1

Temat: jaki kupić kombajn?

Witam
chciał bym kupić kombajn z chederem ok. 3m z sieczkarnia do 15000 zł. Jaki polecacie biorąc pod uwagę awaryjność oraz dostępność i ceny części. Co proponujecie?

2 Ostatnio edytowany przez przemek_93 (2011-08-13 13:17:13)

Odp: jaki kupić kombajn?

do 3 metrów ciekawym rozwiązaniem wydaje się bm volvo s830 bądź 1130. Volvo s830 użytkuje już 5 sezonów i żadnych poważniejszych awarii nie dostrzegłem... jedyne wady jakie dostrzegłem to brak kabiny i model hederu mój ma targaniec na pasku szukając takiego volva pokusiłbym się o heder z targańcem na wałku... Co do wydajności to około 2h hektar ale jakość wymłacania jest naprawde zadowalająca młócąc koniczyne po bizonie należy ją przesiewać przez sita a volvo wymłaca aż miło...

3 Ostatnio edytowany przez jacekrado (2010-08-14 22:53:36)

Odp: jaki kupić kombajn?

Kup forszaja z wąskim chederem i będziesz zadowolony. A z tymi małymi fryciami to jest różnie. Kompendium wiedzy na jego temat masz w jednym miejscu, koledzy zawsze Ci podpowiedzą co i jak. Części są ogólnie dostępne a ceny w miarę .

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

4

Odp: jaki kupić kombajn?

też tak myślę poczytaj sobie o zakupie kombajnu Fortschritt 512 możesz wyrwać czasem coś fajnego. a heder jak będzisz chciał to sobie skrócisz.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.&#8221;
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5 Ostatnio edytowany przez Bendek (2010-08-15 02:35:27)

Odp: jaki kupić kombajn?

512  z hederem 3,8m

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

6

Odp: jaki kupić kombajn?

za duzy potrzebuje max 3.20...

7

Odp: jaki kupić kombajn?

nie ma problemu w zrób to sam feczan wstawił instrukcję skracania

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.&#8221;
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: jaki kupić kombajn?

To kup sobie 512 z 5,7 hederem bo są tańsze i mniej wyeksploatowane i skróć na ile chcesz i będziesz zadowolony.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: jaki kupić kombajn?

kup sobie vistule kzb3b wink:)

10

Odp: jaki kupić kombajn?

Kumpel przywiózł z niemiec Massey Ferguson 3m Fantastyczna maszyna. Części ogólnodostępne, mała awaryjność i wącha paliwo silnik Perkins 4. Hektar robi 2 godzinki z hakiem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: jaki kupić kombajn?

http://moto.allegro.pl/item1176319811_k … metry.html a co myślicie o tym kombajnie? jak części i awaryjność?

12

Odp: jaki kupić kombajn?

u mnie na wiosce taki fahr pracuje (tylko siedzenie ma z boku a nie na środku) i właściciel jest zadowolony. Rocznie ścina ok 15-20 ha. Z awaryjnością różnie ale zazwyczaj nic poważnego, a przynajmniej nie na tyle aby samemu w nie naprawić. Co do części to chyba nie ma maszyny do której nie można dostać części.
Z małych kombajnów duży wybór masz u JD. Modeli jest dość dużo zaczynając od najmniejszej serii 330 poprzez serię 4xx, 5xx, 6xx i na 9xx kończąc. Na allegro troszkę tego jest. Części ogólnie dostępne. W serwisie majątek ale można można dopasować dużo tańsze zamienniki

gg 5118068

13

Odp: jaki kupić kombajn?

kup se classa columbusa ;D:);)

14

Odp: jaki kupić kombajn?

class ma drogie części...

15

Odp: jaki kupić kombajn?

Mam jeszcze takiego Fahra i spisuje się bardzo dobrze w tym roku obsiekł około 25 hektarów i nie było praktycznie żadnej awari oprócz pękniętego węża paliwowego wysokiego ciśnienia. Hektar kosi w godzinkę również posiada sieczkarnię, wytrząsacze ma na łożyskach,(nowsze tego typu mają drewniane panewki) lakier oryginał spisuje sie bardzo dobrze, Jak by co to będzie na sprzedasz, można jeszcze go sprawdzić w akcji jak będzie pogoda i  łubin dojdzie.

16

Odp: jaki kupić kombajn?

tylko najlepiej by bylo zeby mozna kosic nim rzepak... a tamten wlasnie ma stol do rzepaku...

17

Odp: jaki kupić kombajn?

mam do was pyatnie poszukuje kombajnu z hederem min 4,2 m lub wiekszym do 28000zł

18

Odp: jaki kupić kombajn?

bizon...  forszaj ... a czemu min 4.2 m ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: jaki kupić kombajn?

a CO MYŚLICIE NA TEMAT INTERNATIONALA 431

20

Odp: jaki kupić kombajn?

WŁaŚnie Takiego ZakupiŁem Co MyŚlicie O Tym SprzĘcie I Czy Macie JakieŚ Informacje Na Jego Temat Z GÓry Dzjeki Jestem Zielony Na Jego Temat