221

Odp: ziemniaki 2010

Panowie plantatorzy co w ziemniaku  na dzisiaj piszczy?- u mnie  w rejonie detal  0;60- 0;70gr kg   a u Was?

222

Odp: ziemniaki 2010

40-50 gr

Rolnik z powołania:-)

223

Odp: ziemniaki 2010

Czy  już ktoś kopie ziemniaki?- ja  jeszcze nie  wstrzymala  mnie awaria 304 a teraz deszcz  chyba wystartuję po niedzieli?

224

Odp: ziemniaki 2010

Ja wysłałem do Łomży trzy tiry.Plon o dwadzieścia procent większy od poprzedniego roku.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

225

Odp: ziemniaki 2010

U mnie  po moich 20 arach   śladu nie widać big_smile  . Pełna przyczepa 3.5 tonuwka z dużymi  nadstawkami i czubem aż  kapcia złapałem . Koło 3 ton jadalnych . A reszta  mnie mnie  nie interesowała   . Odpadów  mało  bo  większość  została  na polu . Czas na  frytki smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

226

Odp: ziemniaki 2010

Sebastian napisał/a:

A reszta  mnie mnie  nie interesowała   . Odpadów  mało  bo  większość  została  na polu . Czas na  frytki smile

Ja w zeszłym roku też tak potraktowałem uszkodzone i nadpsute, to na wiosnę pole było tak przeorane przez dziki, że się Ciapek o mało przy równaniu tego pobojowiska nie wywrócił. Z pszenicy, którą tam posiałem, nawet jednej roślinki nie zostało.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

227

Odp: ziemniaki 2010

To jakieś wygłodniałe  były u  nas wolą kukurydzę big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

228

Odp: ziemniaki 2010

U nas nikt nie sieje kukurydzy, jeden koleś posiał kiedyś 20ha, i po jakimś czasie zorientował się że dziki wszystko zniszczą. Ogrodził plantację pastuchem elektrycznym, z tym ,że w środku zostały dwie watahy. Pięknie wyglądały, jak uciekały przed kombajnem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

229

Odp: ziemniaki 2010

U mnie jeden koleś gonił dzika traktorem big_smile Ja miałem ziemniaki obok  kuku i nic  raz  trochę od niechcenia przerył 50cm redliny . No i nie ma do koła  lasu tylko hektary pul głównie kukurydzy  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

230

Odp: ziemniaki 2010

Sorry że dluższy  czas nie pisałem  ale mialem awarię komputera i wykopki  na głowie !  plony w normie  , odmiana  Hermes przerosła samą siebie   na moich glebach okolo 50 t z h  i sam nie wiem czy się cieszyć czy plakać ?- upycham  na przechowalnie chociaż zbyt jest lepszy jak w zeszłym roku - cena minimalnie też?- a  u Was jak?

231

Odp: ziemniaki 2010

Co sie tak cicho na tej stronie  zrobiło czyżby ziemniaki  w całej polsce   zgniły? Nawet  Slawek 42 tu nie zagląda?

232

Odp: ziemniaki 2010

ziemniaki big_smile hmm  szukam  jakichś dobrych  na obiad ??  masz może ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

233

Odp: ziemniaki 2010

Ja dzisiaj zakończyłem wykopki, plon obfity (niemal 2 przyczepy z 26 arów), urwana taśma w kombajnie, kiedyś się naprawi - pewnie za rok. Cena to 50 gr/kg. Co się nie sprzeda to cielaki zjedzą na surowo - odpadną koszty parowania. Jak by to ocenił klasyk: Odwaliliśmy kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

234

Odp: ziemniaki 2010

Ja wczoraj zakończyłem wykopki,ale do wywózki jeszcze dwa TIRY do Łomży.Wykopki rozpocząłem ANNĄ a zakończyłem GRIMMEM.Kupiłem w połowie sezonu GRIMME LK650 .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

235

Odp: ziemniaki 2010

Zazdroszcze ceny ja z sasiadami umawiamy sie i bedziemy ładowac Tira ziemniory pojada ro rumuni cena to 0,30 zł wiadomo posrednik tez musi zarobic, ale jestem zadowolony żeby to tylko wypaliło

Rolnik z powołania:-)

236

Odp: ziemniaki 2010

Notowania  cen na rynku hurtowym  ziemniaka  nieznacznie  pną sie  w  góre  jest to efekt  nieurodzaju  w reszcie Europy - wniosek  rok  chyba będzie lepszy  dla producentow  - zreszta czas pokaże ?  z Waszych  wypowiedzi  wynika  że jest  dużo lepiej  niż w zeszlym  roku  oby tak było  !

237

Odp: ziemniaki 2010

Targ Piast Wrocław 40gr/kg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

238

Odp: ziemniaki 2010

A mnie gość robi w balona. mam naszykowane prawie całego TIRa a on sie nie odzywa i nie wiem juz co robić

Rolnik z powołania:-)

239

Odp: ziemniaki 2010

Myślę że  jest poważny  i zabierze ?

240

Odp: ziemniaki 2010

okarze sie ale puki co to nie odbiera telefonu

Rolnik z powołania:-)