81

Odp: Ustawienie kombajnu

A rzepak nie jest jeszcze wilgotny?

82

Odp: Ustawienie kombajnu

suchy jak pieprz był

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

83

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja opuszczam klepisko na sam dół
obroty ustawiam na 500obr.
wiater tak delikatnie
sito dokręcone prawie na maksa

84

Odp: Ustawienie kombajnu

obroty ustawiam na 500obr.

w 512 to chyba nie mozliwe

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

85

Odp: Ustawienie kombajnu

spróbuj końcówkę sita na płasko ustawić

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

86

Odp: Ustawienie kombajnu

mam reduktor

87

Odp: Ustawienie kombajnu

klepicho  na dół ..  sito  górne otwarte  a dolne zamknięte .. wialnia na około 750-800 obr    musi iśc  ...  kierownic wiatru jak nie ruszałeś to nie ruszaj .. bo  później je ponownie idealnie ustawic to  był wyczyn .. cchyba że jak w claasie jest  ustawiane na zatrzaskach z zewnątrz kombajnu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

88

Odp: Ustawienie kombajnu

piotrze obroty bebna najmniejsze  nie sa konieczne az tak male ale musisz opuscic  klepisko na sam dol ile tylko sie da.  co do sit to musisz zostawic zala szczeline na dornym sicie dolne powinno byc otworowe do rzepaku i wiatry ustaw  na 1/3 mocy. ja tak kosze rzepak ale 517 i jest ok wink pozdr

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

89

Odp: Ustawienie kombajnu

Górne sito mam zamknięte (zawsze tak kosilem bizonem) dolne otworowe klepisko może nie jest na max na dole ale jest przy ostatnim ząbku choć tabela mówi o drugim mogę jeszcze trochę opóścić. No i mogę zmniejszyć obroty silnika teraz mam 2200 wtedy wolniej pojadę i obroty młocarni spadną. Teraz pada więc jest chwila na ostatnie poprawki dalem przedłużenie osi targańca do dorobienia bo kiln już miał luzy i trochę stukało

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

90

Odp: Ustawienie kombajnu

a masz przystawkę zwalniającą obroty ? Może pas na wariatorach jest już zużyty ?

91

Odp: Ustawienie kombajnu

Opuściłem klepisko na śrubie na max zwolniłem obroty silnika do 1900 na młocarni mam 600 dalej łupie rzepak. Mam pytanie czy kosił ktoś na całkowicie opuszczonym klepisku ( dźwignia do góry) ?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

92

Odp: Ustawienie kombajnu

Piotrze a może łupie ci na przenośniku ziarnowym , jak jest w kiepskim stanie to łopatki nie mogą go wywindować do zbiornika.Znam taki przypadek ale w Rekordzie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

93

Odp: Ustawienie kombajnu

dziwne z tym łupaniem ..  już nie powinien ..  a nie masz dziury w zbiorniku i nie sypie ci się ponownie na bęben .. ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

94 Ostatnio edytowany przez uszek54 (2012-07-24 10:01:18)

Odp: Ustawienie kombajnu

Witam mam pytanie czym sie ustawia sita żaluzjowe bo w zbiorniku pełno słomy kombajn fortschritt 512

95

Odp: Ustawienie kombajnu

otwierasz z tyłu mały otwór i masz taki motylek który przekręca śrubę i reguluje sita. Otwiera lub zamyka. Z tyłu nad zaczepek jest te okienko

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

96

Odp: Ustawienie kombajnu

Wielkie dzięki plus dla ciebie leci big_smile

97

Odp: Ustawienie kombajnu

panowie jak ustawiacie sie na łubin?

obrotow mlocarni ok 950, wiatr na max, a w zbiorniku nadal widac troche syfu, jak tam trzeba kombinowac, cos z kierownica wiatru?

98

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja łubin to młóciłem na 550 obrotów.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

99

Odp: Ustawienie kombajnu

no wporzadku, ale co z tym syfem w zbiorniku? za kombajnem nic nie widac, a wiatr jest na max, wypadaloby podkrecic wiatr no ale nie ma jak

100 Ostatnio edytowany przez Laszek (2012-10-12 20:35:23)

Odp: Ustawienie kombajnu

Panowie stosował ktoś z was przy zbiorze kukurydzy tylko górne sito? Po sąsiedzku na PGRach tak właśnie koszą  LEXIONEM 770 i całkiem ładnie to wygląda, zero start za kombajnem a w zbiorniku czyściutkie i nieuszkodzone ziarno. Tak se właśnie myślę żeby może nawet przerobić kosz sitowy typowo pod kukurydzę skoro i tak tylko będzie to kosić...

E 516 na części
Telefon 695 076 269