41

Odp: Ustawienie kombajnu

powiem tak nawet nie wiem czy jest tam smarowanie jutro sprawdzę ale do pszenicy jaki masz kont nachylenia dolnego i górnego sita ?? całkiem płasko?? moje sito za duzo nie chce sie podniesc nie wiem czemu  i jakim biegiem kosisz ???

42

Odp: Ustawienie kombajnu

artur a no jak z tym smarowaniem no i mam jeszcze do ciebie jedno pytanko jak naciskasz przyspieszacz na joju jak hodzi silnik to czy ci pas tak jakby strzelał czy nic sie nie dzieje bez zmian dopiero podczas jazdy

43

Odp: Ustawienie kombajnu

Mam takie pytanie do posiadaczy E517 lub E516 ,jest dzwignia przy siedzeniu od klepiska, ta dzwignia ma dwa zakresy włączania no właśnie .Ja koszę na włączonym pierwszym zakresie ,a jak włączam drugi zakres to mi walą cepy o klepisko. To po co ten drugi zakres???

44

Odp: Ustawienie kombajnu

kolego maksx ta wajcha o którą ci chodzi jest poto, aby skręcić i rozkręcić szczeline na klepisku.Otą wajchę ci chodzi????

45

Odp: Ustawienie kombajnu

maksiu bardziej zastanawia się po kiego wała jest ten drugi zakres jeżeli powoduje uszkodzenie młocarni.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

46

Odp: Ustawienie kombajnu

ja tak robie i nic mi sie niedzieje!!!:P

47

Odp: Ustawienie kombajnu

joker smarowanie na odrzutniku jest tam gdzie koła młocarni to pomiędzy tymi kołami jest na metalowej rurce i z drugiej strony na obudowie łożyska też jest smarowniczka sorki ze dopiero teraz odp ale nie maiłem czasu

48

Odp: Ustawienie kombajnu

Koledzy jak masie ustawione sita (chodzi mi o pochylenie) oraz kierownice wiatru wszystko rozbierałem i nie zwróciłem uwagi jak było poprzednio. teraz mi nie doczyszcza dobrze.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

49

Odp: Ustawienie kombajnu

Jeśli chodzi o zboża to kierownica wiatru mniej więcej w połowie z tendencją w dół. Sito żaluzjowe  otwarte tak, żeby ołówek wszedł swobodnie - ja to nazywam na ostro. Nie doczyszcza, to zmniejsz nieco prędkość jazdy.
Arturos21
Ta kalamitka na rurce nie smaruje łożyska wału tylko oporowe.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

50

Odp: Ustawienie kombajnu

Mam pytanie .Czy sito dolne w 514 o otworze okrągłym 6mm nie będzie za małe do zbóż typu pszenica żyto itp
?

51

Odp: Ustawienie kombajnu

takie sito to ideał a jak ci nie pasuje to możemy się wymienić na nowe otworowe 9mm

52

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja takiego poszukuję ,chociaż znajomy ma 6.3 to pszenica wygląda jak po petkusie

53

Odp: Ustawienie kombajnu

Najlepsze do forsza jakie widziałem jest właśnie to okrągłe 6 mm, ja mam to podłużne, ale chętnie nabyłbym to okrągłe.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

54

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja też mam podłużne 6x20 w zeszłym roku to była porażka nawet potrafiło pół kłóska wpaść do zbiornika a o szypułkach to nawet nie ma co wspominać

55

Odp: Ustawienie kombajnu

Sito żaluzjowe  otwarte tak, żeby ołówek wszedł swobodnie

nie chodziło mi o szczelinę a o pochylenie które się reguluje na końcu sit od pozycji niemal poziomej do dość duzego spadku w stronę podajników.

Dzięki za poradę dotyszącą kierownicy wiatru. A na marginesie jeżdżę powoli

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

56

Odp: Ustawienie kombajnu

Jeszcze jedno lecą mi do zbiornika kawałki słomy , myślicie że powodem jest źle wyregulowana ta kurtyna za młocarnią zawieszona na łańcuchach ?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

57

Odp: Ustawienie kombajnu

to nie ma nic do rzeczy .. ta kurtyna  spełnia role  tego żęby  ziarno wyrzucone z pędem słomy odrazu się wychamowało i  zdążyło  wpasc przez wytrząsacz  tam gdzie jego miejsce ... bo inaczej wiarno  bez tej kurtyny  wywala na połowe długości  wytrzasaczy i  w większosci nie wytrzepie  tego ziarna i wypadnie wraz ze słomą

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

58

Odp: Ustawienie kombajnu

Mi też leciała słoma jak grzebień między podsiewaczem, a sitami był niekompletny. Po uzupełnieniu jest OK.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

59

Odp: Ustawienie kombajnu

Piszesz, że dawałeś sito całkiem na dół, możesz to rozwinąc?

Dolne sito z tyłu jest przykręcone razem z prowadnicami na motylkach z podłużnymi otworami. Dzięki temu można pochylać sito bardziej poziomo lub bardziej ze spadem do tyłu. Gdy sito jest pochylone, to masa szybciej przesuwa sie po nim i jest bardziej wystawione na działanie wiatru. Dzięki temu można uzyskać bardziej czyste ziarno ale jest rysyko, że więcej ziarna trafia z powrotem na młocarnię i mogą pojawiać się połamane ziarna.

60

Odp: Ustawienie kombajnu

Może ktoś wie jak dobrze ustawić E512 do łubinu bo sąsiad chciał żeby mu wymłócić a forszajem jeszcze łubinu nie młóciłem to za bardzo nie wiem jak.