621

Odp: ziemniaki 2010

Zapomniałem napisać , więc tak; ziemniaki wykopane , plon 25 t z ha , skrobia od 20,6 do 21,9 .Szału ni ma.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

622

Odp: ziemniaki 2010

Paweł na początek to nie jest źle,a jaką mijałeś odmianę?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

623 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2015-10-01 22:20:40)

Odp: ziemniaki 2010

Na razie wykopany Lord, Irga i Folva. Plon z dwu pierwszych jakieś 12 ton z ha. Handlowego będzie 8. Folva trochę lepiej, 17 ton z ha. Jutro zaczynam kopać Tajfuna. Zobaczymy co będzie.
Ogólnie katastrofa. Nawet gdyby Tajfun był lepszy, 20 ton średnio z ha będzie ciężko uzyskać.
Tydzień temu byłem na Zjazdowej w Łodzi. Wszystkich ziemniaków było tyle, że na Mańka bym zabrał. Cena 9 za żółty, 12 za Irgę, to podobno był dobry dzień. Dzień wcześniej żółtka oddawali po 7. Sam Sieradz stoi. W okolicach Błaszek można kupić worek piętnastkę za 5 zł.
Nie potrafię się modlić. Mogę tylko życzyć, więc życzę.
Niech w producentów ziemniaków jadalnych w obrębie Sieradza wielka bomba pier...nie.
Dawno temu na giełdach, kiedy ktoś cenowo zbyt odstawał, sprzedawał poniżej obowiązującej ceny - było mordobicie, cięcie opon, palenie samochodów. Teraz sąsiad sąsiadowi ma mordę obić ?
Tam się zbiera dwa plony w roku z jednego pola. Wczesny ziemniak a po nim kapustne. Można sobie pozwolić na puszczenie ziemniaka po kosztach lub poniżej, licząc na cenę za np pekinkę. Średnia żeby wyszła niezła. Przeważnie bywa tak, że na ziemniaku w plecy i na kapustnych też. Niestety, doświadczenie własne niczego tego towarzystwa nie uczy. Dlatego nie reformowalnych ludzi trzeba się pozbyć. Wykasować ze wspólnej puli genowej.
Kadafiego zabili w przydrożnym rowie jak psa. Husajna wyciągnęli jak szczura i też zabili. Chłopaki mieli potencjał i odpowiednią fantazję, żeby z Sieradza zrobić największe jezioro w Polsce. Putin na razie jest za cienki.
Obiecuję. Będę nad to jezioro jeździł raz w miesiącu na ryby, do końca moich dni. Tylko niech ktoś to jezioro zrobi !

624

Odp: ziemniaki 2010

Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, trzeba się umieć odnaleźć tu i teraz, mnie nawet tegoroczna susza nie zdołowała.
Tak na marginesie, dziś wieczorem dla wyluzowania karafeczkę księżycówki z kumplem obaliliśmy.

625

Odp: ziemniaki 2010

Susza ku.wa ?, jaka susza ?  U nich żadnej suszy nie było. Wszędzie była - u nich nie była.
Pińć złoty za worek.
Androl, przyjacielu, wkurwi..ny jestem. Dzięki Wam Panowie, jeszcze idzie wytrzymać. Choć dla postronnych już jestem wariat, nie doczekanie Wasze. Mówię NIE kategorycznie. Nikit z polityków kut..ów nie będzie mi mówił co mam robić i związku z czym. Jestem obywatelem tego Śmiesznego kraiku. Ziemniak może być pratekstem, jak w Irlandii 200 lat temu.

626

Odp: ziemniaki 2010

ojanusz napisał/a:

Paweł na początek to nie jest źle,a jaką mijałeś odmianę?

Miałem Zuzannę , pocieszające jest to że skrobia była na całkiem przyzwoitym poziomie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

627

Odp: ziemniaki 2010

androl napisał/a:

Tak na marginesie, dziś wieczorem dla wyluzowania karafeczkę księżycówki z kumplem obaliliśmy.

Gdyby nie antydepreanty z karafki to już dawno trzeba by było w psychiatryku wylądować.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

628

Odp: ziemniaki 2010

Więc może zamiast jadalki podpisać kontrakt i robić sadzeniaka? Wioskę dalej gościu ma 130 ha i ponad 40 ha co roku ma ziemniaka, teraz robimy z nim wymiane na 14 ha bo za często u niego pyra po pyrze. Wychodzi na tym całkiem dobrze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

629 Ostatnio edytowany przez chmielupom (2015-10-02 22:15:01)

Odp: ziemniaki 2010

ja wykopalem narazie albatrosa to  okolo 22t/ha  wiec szalu niema  chodz dla pocieszenia skrobia jest ladna srednia wyszla 20,8%  jak bedzie z resza odmian  za 2 tygodnie sie okaze.  mieszkac slawku w  zaglebiu ziemniaka to ja ci wspolczuje chodz mieszczuchy sie  ciesza bo tanio kupuja tongue

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

630

Odp: ziemniaki 2010

ja wykopałem 10 ton z ha, wszyscy w okolicy prawie mieli ładne ziemniaki u mnie cos w tym roku nie podpasowało

mdw

631

Odp: ziemniaki 2010

Wineta i jelly z pół ha zebrałem 9-10ton. Urawa mocno ekstensywna z ograniczonymi zabiegami chemicznymi.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

632

Odp: ziemniaki 2010

jelly juz kopałes u mnie jeszcze zielonkawe i czekam

Rolnik z powołania:-)

633

Odp: ziemniaki 2010

Na lepszej było zielono, a na piachu od początku września suche

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

634

Odp: ziemniaki 2010

Panowie posiada ktoś z Was sadzarkę z siewnikiem nawozu? Czytałem na ten temat w necie no i same korzyści to za sobą niesie. Podobnie jak w kukurydzy. Do wiosny chcę kupić jakąś bo ta czeska którą mam to nie chce na nią patrzeć. Te najtańsze to nie podoba mi się to że łańcuch z czerpakami caly czas loto w zbiorniku i okalecza sadzeniaki. S211 byłaby ok z tym że używana droższa jak nowe wcześniej wspomniane. Może ma ktoś zbyteczną na sprzedaż...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

635

Odp: ziemniaki 2010

Te nowe "lottomaty" są hu warte... 3 stopnoe regulacji, zrobina z papieru. Porwiesz ją po pierwszych 3ha. S211 i s206 jeśli chodzi o polskie.  Poszukasz to kupisz za 1200 do małej kosmetyki. Co do samych siewników to jestem w trakcie tworzenia takowego.  Kółko wygarniające z siewnika konnego, regulacja dawki na rej samej zasadzie co w konnym siewniki,  napęd od osi łańcuchem przez 3 stopnie kół zębatych.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

636

Odp: ziemniaki 2010

Mam plagę nie stonki tylko mrówek w ziemniakach. Znacie jakiś oprysk na te szkudne owady? bo kopce wyglądają jak labirynty!

637

Odp: ziemniaki 2010

?

638

Odp: ziemniaki 2010

są jakieś proszki na mrówki i mnie znowu do chaty się pchają

639

Odp: ziemniaki 2010

U mnie w okolicy co niektóre odmainy nowe co Zetpezet dawał to porażka. Wszyscy co sadzili swoją sadzonke to plantacje jak ta lala a te co dawali np. Zuzanna to pole wygląda jak by co piąta sadzona rosła... Dopiero teraz mają robić jakieś szacowania

E 516 na części
Telefon 695 076 269

640

Odp: ziemniaki 2010

Czy do oprysku na stonkę mogę dać odżywkę? Jak tak to ile % i jaką?