21

Odp: schemat instalacji

na dniach coś takiego zamieszcze wink

22

Odp: schemat instalacji

maxi900 napisał/a:

na dniach coś takiego zamieszcze wink

:smiley: super, czekam, a i pewnie czekamy z niecierpliwością

gg 5118068

23 Ostatnio edytowany przez Dario (2008-10-12 11:24:35)

Odp: schemat instalacji

Późno i nie najlepszej jakości skany ale zawsze coś, schemat do ZT303 --> http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 014#p14014

24

Odp: schemat instalacji

Dario umieść to w "literatura i instrukcje"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

25

Odp: schemat instalacji

prosze w miaro o szybką odpowiedz  znikły mi swiatla STOP  i nie wiem co jest myslale ze czujnik ale jak zewre te kable co ida do czujnika to tez nie swica sie swiatła i co gorsza pradu w zadnym z nich niema co to moze byc ?? jaka moze byc tego przyczyna ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26

Odp: schemat instalacji

Bezpiecznik albo gdzieś przewód nie łączy lub styki zaśniedziały najmniej prawdopodobna przyczyna to zerwany przewód.

27

Odp: schemat instalacji

bezpieczniki wszystkie dobre sad  bo tak to bym miał sprawe rozwiazaną  nie wiem gdzie ten kabel idzie  musze jutro poszukac  jest moze jakis przekaznik od  swiateł
STOP ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

28 Ostatnio edytowany przez Dario (2008-11-05 19:17:24)

Odp: schemat instalacji

@tomek1974, mój schemat jest do 303, a wojtas ma 320a, przynajmniej w opisie. Do 32x schemat też gdzieś widziałem na forum.
W 32x instalacja jest na 24V i powinien być przekaźnik, ale z niego idzie tylko na gniazdo przyczepy, zrobili tak żeby nie było kłopotu z przyczepami i tam wychodzi 12V.

Schemat do 32x powinien być w tym wątku w poście #2, ale chyba ma kłopot się załadować lub już zniknął z serwera.

29

Odp: schemat instalacji

tak dario mam forszaja 320  własnie dlatego sie pytam co i jak moze go bolec bo mnie to juz zaczyna wk******  zeby inaczej nie poweidziec sad

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-11-05 19:50:47)

Odp: schemat instalacji

schemat wraz z opisem do 32X dostępny jest ->  tutaj

z tego co tam jest to przełącznik świateł stop (28) jest podłączony pod bezpiecznik nr 3, który zasila m. in wycieraczkę przednią i spryskiwacz szyby. Jeśli wycieraczka chodzi to przewód doprowadzający przeleć, jeśli wycieraczka nie chodzi to sprawdź bezpiecznik...

31 Ostatnio edytowany przez Dario (2008-11-05 20:06:11)

Odp: schemat instalacji

@maxi900 znalazłem Twój schemat na dysku (kiedyś go skopiowałem) i jest teraz w "Literatura i instrukcje", jak byś miał zastrzeżenia to usunę.


Ze schematu wynika, że idze z bezpiecznika nr.3 do wyłącznika "28" na kostki "24" i "22". Z "24" na lampe prawą, a z "22" na kostkę "47" przed którą jeszcze się rozdziela na przekaźnik do gniazda przyczepy. Z "47" na lampę lewą. Jeśli na wyłączniku nie masz prądu to szukaj między skrzynką bezpieczników, a wyłącznikiem to powinien być czerwono-czarny jeśli masz org. instalację i fabryka nic nie zmieniała po wydrukowaniu tej wersji schematu.
Jeśli nie naprawisz to "pożycz" znak stopu, przywiąż go do jakiejś tyczki i jak będziesz hamować to wystawiaj za okno wink

32

Odp: schemat instalacji

nie mam zastrzeżeń... wstawiaj niech wszyscy korzystają.

Co do kostek 24 i 47 to znajdują się one pod kabiną jak zdejmiesz podłogę... tam dochodzą przewody od stopu i idą do tylnych lamp. Ale jesli nie dochodzi prąd do czujnika stopu???

Wojtas jeśli chodzi o czujnik STOP to jest to ten element na samym tyle pompki hamulcowej. Odczep tamte dwie wsuwki i je zetknij i zobacz czy się światła zapalają....

33

Odp: schemat instalacji

maxi   big_smile zrobilem tak i wląsnie niema pradu przy tym wlaczniku kolo pompki tez juz doszlem do tego ztykałem te kable ale nie swieca sie swiatła  poszukam w tych kostkach

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: schemat instalacji

Szukaj między skrzynką bezpieczników, a wyłącznikiem. W kostkach prąd jest już później jak "wyjdzie" z wyłącznika. Trochę po "chińsku" napisane ale może zrozumiale wink

35

Odp: schemat instalacji

w takim razie sprawdź tą kostkę co jest pod podłogą pod pedałem gazu (jest ukryta pod jedną z ram kabiny).... dalej od kostki przewód hamulcowy idzie w wiązce zaizolowanej aż do bezpieczników....

możesz ten przewód sprawdzać biorąc omomierz (oczywiście jak coś omomierzem robisz to hebel w dół tongue ) i podłączając go do dwóch końców przewodu.   Jak nie masz omomierza bierzesz jakąś lampkę, jeden przewód masujesz, drugim dotykasz najpierw za bezpiecznikiem do wsuwki do hamulców,  potem przy pompce hamulcowej, potem przy kostce pod kabiną do obu wsuwek. Jak gdzieś się lampka nie zapali to sprawdzasz ciągłość tego punktu z poprzednim.

To że nie iskrzy na pompce hamulcowej wcale nie znaczy że że przewód doprowadzający nie ma prądu ale może również znaczyć że przewód wychodzący do kostki jest np urwany i ma nieokreślony potencjał więc nic nie iskrzy wink

36

Odp: schemat instalacji

Nie masz wyjścia musisz przelecieć cały obieg prądu.

37

Odp: schemat instalacji

Nie cały tylko od bezpiecznika nr.3 kabel czerwono-czarny do wyłącznika stopu.

38

Odp: schemat instalacji

Witam.
Czy ma ktoś schemat instalacji elektrycznej do 303?
Pozdrawiam.

39

Odp: schemat instalacji

Na pewno jest w  literatura i instrukcje.

40

Odp: schemat instalacji

Witam,mam pytanko odnosnie polbiegow w forszaju,u mnie one nie chodza ktos grzebal w instalacji bo zadna kontrolka mi sie nie zapala,ale wracajac do polbiegow jak u was one chodza i co moze byc przyczyna ze nie dzialaja?