1 Ostatnio edytowany przez dadam (2010-07-14 06:39:22)

Temat: Wymiana paska młocarni E 514.

Witam, czy do wymiany paska młocarni, trzeba rozbierać wariator młocarni? Czy można go założyć bez rozbierania.

2

Odp: Wymiana paska młocarni E 514.

Można go wymienić bez rozbierania wariatora , trzeba rozkręcić max koło od regulacji obrotów podłożyć łyzkę przekręcić i pas zejdzie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: Wymiana paska młocarni E 514.

Ja bym jednak proponował zdjąć zewnętrzną część wariatora na młocarni, tą docoiskaną sprężyną. Wystarczy bardzo prostym ściągaczem wcisnąć sprężynę, zdjać pierścień zabezpieczający i zdjąć zewnętrzną tarczę wariatora. teraz pas wychodzi bez żadnego problemu.
Zdejmowanie pasa siłą przez całe wariatory może spowodować naciągniecie się wałów w jednym kierunku, a co za tym idzie, drżenie wariatorów. Może też spowodować nadpęknięcie zbrojenia pasa.
Każdy zrobi jak uzna za najlepsze.

4

Odp: Wymiana paska młocarni E 514.

owszem można rozkręcić ten talerz (zdjąć sprężynę ) ale można na maksa rozkręcić koło i prawie ręką przekręcisz i już jest ja zakładałem nowy w dwóch to bez przesady zdjąć stary i założyć nowy to 10 minut.

5

Odp: Wymiana paska młocarni E 514.

Oczywiście że Kris ma rację pas wchodzi praktycznie bez problemu,rozkręcanie koła żeby wymienić pas strata czasu .Ciekaw jestem jak to robią winnych kombajnach .

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

6

Odp: Wymiana paska młocarni E 514.

tak samo jak kris .. popuszcza się  obroty na max  na jednym kole się wciska pas w koło (dociskaby sprężyna talerzową ) i wyciąga pas bez najmniejszego problemu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile