61

Odp: jaki kupić kombajn?

Jeśli przeszczepisz cału układ przeniesienia napędu to powinno być super

62

Odp: jaki kupić kombajn?

Kilka lat temu 2 czy 3 razy spotkałem na allegro Bizony hydrostaty -nie Giganty ani BS-y - sprowadzone z Finlandii, więc były takie produkowane. Może gdzieś w internecie coś znajdziesz aby podpatrzeć.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

63

Odp: jaki kupić kombajn?

Napewno dodatkowa chłodnica oleju hydraulicznego bedzie potrzebna

mdw

64

Odp: jaki kupić kombajn?

Bs jest na hydrostacie i daje rade ja kiedyś miałem okazję cała oś od  ale za późno

65

Odp: jaki kupić kombajn?

Te bizony miały oznaczenie 5056h. Ale tam zamiast wariatora było przeniesienie na hydraulice, sk zynia dalej była 3 biegowa z zablokowanym wstecznym. Co do chłodnicy oleju to jest mały klops bo szwagier ją sprzedał za dobre pieniądze, trzeba będzie szukać...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

66

Odp: jaki kupić kombajn?

Jakby co to trzymam kciuki, bo rzeczywiście skrzynia w bizonach nie zachwyca. I hamulce w kombajnie też się czasem przydają big_smile

67

Odp: jaki kupić kombajn?

bamreras mam nadzieje że ci się uda przeszczep tylko pamiętaj to co myślisz że jest do roboty pomnóż przez 2.

68

Odp: jaki kupić kombajn?

Jak narazie mowie o samym przenoesieniu napedu. A ogolnie kombajnikcma blachy do wymiany. Wsio ma zgnite lub dziurawe...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

69

Odp: jaki kupić kombajn?

Ja dałbym sobie spokój z tym hydro w ZO56 w ZO58 owszem warto by pokombinować bo i inne rozwiązania ma nowocześniejsze.

70

Odp: jaki kupić kombajn?

No mi też kiedyś przyszło na myśl żeby w 514 wywalić od skrzyni sprzęgło i w to miejsce założyć hydromotor od 516, 3 biegi do wyboru by pozostały a dodatkowo na każdym jeszcze wsteczny. I wtedy wystarczyło by żeby hydrostst chodził tylko na tym niskim zakresie polowym co jest do 7km/h. Łatwo się mówi a roboty byłoby od groma więc skórka chyba nie warta wyprawki.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

71

Odp: jaki kupić kombajn?

To jak blachy kiepskie o skrzynia też nie tęga, to może wymienić maszynę?

72

Odp: jaki kupić kombajn?

No tylko na wymianę całej maszynki to kasy za mało... Tak co roku coś porobvić i parę sezonów pojeździ. W poniedziałek zapadnie decyzja czy dobie czy nie..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

73

Odp: jaki kupić kombajn?

Z tym hydro ciekawy pomysł jednak ze swojego skromnego doświadczenia wnioskuję że teoria swoje a praktyka swoje .  Jeszcze  na zagranicznych częściach coś rypnie w sezonie  i będzie klops .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

74

Odp: jaki kupić kombajn?

silnik z powodzeniem da radę ... jeśli masz opcję  wzięcia całej osi wraz zze skrzynią i pompą przy niej  i wmontować do bizonka to działaj ...  pompę  od hydrostatu zamontuj na miejscu wariatora  2 węże grube do napędu i 1 do  chłodnicy oleju    i jazda gotowa ... sprawdź czy jazda nie  jest na elektrozaworach  czy tylko na linkę  to masz problem z głowy  wtedy ...   ja, bym miał taką możliwość to pewnie bym się z tym bawił ... a jakie by było dziwienie sąsiada koszącego również bizonem big_smile  jak ty sobie śmigasz bez sprzęgła a on się poci big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

75

Odp: jaki kupić kombajn?

Chłopaki czytajcie co Bamreras pisze Jakby buda kupy się trzymała to można się bawić, ale taka zmota na 1-2 sezony to pomyłka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

76

Odp: jaki kupić kombajn?

Kombajn jest technicznie w *** stanie. 3sezony kosiłem i w części poszło może 500zł. Bez większych awarii. Jedyną bolączką są te blachy (cała "zadnia"część, obudowa podsiewacza, wentylatorów i podłoga.) bo w życiu nioe miał on garażu, a po ostatnim sezonie doszła skrzynia, załatwił ana usługach.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

77

Odp: jaki kupić kombajn?

Z hydrostatu zrobiłem maszynę do czyszczenia rowów . Jeśli miał bym zakładać do swojego bizona to na pewno założył bym silnik przy skrzyni a pompę bezpośrednio na silnik . Taka przeróbka jest całkowicie odwracalna i do zrobienia w ...3 -4 dni .

78

Odp: jaki kupić kombajn?

Ja cie koseś rozumiem. Z tym że biorę wszystko w cenie złomu 0,65zł/kg, biorę to z działającej do końca sieczkarni - poszła na części z powodu przystawki. Jak wstępnie to ogladałem rozstaw kol jest jak w bizonie, koła te same. Połączenie z ramą podobne..
Nie myślał/bym o całej osi, ale jest małe ale. Mam kilka *** górek i nie zamierzam jak znajomy conajmiej raz w roku walczyć ze zerwana półosią.  Chłopina juz z rozpaczy wywalił kabinę, sieczkarnie, założył wąskie koła by tylko go odchudzić. Trochę pomogło bo ostatnio zmieniał półoś 3lata temu. W ostatnie żniwa jak mi bieg wyskoczył to się na dole w krzakach dopiero zatrzymałem. Co do samego mostu z tego NH to wytrzymał bagna, górki, a optycznie wygląda o wiele masywniej jak bizon...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

79

Odp: jaki kupić kombajn?

Moja rada jest taka, sprzedaj klamota za ile kto da i kup 512. Na wydajności wyjdziesz na to samo, ale zostanie Ci parę pieniędzy i kłopoty o których piszesz w przypadku 512 to coś co się nie zdarza jak choć troszkę zadbasz o klamota.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

80

Odp: jaki kupić kombajn?

bamreras napisał/a:

Mam kilka *** górek i nie zamierzam jak znajomy conajmiej raz w roku walczyć ze zerwana półosią.  Chłopina juz z rozpaczy wywalił kabinę, sieczkarnie, założył wąskie koła by tylko go odchudzić. Trochę pomogło bo ostatnio zmieniał półoś 3lata temu..

A te półosie są ukręcone czy złamane? Bo to też różnica u mnie była złamana, później małą przeróbkę zrobiłem i kupiłem najtańsza za 350zł. Koszę w różnych warunkach, i9 góry tez się zdarzają spore. Ogólnie dawałem mu niezły wycisk, i dawało radę półosi nie rwało. 3lata chodził i jeszcze do właściciela nowego 70km zaprowadziłem niedawno.
Choć Marek dobrze Ci radzi.