61

Odp: schemat instalacji

No i nie zapomnij aby sterowanie przekaźników było na 24V, bo będzie dymić yikes

62

Odp: schemat instalacji

a gdzie taki przekaznik dostane

Fortschritt zt 423 a razy 2

63

Odp: schemat instalacji

W sklepie z częściami do ciężarówek.

64

Odp: schemat instalacji

albo na szrocie - o połowę taniej i do tego możesz od razu wziąć gniazda z kawałkami przewodów i fabrycznie zarobionymi wsuwkami.

...jak mawiał Sofronow.

65

Odp: schemat instalacji

Nie bierz takich rzeczy ze szrotu :gun: Nie opłaca się. Wejdź na znany portal aukcyjny, wpisz "przekaźnik 24V" i bdsz miał cały zestaw, np: http://allegro.pl/przekaznik-samochodow … 95045.html. Tanio no i nowe, masz pewność że sprawne. Obciążalność wystarczająca, cena dobra, a listonosz przyniesie do domu.
W stare się nie pchaj big_smile

66

Odp: schemat instalacji

ok dzieki koledzy wyjasnione do bolu hehe i plusiki leca w wasza strone

Fortschritt zt 423 a razy 2

67

Odp: schemat instalacji

Witam. Potrzebny mi schemat instalacji elektrycznej z opisem do Fortschritt ZT303D. Przegrzebałem już całe forum a linki które znalazłem nie działają. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś pomógł bo mam niezły kosmos z tą instalacją.

68

Odp: schemat instalacji

mam takie ksero nie z katalogu tylko z książki serwisowej bardziej rozbudowany tylko książka zżółkła ze starości i trochę wyszło na szaro ale spróbuję zrobić skan

69

Odp: schemat instalacji

Jak tylko da radę to bym był wdzięczny bardzo.

70 Ostatnio edytowany przez jano323 (2017-04-05 10:36:19)

Odp: schemat instalacji

https://zapodaj.net/18ba06076ade0.jpg.html
schemat 303
skrzynki powinny zostać oryginalne ponieważ są w nich mostki

71

Odp: schemat instalacji

Dzięki wielkie.

72

Odp: schemat instalacji

Z którego Lipna jesteś ??

73

Odp: schemat instalacji

Witam Kolegów.
Potrzebuję pomocy w znalezieniu DOBREGO ELEKTRYKA do stworzenia instalacji elektryczne do Forsz 323a. Po prostu po tym roku użytkowania, kolega(forsz) wyprowadził mnie z równowagi. Panowie, mam katalog od Piotra z Grudziądza, tylko nie pamiętam czy tam jest też inst elektryczna. Jak coś to podrzućcie i schemat i SPECA tu z Forum.
Dzięki za ewentualną pomoc( teraz w większości już po pracach to może ktoś będzie chciał zarobić na swojej wiedzy).
Pozdrawiam

74

Odp: schemat instalacji

powiem ci tak znam juz elektryke we forszu jest w miarę prosta chyba najgorsze sa awaryjne smile ale widzę ze jesteś ze ślaśkiego na ja z warmińsko mazurskiego a to dosć daleko

Nie ma to jak FORTSCHRITT

75

Odp: schemat instalacji

instalację można zrobić na skróty jak w c360, jeden kabel na postój, jeden na krótkie , jeden na dł.
ja w 303 instalację zrobiłem w 100% nową łącznie z kabiną według schematu który podałem wyżej ale doszły jeszcze dodatkowe obwody (kontrolka stopu, czujnik ręcznego hamulca, halogeny na kabinie, wentylator w kabinie, bez radia do tego włączniki z kontrolkami ) i przyznam że jest trochę roboty do tego materiały kable,peszle, i te inne pierdoły  około 400zł i jeszcze wszystkie lampy.
w 323 jest tych sznurków więcej , najprościej uszkodzone kabie wymieniać po jednym (plątanina ale można naprawić)

76

Odp: schemat instalacji

Tomek323 ,nocleg , wikt i opierunek  się znajdzie;)  A na poważnie, Kolego gdybyś miał czas i chęć pomóc mi ogarnąć ten temat dogadamy się. O ile z mech jakoś daję rade, o tyle elektryka i elektronika to mój ACHILLES.
jano323 - u mnie teraz z tymi przewodami to tylko już na złom, izolacja sama odpada ze starości. Jednak temat ciekawy podpowiedziałeś z tą inst od 360ki.

77

Odp: schemat instalacji

widzisz teraz cieżko jest bo pracuje i nie ma mozliwości mógłbym ci stworzyć wiązkę do podłączenia samemu według swojego pomysłu bardzo prostą i robiłbym na wymiar według 323 bo mam na podwórku

Nie ma to jak FORTSCHRITT

78

Odp: schemat instalacji

Tomek323, jeśli byś stworzył taką jak ma tam być i którą laik(czyli ja), dałby rade podpiąć to już mnie ratujesz. Jak będziesz mógł napisz mi na PW.

79

Odp: schemat instalacji

wieczorem pomyśle jak by to miało wyglądać ile by to czasu zajeło i jaki koszt

Nie ma to jak FORTSCHRITT

80

Odp: schemat instalacji

Dzięki bardzo.