21 Ostatnio edytowany przez kris. 123.pl (2010-08-09 21:24:39)

Odp: Ustawienie kombajnu

jak masz problem z kłosami że zostaje ziarno to tylko skręć bardziej na bębnie i musi być ok;)a jak kłoski ci letą do zbiornika to sito żaluzjowe musi być zamknięte

22

Odp: Ustawienie kombajnu

DoktorB napisał/a:

Ja mam problem zawsze w pszenżycie, które ciężko z kłosów się wymłaca. Zawsze kombinuję otwierając bardziej sito kłosowe na końcu i blacha 2 cm poniżej sita. Sito żaluzjowe i sito kłosowe łagonie podchodzą do góry. Wiatr umiarkowany do mocnego, a i tak zawsze coś wypada, najczęściej niedomłócone kłosy. Jak przykręce młocarnię, to zaczyna łamać. Obroty młocarni 800, bo wyżej łamie. Mam teraz sito 6,3mm. Miałem 4,5x20 ale było gorzej. Dałem też sito całkiem na dół, żeby przy mocniej otwartym żaluzjowym kłosy łatwiej przesuwały się do tyłu poza sito. Jakie są wasze doświadczenia w pszenżycie?

U mnie kłoski też sie trafiają, tylko w tym roku udało mi się ustawic kombajn idealnie na pszenżyto, a tak to zawsze kłoski. Zauwazyłem jeszcze, że u mnie gdzieś "mieli" pszenżyto i to tylko pszenżyto bo inne zboża są ok, ktoś wie czemu tak sie dzieje? Piszesz, że dawałeś sito całkiem na dół, możesz to rozwinąc? Jeśli chodzi o sito to pszenżyto kosiliśmy na 0,5cm

23

Odp: Ustawienie kombajnu

Mieli ci dlatego, że młocarnia jest skręcona, żeby dobrze wymłócić z kłosków.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24

Odp: Ustawienie kombajnu

panowie ja przymykam sita i jadę trochę wolniej jak na innych zbożach i jest czysto aż się dziwią na skupie że chyba czyszczone a ja im odpowiadam że przez kombajn przecież moje pole to nie wyścig

25

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja tez miałem problem z kłosami w zbiorniku troche przez to ze sito zaluzjowe nie jest juz za proste nie da sie za dobrze ustawic.Ja problem tak rozwiazałem ze umnie zaden kłos juz nigdy nie wpadnie na poczatku sita tuz zaraz za wialnia mam wstawiona kratke z otowarami 7mm wysoka tak na 4cm i po problemie na zawsze, bo klosy sie wlasnie tamtedy zsuwaja

26

Odp: Ustawienie kombajnu

dobrze jak byś wstawił fotkę morze to dobry pomysł

27

Odp: Ustawienie kombajnu

ma ktoś może do 514 tabele ustawień parametrów koszenia ta po prawej stronie w kabinie na szybie lub ścianie tylnej kabiny?

28

Odp: Ustawienie kombajnu

Kolego zetor zapoznaj się dokładnie z tym forum to znajdziesz 99% odpowiedzi na swoje pytania. Tutaj było przerabiane już niemal wszystko(99%).

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

29

Odp: Ustawienie kombajnu

Szukanie nie boli wink http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=627

30

Odp: Ustawienie kombajnu

dziękować to jest 100 proc. info smile

31

Odp: Ustawienie kombajnu

Witam koledzy jak ustawić fortschritta 524 do zboża pszenica jęczmień Zyto pszenżyto chodzi o sita wiatr klepisko bo stałem sie nowym posiadaczem tego kombajnu i narazie niemam bladego pojecia

32

Odp: Ustawienie kombajnu

Witam, potrzebuję instrukcję obsługi do fortschritta e 516 w języku polskim, tydzień temu sprowadziłem sobię taką maszynę z czech i niestety jest bez instrukcji obsługi, pierwszy raz mam forsznita, w mojej okolicy niema fochowca który jeździł takim sprzętem.
bardzo proszę o pomoc

33 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2011-05-30 14:34:06)

Odp: Ustawienie kombajnu

Witam, instrukcji po polsku to raczej nie znajdziesz, po za tym, to Forum jest jedną, wielką instrukcją obsługi marki Fortschritt.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

34

Odp: Ustawienie kombajnu

jestem ze śląska, mieszkam w okolicach bielska białej. Znalazłem ogłoszenie, dzwoniłem do faceta to mówił że jest po polsku instrukcja ale teraz nie ma w sprzedaży...

35

Odp: Ustawienie kombajnu

witam koledzy, mam pytanie, czy ktoś wie jak ustawić e516b w zbożu i rzepaku (chodzi mi o obroty wialni, młocarni, sita)

36

Odp: Ustawienie kombajnu

witam jak ustawiac sita do pszenicy i jak skrecic młocarnie w 524 ?? i miałem taki problem ze kosiłem pszenice i młocarnia mi cały czas wyła i z przodu nie chciał za bardzo wciagac tylko wyrzucał z powrotem co to za przyczyna może być

37

Odp: Ustawienie kombajnu

może złapałeś piasku  ja jak zachaczyłem to nie wiele było może z łopata ale wystarczyło i nie chciało kosić to samo owijało i wyżucało a wyje bo masz mocno skręconą i szybko jedziesz to ci może wyć bo ma dużo do przerobu lepiej wolniej jak masz mlocarnie skreconą a słoma sie może owijać jak bedze mokra ale teraz nie wiem hyba ze masz miotłe to jest *** wtedy ciężko sie kosi no i powoli

38

Odp: Ustawienie kombajnu

ja w rospisce mam tak szczelina w mlocarni 2-4  predkość młocarni 900-1150 wiatr 600-800 a sita ustawiam zaluzjowe na górnym otwór 10do14 mm dolne mam otw,or 9-12,5 ale kazdy kombajn inaczej wiec pokos popatz jak wyglada słoma ziarno i wiesz wtedy no i co w plewacz czy duzo ziarna

39

Odp: Ustawienie kombajnu

kolego masz plusa ale tu się tylko górne sito reguluje jak dolne regulować?? tam z przodu jest to małe sito to mam je lekko otwarte i te duże też tak z pół cento otwarte a ta ziemie gdzie miałeś tam przed młocarnia czy w hederze ??

40

Odp: Ustawienie kombajnu

w hederze pod palcami w młocarni skadnie przez klepisko na podsiewacz a dolne jak sztywne to tylko kont nachylenia i nic więcej a ja mam pytanie wariator młocarni jak smarowałe masz jakąś kalamitke czy jak