. Jutro zakupie te manżety na tłoczysko i dla pewności je wymienie.

Powiedz mi kolego jak wygląda przełączenie obrotów- ten wałek 540 jest dłuższy czy krótszy od 1000 obr.

8

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

on ma tylko wytoczonu otwór w końcówce którą wciska się przesuwkę po prostu wsuwasz głebiej lub płycej w zależności którą końcówkę wom wsadzisz w skrzynię pośrednią.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

tez miałem taki problem
odsyłam do tematu
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1222

10

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

http://www.fotoload.pl/123aa35/1e3b46ed281040e3e2a10cff5d4a0cfc4652_min.jpg

Panowie co to jest? Wydobyłem to przy okazji wyciągania tego kosza sprzęgłowego WOMu

11

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Nie mów że to co jest na obrazku oprócz trawy wyciągnąłeś ze środka.

12

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Chodzi o tą grubą blache na górze

13

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia, ale może jakiś pijak z solidarności ursusowskiej wsadził to dla jaj lub/i walczył ze złym systemem w PRL-u.

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

My robiliśmy WOM w takim ciągniku bo po zakupie zwijarki stawał. Musisz zmierzyć ciśnienie oleju z tyłu na przewodach co idą do wałka - wg tego co mechanik mówił musi być przynajmniej 13Mpa. Jak ciśnienie dobre to kosz trzeba rozebrać i zmienić tarczki i uszczelnienia - tutaj nie pomogę jak - składałem 2 razy tak jak w instrukcji i pod obciążeniem wałek stawał - zawiozłem do Pniew do zakładu złożyli chwila moment i działa <wstyd>

15

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

parę razy do dupy od tego ciągnika już zaglądałem i pierwszy raz to widzę, gdize to było?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.&#8221;
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Gdzie zakład? Pniewy - skoro kolega z Wlkp to pewnie kojarzy, taki starszy facet tam jest od WOM i złożył to dosłownie w 15 min

17

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

To było z tyłu koło tego kosza od wałka WOM.

Lekarze zaszywają przez omyłkę pacjętom narzędzia hirurgiczne może w tym przypadku było identycznie;)

18

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

to co  znalazłeś to  jest  zderzak  od  tłoka  podnośnika  lepiej  go  załóż  bo  może  rozwalić  tylny  korpus

19

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

mam  problem  z  womem  pracuje dobrze  dopóki  się nie  rozgrzeje  mam  podczepiony  rembak  chodzi 7 godzin  ale  ostatnie  2 g staje  jak  mu  dam  pełen  gaz  to   ciągnie    co  może  być  mikro   czy  tarczki

20

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

mikro  możesz na szybko wymienić zębatki ale to doraźne rozwiązanie i nie na 100% koszt ~150zł.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.&#8221;
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]