141

Odp: Ustawienie kombajnu

Tak myślę i myślę i może być przyczyna taka że koszę dość szybko 10 dni od randapu a wilgotność to 9-10%

142 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-05-20 21:48:23)

Odp: Ustawienie kombajnu

tomek1974 napisał/a:

yokoslaw a jak to wyliczyłeś???

Zmiatam rzepak z jednego metra kwadratowego , waże go i mnoże razy cały hektar i  wychodzi ile zgubi bez stołu smile

mdw

143

Odp: Ustawienie kombajnu

Myślałem że zbierasz pęsetom z całego pola,to byłby wynik w 100% dokładny.

144

Odp: Ustawienie kombajnu

hehe,to jest myśl nastepnym razem tak zrobie.

mdw

145

Odp: Ustawienie kombajnu

w zeszłym roku miałem  miałem 7% -9% bez randapu ... a kolega z randapem nie zszedł ponizej 9% ...  i dawane to samo ...  siedzieliśmy i dumaliśmy o co chodzi i czemu tak

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

146

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja miałem jeden kawałek bez  randapu i był problem z zieleniną ,sporo szło do zbiornika po przymknięciu sit niestety trzeba było wolniej jechać.I jeszcze nie domłacał zielonych strąków.Pewnie można by było poczekać z trochę ale jak zacznie się młócić to jechałem wszystko.

147

Odp: Ustawienie kombajnu

Chciałem zapytać czy jest ktoś na forum który kosi 524 rzepak bez stołu i tego zwalniacza czy ma duze straty i czy dobrze czyści rzepak ten kombajn i jak w ogóle sita wiatr i obroty młocarni ustawić

148

Odp: Ustawienie kombajnu

W sumie mnie też interesuje jak to mechanicznie ustawić. może by ktoś napisał konkretnie

mdw

149

Odp: Ustawienie kombajnu

wojtas napisał/a:

w zeszłym roku miałem  miałem 7% -9% bez randapu ... a kolega z randapem nie zszedł ponizej 9% ...  i dawane to samo ...  siedzieliśmy i dumaliśmy o co chodzi i czemu tak

może to dlatego że roślina po skończeniu wegetacji sama pozbywa się wody, a w momencie opryskania glifosatem to wszystka woda pozostaje i wyparowuje tylko to co słońce wysuszy... :nie_wiem:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

150

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja kosiłem, ogólnie to było tak kombajn poszedł w pole na drugi dzień jak się zjawił na podwórku (i już wszyscy chyba wiedzą o co chodzi), kosiłem bez zwalniacza obrotów i tego wynalazku do niego nie potrzeba, co do konkretnych ustawień to nie pamiętam (klepisko bodajże na 4 - 4,5 jakoś tak obroty praktycznie najmniejsze jakie można było dać, wiatru nie pamiętam  )  ogólnie w zbiorniku sajgon a to dla tego że miałem tylko sito fasolki smile kierownica wiatru na samym dole sobie leżała a ja gupi tego nie zauważyłem (teraz mam ustawioną mniej więcej na środek) do pszenicy skombinowałem sito otworkowe Ø 6 (a dokładnie 2 sita od 514 za 100zł i sobie wyspawałe) i już czyścił ładnie, teraz właśnie muszę kupić do rzepaku (też pewnie od 514) Ø 3 lub Ø 4 ale raczej to większe, a co do stołu to niema o czym mówić bez niego zawsze będą straty

151

Odp: Ustawienie kombajnu

w swojej 514 wyciągam górne półsito i zakładam dorobione gęste sito tak aby cały  syf wyrzucało ,a nie krążyło i mieliło w kombajnie.Rzepak nie wymaga domłacania jak zboże .Cała selekcja dokonuje się na przedniej części sit głównych.Tak samo mają porobione u nas w bizonach  przez nałożenie  gęstej siatki na drutu za sitem

152

Odp: Ustawienie kombajnu

a ta kierownica wiatro gdzie to jest i jak się reguluje już wiem ze zwalniacza nie bede kupował kolego watras 20 dużo leciało tego rzepaku bez stołu?? bo ja też chce bez stołu kosic

153 Ostatnio edytowany przez vatras240 (2013-05-31 19:07:17)

Odp: Ustawienie kombajnu

Kierownica jest tak samo umiejscowiona jak w bizonie (jest to blacha którą podnosisz i opuszczasz zaraz za wialnią a przed sitami na pewno się skapniesz jak pooglądasz kombaja) co do strat ziarna to tak naprawdę nie jesteś tego w stanie zobaczyć kosząc bez stołu, jedynie ludzie posiadający go widzą ile zyskują i na pewno nie są to małe ilości (jak masz hektar do wykoszenia to sobie można odpuścić a jak masz z 15 to pewnie po sezonie wraca Ci się stół)

http://img844.imageshack.us/img844/5434/beztytuuftp.jpg

154

Odp: Ustawienie kombajnu

Może wie ktoś ile kosztuje stół do rzepaku do 524 nowy ??? albo może ma ktoś na handel stół używany ??

155 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-06-03 13:18:41)

Odp: Ustawienie kombajnu

Gdzieś widziałem producenta koło 7 ale tu jest użuwka http://allegro.pl/przystawka-do-rzepaku … 11210.html a to numer do goscia bo dzisiaj sie aukcja konczy 609-814-787. a ten troche konkretniejszy http://allegro.pl/stol-do-rzepaku-biso- … 50840.html

mdw

156

Odp: Ustawienie kombajnu

panowie a ma może ktoś aktualne zdjęcie jak wygląda ta przystakwka zwalniająca obroty młocarni ??? byłbym wdzięczny za link . Rzepak się położył i teraz bede chyba myslał o stole ;/

157

Odp: Ustawienie kombajnu

Panowie wiem że już kiedyś o to pytałem, ale nie dostałem jednoznaczej odpowiedzi więc spytam ponownie. Jaka może być przyczyna nie domłacania jęczmienia jarego? Cepy w dobrym stanie, obroty młocarni praktycznie na max (robił już połówki a ości w zbiurniku nadal były) Jęczmień był dojrzały. Mankamentem tego jęczmienia było to że był on strasznie niski i to stawiam jako przyczyne, ma ktoś jakiś inny pomysł? Czytałem że w 512 można zamontować coś do omłotu jęczmienia ozimego, zaraz przed bębnem. Mógłby ktoś opisać jak to zlokalizować? (wyciągaliśmy "chwytak kamieni" nie raz i nic ciekawego tam nie namacałem)

158

Odp: Ustawienie kombajnu

W 516 mam takie "klapki" pod klepiskiem które mogę podnieść do góry i to ponoć pomaga. U henia jak kosili Masseyami to wstawiali na jęczmień zimowy cep na początku klepiska. Jak miałem randapowany jęczmień to praktycznie było bez ościa bo były kruche wtedy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

159

Odp: Ustawienie kombajnu

ja w moim nh otwieram górne sito na maxa klepisko w górę wiatr max i nie ma ani jednej ości nie wpuści

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

160

Odp: Ustawienie kombajnu

Aby nie było ości to jęczmień musi być suchy lub bardzo suchy.Reszta jak wyżej.