121

Odp: Ustawienie kombajnu

Lechu a jeszcze jaka wilgotnośc bo jest ważne. Rozumiem że na nowy sezon zwiekszamy zasiewy. Czekam w grudniu Osadkowski ma mieć mega promocje na nasiona kukurydzy na nowy sezon zobaczymy jak cenowo to wyjdzie na dziś jak nic będzie 15 he. Lepszy biznes zniż z jęczmiena i mniej pracy.

122

Odp: Ustawienie kombajnu

u mnie z wilgotnością to tragedia bo najbardziej sucha jaką skosiłem to miała 38%. Troche późno zasiałem, niepotrzebnie dzieliłem dawki azotu i przez to zbyt długo rosła i całkiem zielona i niedojrzała była i z tego taki opóźniony zbiór. Ale nie narzekam i tak ogólnie. Na przyszły rok kupujemy chyba nową suszarnie o ile tą udało by się sprzedać. Ana przyszły rok będzie 25 ha

E 516 na części
Telefon 695 076 269

123

Odp: Ustawienie kombajnu

Lechu może wczesne odmiany warto zainwestować

124

Odp: Ustawienie kombajnu

już i tak mam wczesne tylko ciut późno zasiałem i dostały za dużo więc zbyt długo miały wegetację, przed chwila kosiłem u kuzyna co była słabsza to kombajn szedł jak burza smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

125

Odp: Ustawienie kombajnu

koledzy mam pytanie mam w tym roku rzepak i chce moim 524 go kosic moje pytanie nie mam tej przystawki do zwalniania obrotów młocarni czy da się bez tego skosic rzepak i jak zmniejszyc obroty bo w tej chwili sa 1150 w zbożu i chce kupić dolne sito do rzepaku czy to wystarczy czy jeszcze coś dokupić ???

126

Odp: Ustawienie kombajnu

Na rzepak zredukuj obroty wariatorem do minimum, bez kombinacji da się ok 800 no i sito oryginał 6,3 spokojnie zrobi robotę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

127

Odp: Ustawienie kombajnu

Zbyt wolne obroty też nie dobre bo łatwo młocarnie zapchać.

128

Odp: Ustawienie kombajnu

czyli nie musze tego zwalniacza kupować na młocarnie tylko sito kupie do rzepaku chce kosić bez stołu bo go nie mam mysle że za dużo nie zgubie

129

Odp: Ustawienie kombajnu

Stół to głupota lepiej nie brać całej kosy a szybciej jechać tylko kosę boczną trza założyć.

130

Odp: Ustawienie kombajnu

A pieniądze to też głupota? Rzepak na polu czy w zbiorniku? Jeśli nie chcesz kupować stołu to dogadaj się z kimś kto ma stół niech ci skosi ,a ty odrobisz kosząc mu zboże

131

Odp: Ustawienie kombajnu

Tomek trochę z tym przegiąłeś ... jak mozna szybko kosić rzepak, na 2 biegu pewnie co ? ? ? na pół hederu ? bo to tyle masy ze niedość ze i tak przed chederem spadnie to i za dupą pogubisz... chyba że rzepak jak słupy ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

132

Odp: Ustawienie kombajnu

Głupota ludzka nie zna granic i niektórzy są tu dobrym przykładem ,koszę dwa lata bez stołu i nic na glebie nie leży a wydajność to 3 tony.Co do prędkości to 1 i pół przyspieszacza a kosa 3/4.Wystarczy czy jeszcze narysować ?

133

Odp: Ustawienie kombajnu

Panowie bez głupków. Ja osobiście nie mam rzepaku a tylko raz miałem i sam go nie kosiłem bo nie mam ani stołu ani sita. Kumpel przyjechał mi skosić bizonem, obecnie ma stół jakiegoś chałupniczego wyrobu o długości 80 cm, i dwie kosy z napędem od kosy głównej. Bardzo ładnie to mu się spisuje i bardzo jest z tego zadowolony. Wcześniej miał stół ROLMAKO 40 cm to go sprzedał bo mówił że i tak jeszcze gubił. Tak więc tomek1974 skoro Tobie udaje się kosić rzepak bez strat bez stołu to tylko pogratulować ale innych nie nazywaj głupkami...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

134

Odp: Ustawienie kombajnu

Straty koszenia bez stołu są w granicach 500 kg plus minus 200 kg, przerabialiśmy u kuzyna ten temat 512 bez stołu, nie opłaca sie.

mdw

135

Odp: Ustawienie kombajnu

Sorki poniosło mnie ale jak nazwać wyrzucaniem kasy w błoto skoro równie dobrze można kosić bez stołu.U nas nawet więksi gospodarze nie mają stołów a biednymi bym ich nie nazwał.Co do rzepaku to muszę zmartwić tych co tak zaciekle bronili wczesnego siewu nawozu ,u mnie rzepak ma 180cm wysokości i był skracany a nawóz siałem w kwietniu i w dodatku sam mącznik(bo taniej)Co do pszenicy to prawda są wyższe ale mają cienką łodygę w porównaniu do mojej co wcale nie jest lesze bo bardziej narażana jest na wyleganie.   http://img35.imageshack.us/img35/1435/img107v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

136

Odp: Ustawienie kombajnu

yokoslaw a jak to wyliczyłeś???

137

Odp: Ustawienie kombajnu

stół  stołem .. cały bałagan podczxas koszenia robią motowidła   ... ale nie o tym   z tym wszystkim jest tak że jeden woli blondynki a drugi brunetki ...  ważne że tomek jest zadowolony z tegoco robi  smile)  i niech nikt niczego nikomu nie wytyka ...
każdy kosi czym ma i jak ma ... stół  to fajna sprawa  jak się pierwszy raz zobaczy ile tam rzepaku leży to  się drugi raz bez neigo nie kosi ...   w tym roku jak nie zapomnę to zrobie zdjecie  ile rzepak zostaje  na stole

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

138

Odp: Ustawienie kombajnu

Stół potrafi się w jednym roku spłacić także to nie jest wyrzucanie kasy w błoto. Mówisz że rzepak ci sypał 3 tony a jak by dał te 4 i więcej to nie wyobrażam sobie tego co będzie leżało.
Odniosę się jeszcze do tego rychłego siania nawozu i tylko pokaże rzepak który był szybko zasilany na początku marca. (Chodź wiem że to nie ten dział)
http://img856.imageshack.us/img856/4278/dscf2306p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

139

Odp: Ustawienie kombajnu

Czegoś nie rozumiem czemu wam się rzepak osypuje a u mnie nie ???

140

Odp: Ustawienie kombajnu

może masz jakiegoś super sklejacza? smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269