Temat: Cieknący olej

Witam wszystkich mam problem z cieknącym olejem pomiędzy napędem na przód a skrzynią biegów nonstop co naprawie  dam nową uszczelke ,to ciągle mi  sie popuszcza i zaczyna cieknąć.Jest jakis sposób żeby sie to niepopuszczało.sruby wkręcałem na kleju i nic nie pomogło.Pozdrawiam

2

Odp: Cieknący olej

Roeger a wiesz że ten przeciek to nie jest perzeciek z obudowy tylko z tego elementu który jest w przystawce napędu i jest przykręcony do korpusu skrzyni? zalej wszystko obficie silikonem i gotowe.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Cieknący olej

Przeciek na pewno jest między ta przystawka a skrzyniom.zawsze śruby sa dokręcone na kleju ale po czasie sa popuszczone .

4

Odp: Cieknący olej

Pod żadnym pozorem nie kładź tam uszczelki tylko popatrz dobrze jest tam rowek na oring 105x3 ale mogę się mylić reszta na silikon i musi trzymać.

5

Odp: Cieknący olej

Jak używasz śrub od płota to pewnie będą się wyciągać i całość popuszczać. Możliwe też, że masz rozwalone otwory w obudowie przystawki i napęd kręci przystawką i się całość luzuje.

6

Odp: Cieknący olej

Właśnie myślałem ze wszystkie otwory rozwierce i tuleje wkonponuje bo jednak są rozbite.A w sprawie tego rowka na oring nie wzróciłem uwagi będe rozbierał to zobacze.Pozdrawiam

7

Odp: Cieknący olej

Tulejki powinny pomóc, co do oringa to jest on na pierścieniu, który jest założony na łożysko. Ale jak poluzuje się przystawka to oring nic nie daje, on w sumie ma zapobiegać przepływowi oleju ze skrzyni do przystwaki podobnie jak simmering, który jest w przystawce.

8

Odp: Cieknący olej

Panowie mam problem olej spiernicza mi przystawką ale od strony  wału napędowego a dokładnie między frezami się przedostaję co tu  robić ? Na razie  dana jest uszczelka gumowa i   nie cieknie . A przeciek się  nasilił jak dolałem do skrzyni oleju czy jak przystawka złapie oleju ze skrzyni i wyrówna się poziom oleju w przystawce do poziomu  w skrzyni to będzie to miało jakieś złe skutki ? Bo jak nie to później  bym to zrobił bo nie chce mi się  tych 90 litrów które dziś wlałem znowu spuszczać i znowu nalewać :uuuu:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

9

Odp: Cieknący olej

Olej ze skrzyni nie powinien dostawać się do przystawki przedniego napędu.

10

Odp: Cieknący olej

Wiem że nie ale dostał się bo ktoś spartolił robotę  ale  to nie my smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: Cieknący olej

Dlaczego tam nie powinien się ten  olej dostawać ??

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

12

Odp: Cieknący olej

gdyż na wałku wychodzącym ze skrzyni jest uszczelniacz

13

Odp: Cieknący olej

No tak jest,  wiem ale ja o co innego pytam  co będzie jak tego nie zrobię na czas ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

14

Odp: Cieknący olej

Nie wspominając że powinny być inne oleje w skrzyni i przystawce smile, hydramot i hipol zdaje się.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

15

Odp: Cieknący olej

A powiecie mi coś czego nie wiem tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

16

Odp: Cieknący olej

Teoretycznie powinny być inne oleje ale co się będzie działo jak przystawka będzie zalana na full to ciężko przewidzieć ,może sprzęgło wałeczkowe będzie przepuszczać  i nie pamiętam już dobrze czy to nie będzie kolidowało z siłownikiem albo zupełnie to nie będzie przeszkadzać i będzie idealne smarowanie ,okaże się to za jakiś czas .

17

Odp: Cieknący olej

Sebastian napisał/a:

A powiecie mi coś czego nie wiem tongue

Balcerowicz musi odejść.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

18

Odp: Cieknący olej

Aha dzięki na reszcie   coś  wiem smile Okaże się już nie długo smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

19 Ostatnio edytowany przez michu23 (2012-06-26 12:47:58)

Odp: Cieknący olej

panowie u mnie jest tez problem z cieknacym olejem cieknie miedzy skrzynia a przystawka zaraz od strony skrzyni odkrecilem piec srub trzy wieksze i dwie mniejsze przystawka sie rusza ale odejsc od skrzyni nie chce co s tym zrobic przeoczylem cos

Fortschritt zt 423 a razy 2

20

Odp: Cieknący olej

Przeczytałem ten watek ale problemu nie rozwiąże jednak. Mam problem z przystawką napędu w 323. Otóż, co roku na wiosnę i na jesieni dolewam oleju do przystawki napędu, i co roku mi ubywa. Na zewnątrz nie cieknie, ale i w skrzyni nie przybywa. Chociaż czy przez 3lata zauważyłbym zmianę stanu na wyższy o jakieś 5-6l?