61

Odp: Ustawienie kombajnu

MAREKPE napisał/a:

Jeśli chodzi o zboża to kierownica wiatru mniej więcej w połowie z tendencją w dół. Sito żaluzjowe  otwarte tak, żeby ołówek wszedł swobodnie - ja to nazywam na ostro. Nie doczyszcza, to zmniejsz nieco prędkość jazdy.
Arturos21
Ta kalamitka na rurce nie smaruje łożyska wału tylko oporowe.

nie do konca pamietam, u mnie chyba ta kierownica wiatru ustawiona jest bardziej "wyżej" niż "niżej" czyli mam rozumiec ze bedzie to przyczyna brudu w zbiorniku?

Jeszcze mam jedno pytanie, bo w tym roku nie mogłem ustawic kombajnu na jęczmień. Sieczkarnia ściśnięta mocno, obrotów 1150 a mimo wszystko mam ości w zbiorniku i to wcale nie mało.. Dodam że cepy wg mnie są w dobrym stanie, bo pszenżyto, żyto czy pszenice omłaca co do ziarnka. Jęczmień to nowa odmiana (nie wydaje mi się zeby to miało jakiś wpływ) no i byl dosc niski (wg jednego kombajnisty to była przyczyna) Co wy na to?

62

Odp: Ustawienie kombajnu

Mi z jęczmienia ozimego osci leca do zbiornika to jest jedna z przyczyn że już go nie bede siał

Rolnik z powołania:-)

63

Odp: Ustawienie kombajnu

U mnie z jęczmienia prawie nie ma ości ale ja staram zawsze trochę dłużej poczekać ze zbiorem wtedy zboże jest już dojrzałe i ości ładnie opadają ta sama zasada jest przy jarym jęczmieniu jak za wcześnie się zbiera to ości lecą do zbiornika, sprawdziłem to kiedyś u siebie jak  cięliśmy jary jęczmień ości nam strasznie leciały w zbiornik poczekaliśmy trochę popadał nawet mały deszczyk to nawet jednej ostki nie było w zbiorniku smile

64

Odp: Ustawienie kombajnu

uwierz mi że za wcześnie zbierany nie byl.. jare musze siac, a owies nie zbyt do mnie przemawia, zreszta, na moich terenach najlepiej wychodzi ozime

65

Odp: Ustawienie kombajnu

witam szukam instrukcji obsługi  fortschritt 524 najlepiej w j polskim:-) czy wiecie ile kosztuje silniczek ktory cofa gardziel w mdw e 524 z 1990 roku?

66

Odp: Ustawienie kombajnu

Na góże na pasku masz link do zaprzyjaźnionego sklepu z częściami

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

67

Odp: Ustawienie kombajnu

potrzebuje instrukcje obsługi do mdw 524 czy ktos moze podac linl do pobrania

68

Odp: Ustawienie kombajnu

potrzebuje instrukcje obsługi do mdw 524 czy ktos morze ma i czy by mugł skopiowac i wysłac na email

69

Odp: Ustawienie kombajnu

ledwie się zarejestrował i już potrzebuje a nawet się nie przywita. Kopiowanie jest nielegalne. A tak na marginesie jeśli były by dostępne instrukcje do tych maszyn nie powstało by to forum.  Jeśli nawet ktoś ma to i tak po niemiecku. Po za tym jest dział "literatura i instrukcje"  Dostępny dla userów którzy spełnili warunek zawarty w pkt.10 regulaminu lub przeczytali przesuwający sie czerwono niebieski pasek u góry forum.
Pozdrawiam

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

70

Odp: Ustawienie kombajnu

Instrukcję kupiłem w sklepie, bodaj że w Świdnicy, za 50 złotych, po polsku

71

Odp: Ustawienie kombajnu

a możesz podac numer tel do tego sklepu

72

Odp: Ustawienie kombajnu

panowie podłącze się tutaj a mianowicie poszukuje tabeli ustawię do kombajnu e 514 i e 516, szukam i nie mogę znaleźć, albo chociaż zakres obrotów wialni w tych kombajnach od-do z góry dzięki

73

Odp: Ustawienie kombajnu

Czesiu wątek 71 może się przyda ja z tego kożystałem a od tego roku zmieniam dolne na żaluzjowe juz mam kupione

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=371&p=4

74

Odp: Ustawienie kombajnu

mam tabele od 512 ? chcesz?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

75

Odp: Ustawienie kombajnu

może być mi jest tylko potrzebny zakres obrotów wialni od do

76

Odp: Ustawienie kombajnu

Czesio zakres obrotów wialni przy 512 i 514 chyba tez wynosi 242-775 obr/min tu masz w tabelce w połowie strony http://www.fortschritt-landmaschinen.de … pezial.htm

77

Odp: Ustawienie kombajnu

hello wszystkim chciałbym tą tabele co znajduje sie na szybie po prawej stronie do kombajnu mdw 514 chodzi mi o ustawienie tego kombajna z góry dzięki ps. nie moge znalesc tutaj tej tabeli bo na jednym linku wyskakuje mi błąd)

78 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2012-07-09 22:54:17)

Odp: Ustawienie kombajnu

Kolega zamiast się najpierw ładnie przedstawić to odrazu z grubej rury coś chce :wow::stu:

79

Odp: Ustawienie kombajnu

krzysiek15156 napisał/a:

hello wszystkim chciałbym tą tabele co znajduje sie na szybie po prawej stronie do kombajnu mdw 514 chodzi mi o ustawienie tego kombajna z góry dzięki ps. nie moge znalesc tutaj tej tabeli bo na jednym linku wyskakuje mi błąd)

A mi się w mniej niż minutę udało, oto wynik http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=627 Jak piszę, żeby szczegółowo przeczytać forum, zanim zacznie się tworzyć chaos, to wielkie halo, że administrator i moderatorzy nie tacy.
Stawiam na to, że nie doczytałeś dwóch przesuwających się jak mantra pasków tj niebieskiego i czerwonego. Tak, tych u góry!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

80

Odp: Ustawienie kombajnu

dzisiaj zacząłem kosić rzepak ale deszcz mnie zgonił. Mam mały problem. Jak ustawie młocarnie na ok 650 obr to mimo że jadę bardzo powoli czasami nawet na półsprzęgle zabija mi młocarnie a jak podkręce obroty na nieco ponad 700 to lupie mi rzepak. I jeszcze jedno na końcu górnego sita zalegają plewy , opuścić je czy zmienić ustawienie kierownicy wiatru?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty