Temat: Ustawienie kombajnu

Witam
chciałbym to usystematyzować i oprzeć na waszych doświadczeniach czyli krok po kroku co gdzie i jak zacznijmy do ustawień na rzepak bo teraz to jest na czasie.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Ustawienie kombajnu

Troszkę odświeżę temacik. Mam do rzepaku dwa rodzaje sit oczko 3 i 4 mm które lepiej się sprawdza?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Ustawienie kombajnu

Tego ci nie powiem, ale spróbowałbym kosic na sicie 4mm, my mamy 5mm i jest jednak troche za duże, pamiętaj o podniesieniu ślimaka w hederze do góry, bo w zielonym rzepaku będzie się zapychał

4

Odp: Ustawienie kombajnu

3mm powinno być dobre jak nie będziesz za szybko kosił

5

Odp: Ustawienie kombajnu

Admin  załóż  4 mm ,  na  czystości  nie  stracisz  a  zyskasz  na  plonie,  3  mm  to  za  małe  sito  jest  ,  grubszy  rzepak przez  takie  oczko  nie  przeleci .  3 mm  to  na  petkusie  można  zakładać  a  nie  w  kombajnie.

6

Odp: Ustawienie kombajnu

Panowie, a kosił ktoś na sicie 5mm? Opłaca się inwestowac w sito o średnicy 1mm mniejszej?

7

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja kosiłem kilka lat na sicie 4,5 i zawsze był problem z czystościom więc w tym roku zamówiłem sito 3,5 i zobaczę jak będzie .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

8

Odp: Ustawienie kombajnu

Piotrfire napisał/a:

Troszkę odświeżę temacik. Mam do rzepaku dwa rodzaje sit oczko 3 i 4 mm które lepiej się sprawdza?

Jak masz czas to załóż 3 prędkość skręć do minimum i żaluzje też skręć to będziesz miał czyściutki jak z petkusa tylko bardzoooo wolno..

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Ustawienie kombajnu

ja mam 5mm i jest czyściejszy niż na 4mm

10

Odp: Ustawienie kombajnu

witam koledzy jak ustawiacie górne sito na rzepak w E514

11

Odp: Ustawienie kombajnu

od 6 do 8mm
przynajmniej tak mówi tabela.

12

Odp: Ustawienie kombajnu

6-8mm  co ty chcesz  łodygi zbierac ??   max 3-5mm  i to za dużo  moim zdaniem  ja  co prawda w claasie  sita całkowicie pozamykane  i  rzepak leci ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Ustawienie kombajnu

panowie mam problem, pierwszy raz kosze rzepak i jak kosiłem w sobotę to zabijało mi tylna cześć sita a  strąki leciały mi do zbiornika opuściłem kierownice wiatru niby lepiej chyba ze trzeba jeszcze bardziej, wiatr ustawiłem dość duży, napiszcie co i jak ostawić górne sito i tylne oraz końcówkę czy do góry czy na poziom i jak tylną blachę czy na dole czy na górze.

14

Odp: Ustawienie kombajnu

czekam na odpowiedz czy nikt z was nie kosi rzepaku?

15

Odp: Ustawienie kombajnu

widać że nie też bym poczytał bo będę pierwszy raz w tym roku kosił gorczycę

16

Odp: Ustawienie kombajnu

końcówka sita na równo...  klepisko w dół  jeśli dużo  masy na sitach ...  wiatr umiarkowany

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: Ustawienie kombajnu

witam koledzy czy niedomloty macie terz  w zbirniku zborza obroty maszyny ustawione mam na 1000 a motoru 2050

18

Odp: Ustawienie kombajnu

ale 1000 obr. na co na pszenice czy co ??  sprecyzuj wypowiedź

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Ustawienie kombajnu

Witam, co do rzepaku to kosze u siebie około 10 ha rocznie, od 5 lat ze stołem z dwiema kosami z wągrowca. Ślimak do góry, motowidła na maksa do siebie, młocarnia 600-700 obrotów, klepisko całkiem opuszczone, górne sito prawie do końca zamknięte o ile jest suchy, dolne mam 4mm, blacha z tyłu na maksa do góry wtedy można troszke więcej wiatru który ustawia się zależnie od grubości i wilgotności rzepaku, jak jest łodyga sucha to na 2 a jak zielona to na 1 jeżdże. Pozdrawiam

20

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja mam problem zawsze w pszenżycie, które ciężko z kłosów się wymłaca. Zawsze kombinuję otwierając bardziej sito kłosowe na końcu i blacha 2 cm poniżej sita. Sito żaluzjowe i sito kłosowe łagonie podchodzą do góry. Wiatr umiarkowany do mocnego, a i tak zawsze coś wypada, najczęściej niedomłócone kłosy. Jak przykręce młocarnię, to zaczyna łamać. Obroty młocarni 800, bo wyżej łamie. Mam teraz sito 6,3mm. Miałem 4,5x20 ale było gorzej. Dałem też sito całkiem na dół, żeby przy mocniej otwartym żaluzjowym kłosy łatwiej przesuwały się do tyłu poza sito. Jakie są wasze doświadczenia w pszenżycie?