41

Odp: ziemniaki 2010

Mój malutki stoll v35 z Forszem nie chciał chodzić. Są granice wszystkiego, wszyscy w listopadzie liczyli na Rope a Ropa jak wpadła tak nie wyjechała. Ja liczyłem na 0,5 ha, resztę wyciągnąłem po staremu, sąsiadowi 2 ha zostały, pracowało 16 ludzi,obcinali liście, ręcznie wyrywali i zbierali te buraki, wszystkie wynosili bo na pole nie było można wjechać, w śniegu i o mrozie zajęło im to góra tydzień. U mnie po wyciągnięciu buraka w dołku stawała woda. Ich wszystkich tam u góry już po pierdyliło.

42

Odp: ziemniaki 2010

Ziemniaki po 40 gr/kg na rynkach hurtowych.... a jeszcze tak naprawdę nie ruszyły kopania... co będzie jak się zrobi sezon...?
Może jak ruscy rusza trochę z zakupami, to się cena jakoś unormuje...

43

Odp: ziemniaki 2010

No nie wiem czy nie ruszyły. W moim rejonie już sporo jest wykopane... Handlarze na miejscu po po 25 30 gr/kg kupują...

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

44 Ostatnio edytowany przez Pajej (2011-10-22 19:48:36)

Odp: ziemniaki 2010

---

Rolnik z powołania:-)

45

Odp: ziemniaki 2010

Paje co zaniemówiłeś?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

46

Odp: ziemniaki 2010

Kilka dni temu przyjeżdżał przez moją wieś koleś pełnym Starem z ziemniakami i 10 zł za 100 kilogramów wołał - mimo to nie za wiele sprzedał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

47

Odp: ziemniaki 2010

Marku  ślij  do  mnie  tego  stara

48

Odp: ziemniaki 2010

W tym roku ziemniaki wyjątkowo obrodziły i cen specjalnych nie ma ani zbytu...

49

Odp: ziemniaki 2010

Dlatego nie sadzę już ziemniaków jak obrodzą to niema gdzie sprzedać.

50

Odp: ziemniaki 2010

a jak tam Sławek on  sadził ziemniaki jak dobrze pamiętam i to nie mało ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: ziemniaki 2010

U mnie gość na kupę ziemniaków coś ok 300 ha część kopał już po żniwach niby frytkowe teraz kopie przemysłowe kolega który robi u niego mówił że mają średnio ok 70 ton z ha

52

Odp: ziemniaki 2010

u nas jest Polboto   maja ponad 1000ha z czego połowa to ziemniaki   kopią juz 2 miesiąc dzień w dzień ...  plon  min 86t\ha a nax plon  101t\ha  brat pracuje to mam informacje na bieżąco tongue  normalnie ziemniaki  jak buraki cukrowe ....   ale  zjeśc jako gotowane  na obiad nie  da się ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

53

Odp: ziemniaki 2010

na frytki dobre:)
mają też cebule?
bo moze to ci co koło mnie mają też pola:)

54

Odp: ziemniaki 2010

x2x a skąd jesteś ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: ziemniaki 2010

ZAKRZYCE gmina miękinia

56

Odp: ziemniaki 2010

Ziemniaki wykopane. Sucha wiosna, mokre lato, plon porównywalny z ubiegłorocznym - ok. 27 t/ha. Sprzedaję 0,3 - 0,55 zł/kg. Rewelacja to nie jest.

57

Odp: ziemniaki 2010

Też jestem producentem ziemniaków i też mam problem  jak i  inni z ich zbytem ,tylko mnie ratuje że mam umowę na odbiór , posiadam przechowalnie zero kopców. Sprzedaży dokonuję tylko zimą ,wiadomo najlepsze ceny. Produkuję także buraki czerwone masa roboty, ale ceny atrakcyjne wobec ziemniaka obecnie.

58

Odp: ziemniaki 2010

byłęm dziś u typka co   nakopał aktualnie 800ton ziemniaka i  sypie po stodołach na wysokośc 4m  i mówi że cholera biedota big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: ziemniaki 2010

Umowę Traktor, to sobie możesz w buty wsadzić (będziesz wyższy!). Umowa jest konstruowana przez odbiorcę, nie przez dostawcę towaru. Nawet o śladowej konsultacji między stronami nie ma mowy. Masz gotową umowę podstawioną pod nos (sam w zasadzie o nią prosisz) i masz do wyboru - podpisujesz w tej formie co widzisz albo bujaj się. Następny podpisze bez szemrania i jeszcze będzie z tego powodu szczęśliwy. A dawać szczęście ludziom, to naczelne hasło drapieżnego kapitalizmu. Ważne gdzie się znajdujesz, po której stronie barykady. Czy stawiasz warunki, czy się do nich dostosowujesz. Od tego miejsca zależy czy jesteś szczęśliwy czy nie.

60

Odp: ziemniaki 2010

Kolega Traktor jak dobrze pamiętam jest z okolic Sieradza a tu niestety znam już kilku co przyorało ziemniaki bo wyszło taniej niż je wykopac i sprzedac a ja sam bym więcej nie dał jak 200zł za porzadną przyczepę tego towaru bo niestety taką ma u nas wartośc.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl