41

Odp: jaki kupić kombajn?

No co ty przecież vistula jest komunistyczna ,normalnie nie poznają cię ?

42

Odp: jaki kupić kombajn?

Panowie co wiecie na temat APPLE MOBIL co to jest za cudo ten kombajn.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

43

Odp: jaki kupić kombajn?

a co to takiego ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: jaki kupić kombajn?

http://tablica.pl/oferta/kombajn-zbozow … 2FhSZ.html

mdw

45

Odp: jaki kupić kombajn?

Dokładnie Yoko ta marka, wiem że mają silnik Perkinsa ale nic więcej a ciekawi mnie skąd się wzięła cała reszta czy to nie jakiś wynalazek bo są w miarę tanie a muszę coś szukac powoli dla siebie i nie wiem czy jakiś MF do remontu czy coś innego.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

46

Odp: jaki kupić kombajn?

Najpierw sprawdz dostępność części bo z tego co widze dość niespotykany . U mnie w sklepie już nie raz była tak sytuacja że ludzie kupili maszyne a części do niej brak  i lament ale była tania

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

47

Odp: jaki kupić kombajn?

Z częściami to nie problem bo mam kolegę co dorobi wszystko i odpowiednio schartuje tylko mnie ciekawi co to za patent jest.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

48

Odp: jaki kupić kombajn?

Panowie co powiecie na temat bizona bs kolega kosi u mnie bs łubin i zostawia  na noc u mnie naprawde jest zadowolony m€wi ze new holand  42 który razem z nim kosi to sie chowa mnie sie podoba dosyć ładnie zrobiony tata sie napalił i chce supra pogonić

49 Ostatnio edytowany przez androl (2015-07-07 15:10:05)

Odp: jaki kupić kombajn?

Ale jaki  rotorowy czy klawiszowy ? rotorowego kupił na wiosnę jeden z sąsiedniej wioski, z zewnątrz lalka, a awarie non stop przez całe żniwa.

50

Odp: jaki kupić kombajn?

Znajomy ma BSa i bardzo go sobie chwali a gościu co rok temu kupił od nas suszarnie to mówił że miał wcześniej BSa (oba przypadki rotorowe) to nic dobrego o nim nie powiedział, podobno jak zobaczy trochę zielska albo rzepak to jęczy i stęka. Sąsiad co u henia robi to swego czasu dostał nowego BSa to też mówił że szału nie robił a jak by nie patrzeć nowy kombajn. Podejrzewam że może cały myk w tym żeby go odpowiednio ustawić... No nie wiem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

51

Odp: jaki kupić kombajn?

Mój sąsiad ma BS-a rotorowego od 4 lat i gdyby miał na niego chętnego sprzedał by od razu.Wymłaca ładnie ale trochę zielska albo delikatnie wilgotna słoma i już po robocie nie idzie wogóle,ciągle ma awarie a części nie są już tak tanie jak do bizona.Ogólnie nie poleca.

52

Odp: jaki kupić kombajn?

Ten bs jak na 89 rok to naprawdę ma ciekawe rozwiązania i jak patrzę na swojego bizona to naprawdę tak jak by inna fabryka go klepała oczywiscie bizon ten sam rok mozna bylo dać kabinę hamulce bez problemową skrzynie i wiele innych rzeczy a w bs już to jest

53

Odp: jaki kupić kombajn?

BS nie polecam ale zdrowego rekorda to już tak.

54

Odp: jaki kupić kombajn?

bs to porażka płocka niech cie bug chroni przed tym draństwem

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

Odp: jaki kupić kombajn?

To już lepiej poszukaj Dynamica zamiast Bs , przerób podobny z tym że dynamic na klawiszach i z tego co pamiętam na dwóch bębnach i ceny podobne, od 60 w góre. Widziałem ostatnio pare ciekawych sztuk w necie , klima komputer, hydrostat.

56

Odp: jaki kupić kombajn?

Tadeuszchelinski napisał/a:

To już lepiej poszukaj Dynamica zamiast Bs , przerób podobny z tym że dynamic na klawiszach i z tego co pamiętam na dwóch bębnach i ceny podobne, od 60 w góre. Widziałem ostatnio pare ciekawych sztuk w necie , klima komputer, hydrostat.

Kumpel miał Dynamica i klął na czym świat stoi. Miał nowego ze 3 lata i cuda się w nim działy... Na szczęście sprzedał. A był to 1 nr wyprodukowany.

do bsa komplet sit 4 tys, kolega sie ostatnio dowiadywal

57 Ostatnio edytowany przez bamreras (2015-01-30 12:01:59)

Odp: jaki kupić kombajn?

Panowie pytanie troche z innej beczki, aczkolwiek o kombajnach właśnie. Może komuś rozwieje wątpliwości co do wyboru przeniesienia napędu.
Czy jeśliby wziąć postawić obok siebie dwa kombajny tego samego modelu, ale jeden na zwykłej skrzyni, drugi zaś na hydrostacie, to czy ten drugi ma mocniejszy silnik, czy może hydrostat stawia opór porównywalny do zwykłej skrzyni???
Chodzi o to że mama możliwość zakupu za śmieszne pieniądze kompletnego hydrostatu z sieczkarni NH1900. Myślę nad adaptacją tego do bizona Z056 (remont skrzyni nieunikniony, a cena hydrostatu to ledwo połowa kosztów remontu), ale obawiam się że sw400 nie podoła wyzwaniu. Nawet montując mu turbo (ale nie wiem czy czasem silniki z turbo nie miały innej konstrukcji) może dużo to nie zmienić. Sieczkarnia ma około 350KM, 6 czy 7 ton wagi, no ale masa przerobowa plus gniotownik pożera większość mocy, bizon natomiast 100KM i waga porównywalna. Z tym że starą warmiankę napędzał silnik 7,5KW i dawał rady, więc tak jakby bizonowi to by też starczało + do tego moc zużywana na  jazdę.
Reasumując czy jest wogóle jakiś sens podjęcia próby przeszczepu???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

58

Odp: jaki kupić kombajn?

Skrzynia i tak potrzebna ,chyba że nasz hydrostat jak w 516 . Co do mocy to na pewno 100KM da radę .

59

Odp: jaki kupić kombajn?

Bamreras ja wyremontowałbym skrzynię i nie kombinował, w połowie drogi się tego wyrzekniesz, lub wyklniesz. Nie mówię, że nie dasz rady, jednak roboty sporo. Podczepić pod oryginalną oś od dołu, pewnie gardzieli nie opuścisz. Wywalić oryginał i wstawić nową oś może prościej. Trzeba uważać, żeby nie przycisnęło gdzieś.
Osobiście robiłem 4lata i nie było jakiś większych kłopotów. Co musisz dokładnie w niej naprawić?
Jak szukałem trochę informacji na temat kombajnów claasa to było tak, że kombajny z hydrostatem miały silniki ok 30koni mocniejsze zakładane. Ile w tym prawdy nie wiem.

60

Odp: jaki kupić kombajn?

Koseś do czego skrzynia? Niejasno się wyraziłem. Mogę wziąć całą oś od tego NH, plus pompa i sterowanie. Nie pamiętam czy on miał jakieś dodatkowe przełożenia. W/poniedziałek jade ciąć tą sieczkarnie to sie przyjrze.
Co mam do naprawy, tak na ścisłość jeszcze do niej nie zagládałem. Wyje każdy/bieg, drugi i wsteczny nie trzyma. Trzeszczy jakby miało rozerwać coś, jedynka idzie w miarę dobrze. Nie wyskakuje, to samo trójka. Chamulcy zero, ręcznego też. Wariator wybity i co chwile trzeba mu ramę podspawywać. Na to wygląda że też do wymiany. Pasy jezdne też. Pasy plus wariator daje 1200zł, kompletna naprawa skrzyni około 2000zł za części powinno starczyć. Ile za robotę? Sam jestem w stanie to zrobić, ale pomocnik ppotrzebny wiec zawsze coś odpadnie.
Mowie. W poniedziałek jade ją pociąć to będecwidział czy warto. Naraziecsię zastanawiał czy silnika mi w bizonie starczyło. Aspekt techniczny to już od mojej inwencji zależy...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....