Temat: przesiadka na john deera

witam panowie mam fortschritta e514 z silnikiem perkinsa heder 4,20  i przymierzam sie do john deera 1075 co wy na to moze ktos miał już styczność z taką maszyną albo może doradzicie coś czy zostać przy tym co mam czy to bedzie dobra zmiana

2

Odp: przesiadka na john deera

nie znam sie na kombajnach ale john chyba jest wydajniejszy, heder 5m a jaki rocznik bys bral? a swoich chcial bys sie pozbyc??..... big_smile

3

Odp: przesiadka na john deera

mysle tak koło 1993< a moje no pewno że bedą do sprzedania

4

Odp: przesiadka na john deera

jezeli cena bedzie ciekawa, mozna by pomyslec co zrobic z pieniędzmi ktorych nie ma i zainwestowac w cos oprocz prasy

5

Odp: przesiadka na john deera

genio79 daj znać jak będziesz pozbywał się tego MDW

6

Odp: przesiadka na john deera

pojade zobacze najpierw john deera bo nie wiem czy warto sie pchać w nieznane  tu mam sprzęt sprawdzony i wiem na czym stoje, tu juz wiem co gdzie i jak ,co z czym , a johnem od podstaw bede musiał sie zapoznawać ,nie wiem jak z awaryjnością i tu mam 2 a tak to tylko jeden tylko ze nowszy i na szprycowany elektryką ,hydrauliką .......itp. ale jak jak przemyślę sprawę to to na pewno dam znać bo sprzęt naprawde godny polecenia

7

Odp: przesiadka na john deera

co Forsz to Forsz, zaufana maszyna, nigdy nie wiadomo co w takim jelonku siedzi, ki diabol, ale możne trzeba iść za postępem i zmieniać sprzęt, w takim razie muszę wymienić sąsiada na nowszy model smile

8

Odp: przesiadka na john deera

Gieniu poszukaj ile kosztują palce, nożyki, przenośniki, cepy, paski młocarni, jazdy, pompa hydrauliczna, sita to wszystko co wymieniałeś w forszajach.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.&#8221;
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: przesiadka na john deera

to tak styczność z JD 1177 mieliśmy ale koszty napraw była bardzo duże ..

Sprzedam U-4514

10

Odp: przesiadka na john deera

to co tak mocno wypracowany był czy co bo nie wiem jak sie systematycznie wszystko robi to wydaje mi sie że sezon powinien bez zająknięcia przechodzić no nie mówie już o blędach wynikających z winny kierowcy. czy one sa tak awaryjne ,na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie ?? czy john deere to  jedno wielkie :nooo::nooo: i nie warto ??

11

Odp: przesiadka na john deera

Z tego co słyszę to są bardzo dobre kombajny można powiedzieć że jedne z najlepszych bo są bardzo proste w budowie i mało awaryjne tylko części są strasznie drogie.

12

Odp: przesiadka na john deera

no to ja mogę opowiedzieć o trochę innej marce z którą mam do czynienia już 6 rok a jest to international. Kombajn kupiłem myślę że za bardzo rozsądne pieniądze, z tym że 2 sezony pochodził bezawaryjnie a później zaczęły się problemy ale pomyślnie zostały rozwiązane i muszę stwierdzić że jest to bardzo przemyślana konstrukcja jednakże biorąc pod uwagę części które nieraz kosztują kosmiczne pieniądze np. 1700 zł łańcuch podajnika zbożowego czy 300 zł zębatka tegoż podajnika mimo tego nie zamieniłbym go na bizona, mój internatinal ma oś tylnią szerokości rozstawu przednich kół co ułatwia zawracanie, hydrauliczną rurę wysypu, okrągły zbiornik paliwa (na górkach przy małej ilości paliwa nie zapowietrza się). warto mieć w pobliżu tokarza przy zagranicznym sprzęcie bo nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć smile a tak poza tym to john deere ma dobrą opinię wśród urzytkowników tylko trzeba trafić na dobry okaz mój był używany do koszenia ziół smile pozdro

13

Odp: przesiadka na john deera

Powiem tak  jest SERVIS JD dokładnie 5km ode mnie   kolega kupił teraz nowego Seri T550  No super ładnie pięknie  ale gdy wpadła mu siatka na polu (kawałek gumy)  i dostało się do podajnika ziarnowego  to żałuje że nie miałem aparatu ....  ten kombajn jest zbudowany z puszek po konserwie wszystko tak cieńkie i tak małe luki do czyszczenia czego kolwiek  że szok ......  powiem tak jak Pasy zostały chociaz 2 razy "podpalone"  to musisz miec mocne nerwy na koszeniu "zielonego " rzepaku  bo się  będzie blokował (zabijał)
jest pare JD  po ludziach w okolicach ale  w poruwnaniu  do innych to każdy  sie po jakims czasie przesiada na claasa lub NH jakiegoś

Ale ile urzytkowników kombajnów tyle opini ... więc moja juz znasz smile  jak bedizesz potrzebował namiary na serwisy lub części to pisz smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: przesiadka na john deera

no i znowu mam dylemat

15

Odp: przesiadka na john deera

To może ja coś powiem a że jako nie mam żadnego modelu choc noszę się z kupnem w przyszłości ale jak na razie mam chyba zdrowe spojrzenie bo nie mam czegoś takiego i zapoznaję się ze wszystkimi modelami żeby wybrac dla siebie optymalny i nie wiem dla czego ale na pierwszym miejscu jest Rosyjski cud techniki następnie poczciwy forsz i class reszty nawet za bardzo nie biorę pod uwagę chyba że Wistulę a co JD gośc miał 2 i jego opinia jest taka super maszyna jak BMW ale do momentu jak nie mamy bo później oba jednakowo się psują i jednakowo są drogie w utrzymaniu a co najśmieszniejsze ma następne 2 JD ale tylko dlatego że brat mu przysyła praktycznie za darmo ze złomu i chodzą dopóki się nie popsują a potem spowrotem na złom tylko w Polsce.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

16

Odp: przesiadka na john deera

to tak jd to jest dobra maszyna tylko ze koszy części jest duży.