1

Temat: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Chłopaki mam problem, już wczoraj silnik zaczął się zagrzewać, zwykle wskazówka stoi idealnie pionowo teraz przesunęłą się w stronę czerwonego pola. Dziś obejrzałem silnik i zlokalizowałem wyciek z pompy wody mocno nie kapie lecz trochę ubywa, woda pokazał się z okolicy wtryskiwacza i z kolektora wydechowego na pierwszej sekcji od strony chłodnicy. wszystko było gorące i nie mogłem omacać, jednocześnie przetarła się obudowa naczynia wyrównawczego i fałszuje mi obraz. Czy to co opisałem jest możliwe aby woda uciekała z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza? na pompie wody mam wyczówalny luz i czy ten luz ma coś wspólnego z tymi wyciekami wody z silnika? silnik pracuje bardzo dobrze pali na dotyk, ciśnienie jest tylko temperatura mnie martwi.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

może ci tulei pękła

3

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

!!!!!!!! nie kracz

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

oby nie ale takie rzeczy się zdarzają

5

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Sprawdź kolektor wodny na glowicach on ma uszczelki z pierścieniem miedzianym co powoduje utlenianie aluminium przy wyższej temp. jak rozbierałem u siebie to już polowy obwodu nie było ale złożyłem na silikon wysokotemperaturowy i trzyma a ten kolektor jest przy wtryskiwaczach.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

6

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Jak spaliny nie idą do wody to uszczelka w porządku może woda pochlapała silnik i wydaje ci się że coś z silnikiem a pompe rozbierz i wymień co trzeba nie jest łatwo ale da się zrobić.

7

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

pompe wody zawieź albo wyślij do Grudziądza - mają niemieckie reparaturki - warto!

8

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

pompę rozbieram jutro musze zdesykować łubin. kurna dziś obejrzałem pompę jest kuz jak diabli, moam nadzieję że to tylko to i p owymianie uszczelnień będzie po problemie. choć ta woda mnie martwi nigdy nawet nie wchodził na prawą częśc białego pola. naczynie wzbiorcze z całą pewnością dziurawe. dziurkk jak od szpilki.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

ja miałem ten sam przypadek że jak badałem ciśnienie na tłokach i wtryski miałem wykręcone  a silnik był zalany płynem to przy kręceniu rozruchem to z jednego gniazda wtrysku razem z kompresją wylatywał płyn i to miałem tulej jednak pękniętom ale po sprawdzeniu ciśnienia to musi pokazać na którym coś się dzieje

10 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2018-05-03 12:15:56)

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

dziś po odpaleniu zt323 z kolektora wydechowego(drugi od kabiny) wywaliło  wodę z lekką domieszką oleju sad miał ktoś taki przypadek juto dopiero będziemy rozbierać ale nie wiem na co się szykować...

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Najprędzej uszczelka pod głowicą,a w misce ojeju nie masz wody?,olej nie zrobił sie szary?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

12

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

U mnie w takim przypadku miałem pękniętą tuleje

13

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

właśnie olej czarny płyn bez jakich kolwiek oznak oleju... tylko z odmy od tygodnia para wodna  się wydobywa...

14

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

A kompresji do chlodnicy Ci nie pompuje ?

15

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

właśnie też nie normalny obieg wody... tylko jak w poniedziałek uprawiałem pod kukurydze to zauważyłem że się grzeje temp. pod czerwone podchodziła a to nigdy się nie działo.

16 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-05-03 20:53:46)

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Zastanawia mnie jak zauważyłeś tą wodę z olejem na kolektorze? Nie masz uszczelek między głowicami a kolektorem? A co do wody jak był zalewany wodą to mogło przeżreć tuleje, mój pierszy 323 tak miał, tuleje miał tak powżerane od wody nie zdawałem sobie sprawy że woda może zrobić takie spustoszenie, kompresja idzie do układu chłodzenia i go podgrzewa nie mówiąc o wzroście ciśnienia, czy korek na zbiorniczku jest szczelny jak tak to czy nie robią się twarde przewody gumowe, i czy nie sadzi wody w jego obrębie np. przez tą rurke przy korku?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

17

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

uszczelki są właśnie "liche" i sadzi wodę na rozrusznik tylko przy pierwszym odpaleniu rano.... jutro się okaże jak się rozbierze.

18

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Cieknie woda na tulej może przez uszczelkę

19

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Tuleja czy uszczelka jakby *** to by szybko temperature łapał i ciśnienie w układzie wodnym by było, chyba że bardzo mały przedmuch

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

20

Odp: woda wydostaje się z kolektora wydechowego i z okolicy wtryskiwacza

Tak czy inaczej musisz rozebrać i dobrze wszystko sprawdzić