Temat: Słaba pompa?

Witam. Mam problem polegający na tym że wolno mi unosi heder. Jak jest zimny to jeszcze ok, ale jak się nagrzeje to jest lipa. Na małych obrotach to wcale nie unosi. Czy to wina pompy? Dodam że miałem założoną pompę 25MPa to mi się grzała mocno ale hydraulika działałą lepiej aż mi seger wywaliła i ucieka mi nią olej. Założyłem ponownie moją starą 16MPa i słabo unosi. Proszę o radę

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Słaba pompa?

Witam.Wtym przypadku nic się nie wykombinuje,wymiana pompy to niewielka robota.

Odp: Słaba pompa?

:hmmm::hmmm:ja tak myślę że to rozdzielacz padł ,  ale nie jestem pewny :hmmm:na 100% jak coś wymyślę juro napisze .

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

4

Odp: Słaba pompa?

Wszyscy mamy problemy z hydrauliką proponuję tak jak ja zaopatrzyć się w zegar na allegro kupiłem za 20 zł. Sprawdzenie ciśnienia w pompie to 10 min roboty , a jak wiele wyjaśnia :hmmm:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Słaba pompa?

Właśnie odkryłem różnice między MPA a bar więc 1 MPA to 10 bar

6

Odp: Słaba pompa?

więc jaki mam zegar kupić? jakie ciśnienie powinna dawać pompa?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

7 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-07-30 12:28:24)

Odp: Słaba pompa?

Możesz nawet taki kupić http://allegro.pl/item1167532587_manome … 0_bar.html chociaż do 250 bar powinien wystarczyć. W hydraulice ciśnienie do 150 bar, więcej w tym pojeździe raczej nie musi być.
Kupując patrz na zakres pomiarowy i gwint przyłączeniowy, tak żebyś mógł go w wąż wkręcić bez kombinacji z redukcjami, itp. patentami.

8 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-07-30 14:50:37)

Odp: Słaba pompa?

Nowe pompy mają 16-21 mpa więc twoja powinna mieć chociaż 12 jak mniej to złom.Znalazłem ciekawą firmę http://allegro.pl/item1169194562_manome … 00bar.html

9

Odp: Słaba pompa?

a węże ciśnieniowe to mają średnice gwintu M20x1.5???

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

10

Odp: Słaba pompa?

Panowie- manometr to mam podpinać na wyjściu rozdzielacza czy sprawdzać od razu za pompą?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

11

Odp: Słaba pompa?

Nie  wiem  jak  jest  we  forszajach  ale  w  bizonie  jest  taki  zaworek  którym  się  reguluje cisnienie  w  układzie hydraulicznym   i  żeby  dobrze  podnosił  musiałem go  podkręcić  o  pół  gwinta.  Jak  we  forszu  też  takie  coś  jest  to  może  całe  to  zamieszanie  z  pompami  i  manometrami  jest  zbyteczne ?

12

Odp: Słaba pompa?

Nie mam kombajnu i nie wiem czy jest jakiś zawór ale jak chcesz podłączyć manometr to załóż trójnik za pompą i tam podłącz manometr ,odpal maszynę i daj pełne obciążenie.

13

Odp: Słaba pompa?

witam panowie , mam taki problem z 512 ze jak jest zimny silnik to wspomaganie i heder dzialaja normalnie . ale jak sie rozgrzeje to kierownica w jedna strone kreci sie lekko a w druga ciezko i mozna krecic caly czas i nie ma zadnego oporu ze kola sa skrecone a z hederem dzieje sie cos tkego ze  powoli go podnosi i jak podnosi heder to w tym czasie traci wspomaganie.plynu w zbiorniczku jest stan, prosze o pomoc

14

Odp: Słaba pompa?

Witam panowie mam taki sam problem z hydrauliką że heder bardzo ciężko jest podnieść i wspomaganie bardzo ciężko chodzi czy będzie to pompa czy tez może zapchany filter hydrauliczny jeżeli filter to gdzie on się znajduje???

15

Odp: Słaba pompa?

Nam jeszcze jedno pytanko ,pompa A10 w 516 to jest prawa czy lewa bo myślę o wymianie na 16.

16

Odp: Słaba pompa?

nie pamiętam dokładnie ale zmiana obrotów to nie problem, nie raz to robiłem po zmianie silnika

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: Słaba pompa?

Masz racje ale trzeba by było kombinować z sawnym jak przestanie padać to ją wykręcę ,na pierwszy rzut oka to wygląda na lewą.

18

Odp: Słaba pompa?

Pompa jest prawa.

19

Odp: Słaba pompa?

Witam, czy można sprawdzić ciśnienie pompy po jej wymontowaniu, czy są na to jakieś metody, czy ten wąż którym zasysany jest olej powinien być twardy w czasie pobierania oleju? bo 2 tygodnie temu wszystko działało a dziś nic nie działa, motowidłya nawet nie drgną

20

Odp: Słaba pompa?

Mi się wydaję że jak wąż nie będzie twardy to może zostać zassany do środka i przez to zdławić przepływ.....

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci