61

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

dokładnie w mojej 385 jest taki wymiennik i jest on w spodzie miski olejowej natomiast w 12045 ojca jest chłodnica oleju silnikowego i jest to taka tuba/ zamknięta rura między ramą a silnikiem  doprowadzona jest do niego woda i chłodzi olej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

62

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

mylisz  się kolego mam jeszcze 914 87rok  i też ma chłodniczke tylko mniejszą

63

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Fenol  ma racje  są typy kture  mają dodatkowy  płaszcz wody  pod  miską olejową i są te z boku silnika

64

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

kupiłem  nową chłodniczkę pojeżdże zedwa dni i się wyda  czy olej przestał walić  do  wody   znajomy  powiedział że to uszczelka  pod  głowicą  ale z tego co wiem jak  by poszło na tłokitoby walił białym  dymem a jak między kanałami to  w misce olejowej  bym miał  kaszanę

65

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

nie koniecznie  musi iśc na tłoki .  może własnie byc tak uszczelka nadpalona ze łączy kanał wodny z olejowym .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Panowie czy da radę dobrać się do mikro pompki bez rozpołowiania ? bo mam problem z włączniem womu ,a mianowicie trzeba czekać z pięć minut żeby zaskoczył a potem to chodzi wzorowo.

67

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

u mojego teścia też tak było co się okazało że nie miał oleju bo wyciekł...

68

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

koseś  znam magika co wymienił tą pompkę  przez ten waziernik do skrzyni  ... ale on wiedział gdzie dokładnie co jest .....  a  jeśli by mnie to czekało to bym rozpoławiał ...  niestety  ale jak trzeba to trzeba

koseś a mierzyłeś ciśnienie  ??  może to nie pompka tylko  któraś z tarczek ?  sprawdź  2 razy  bo to troszke roboty

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

69

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Nie ciśnienia nie mierzyłem i na początek jednak doleję gęstrzego oleju a w niedzielę zmierzę ciśnienie ,jednak obiaw wygląda jak by się pompa się zapowietrzała jak wom jest wyłączony .

70

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Aby wymienić mikropompke to musisz go rozpołowić niż na oślep zrobić. Trochę to roboty ale wtedy jesteś pewien.

71

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

całą ciężko wymienić (jak zdejmiesz opaski z niej skoro są za kołem?) przez wziernik możesz ją rozkręcić i wymienić trybiki ale to leczenie syfa pudrem

72

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

A podobno jeden ginekolog zrobił kapitalkę silnika przez rurę wydechową to może jednak się da...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

73 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-11-09 18:11:18)

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Tu sie podepnę bo temat trochę podobny.Ostatnio przerabiałem żółwika bo poleciały satelity a gościu nie miał kasy na nowe około 300zł(jak to Dario powie po dziadosku) i trzeba były zrobić na sztywno ,kiedyś wymiałem mu tarcze sprzęgłową (bo jeden mechanik tak zjechał silnikiem to ją pogiął )i wymontowałem z niej tulejkę z frezami i daliśmy do tokarza aby przewiercił i nagwintował bęben.Tylko musowo zeszlifować tulejkę bo jest za długa o 2mm,i dobrze śruby skręcać na klej żeby się nie odkręciły bo dojścia już nie będzie.Ciągniczek teraz jeździ szybciej bo wcześniej nie działał mu przyspieszacz.      http://www.fotoload.pl/123aa10/c3ee450adfd8437e10737dd7555518f16961_min.jpg  A jeszcze dobrze jest dać dystanse między tulejkę a bęben .

74

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Można też zaspawać i efekt ten sam.

75

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Tylko że tu w każdej chwili mogą założyć satelity i uruchomić żółwika.

76

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Nie wątpię tylko z zasady jeśli nie zrobisz czegoś od razu to już tak zostanie ,chyba że przy następnej awarii.

77

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Witam kolegów ! Czy w 1201 sa tylko 2 możliwości dostawania się oleju do wody : uszczelka lub wymiennik ciepła ? Przyszłemu szwagrowi bierze koło 10 l oleju na dzień  ! Ma mi go przyprowadzić bym to oblukał ale nie miałem ani ja ani tatko takiego problemu nigdy . Silnik jakiś czas temu był po remoncie tak że nie wiem co tam jakiś magik wyczarował .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

78

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Rozumiem że wody też przybywa 10l dziennie ?  Jeśli tak to przez uszczelkę tyle nie pójdzie tylko raczej wymiennik . A przedmuchu do chłodnicy nie ma ? Zalej do pełna wodą i zdejmij paski z pompy wodnej ,jak nie będzie bąbli to uszczelka raczej dobra .

79

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Ok dzięki !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Witam,kto robił cały wom w 385(902),bo w moim przypadku,po włączeniu wajchą pod siedzeniem,wałek ani drgnie,ta awaria jest już kupe lat i nie wiem bo tego nie zepsułem,ta wajcha nawet nie zgrzyta ani nic,nie wiem czy coś tam trybi czy nie,co się tam mogło wysypać?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0