101

Odp: Ustawienie kombajnu

można ale  tylko  wtedy  gdy  wchodzi w grę sito  otworowe ...  na żaluzjowym   będzie armagedon w zbiorniku ...    zawsze to lepiej  2 niż jedno ..  górne na sztorc a dolne niech czyści

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

102

Odp: Ustawienie kombajnu

wojtas napisał/a:

można ale  tylko  wtedy  gdy  wchodzi w grę sito  otworowe ...  na żaluzjowym   będzie armagedon w zbiorniku ...    zawsze to lepiej  2 niż jedno ..  górne na sztorc a dolne niech czyści

nie będzie armagedonu smile kumpel tak kosi na jednym żaluzjowym i jest dobrze big_smile

103

Odp: Ustawienie kombajnu

a podczas koszenia właśnie kukurydzy sprawdzał ktoś ile faktycznie ziarna leci na wytrząsacze? bo coś tam jeszcze chodzi mi po głowie... smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

104

Odp: Ustawienie kombajnu

Mam  chęć w tym roku zamontować kamerkę żeby widzieć co się dzieje na sitach

105

Odp: Ustawienie kombajnu

podczas koszenia kukurydzy dosyć sporo ziarna leci na wytrząsacze

106

Odp: Ustawienie kombajnu

panowie miał ktoś z was może taki problem że przy zbiorze kukurydzy klawisze nie odbierają masy i gromadzi się ona zaraz za bębnem?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

107

Odp: Ustawienie kombajnu

podnieś tą przesłone  na klawiszach !! no chyba że jej nie ma ..  to  klawisze za wolno chodzą ...   moze się pasek ślizga ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

108

Odp: Ustawienie kombajnu

no jutro kupie nowy pasek bo tego naciągałem ale coś już jest wytarty i się troche ślizga na kole od wału klawiszy, jeszcze dziś na fajrant sie nim utopiłem, liny pozrywalim i pozostało tylko wode mu spuścić sad

E 516 na części
Telefon 695 076 269

109

Odp: Ustawienie kombajnu

A przystawka dobrze obrywa kolby? tzn. czy nie urywa kolby z resztą łodygi ? bo wtedy jest za dużo do odbierania mokrego i ciężkiego materiału ,no i oczywiście to co napisał Wojtas.

110

Odp: Ustawienie kombajnu

a tak z ciekawości to jaką masz Koseś przystawkę przy rekordzie?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

111

Odp: Ustawienie kombajnu

Węgierską z zamontowanym docinaczem claasa i jest strasznie ciężka ale ważne że ładnie działa .

112

Odp: Ustawienie kombajnu

Koseś a jak orientacyjnie masz ustawione szczeliny nad wałkami obrywającymi? Jest na to jakaś zasada czy poprostu trzeba po swojemu to robić? Najgorzej jest na dołkach gdzie nieco wymokła kukurydza i jest słaba to wtedy dość dużo idzie w kombajn

E 516 na części
Telefon 695 076 269

113

Odp: Ustawienie kombajnu

Generalnie jeśli szczelinę masz za dużą to kolby pod kombajn spadają ale jak masz za małą to urywa kolby razem z górną częścią rośliny i wtedy więcej materiału idzie przez kombajn ,i na tym polega kompromis ale zazwyczaj wolę trochę mniejszą aby nie gubić .

114

Odp: Ustawienie kombajnu

no to u mnie też tak właśnie jest że nie gubi pod spód a czasem urwie łodygę i w kombajn

E 516 na części
Telefon 695 076 269

115

Odp: Ustawienie kombajnu

Jak u mnie kosił to też czasami rwał całe do środka ale to chyba też jest uzależnione od prędkości ?

116

Odp: Ustawienie kombajnu

skoro wspominałeś że gnał 7 km/h to już chyba nie ma co za dużo wymagać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

117

Odp: Ustawienie kombajnu

U mnie tyle nie dał rady max 4-5. Ale czasami potrafiła się zapchać że musiał zwolnić.

118

Odp: Ustawienie kombajnu

U mnie teraz w odmianie NK TOP jak jest tylko nieco bardziej wilgotna to od razu na wałki się zawija, jak łądnie słońce świeciło to było ok ale jak bardziej mokra to masakra, w innych odmianach nie mam tego problemu. Co do tej odmiany NK TOP to sam w t nie wierze ale łodygi jeszcze żywe i zielone!

E 516 na części
Telefon 695 076 269

119

Odp: Ustawienie kombajnu

Lechu a jak z wydajnością poszczególnych ogmian

120

Odp: Ustawienie kombajnu

poniżej 10 na najgorszych kawałkach nie sypie a najlepiej to 15 i więcej, jeszcze 7 ha zostało. pierwszy rok ze suszarnią i kombajnem na kuku więc trochę trza się uczyć, troche już mamy tego dosyć ale wydajność rekompensuje to wszystko smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269