1

Temat: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

witam jestem posiadaczem e512, otóż mam mały problem. Po prostu ciężko pali trzeba długo kręcic żeby zapalił. jak zapali to trzyma tylko połowę obrotów a zejśc niżej to od razu gaśnie. Kiedy pompuje pompką paliwo to słychac takie syczenie w pompie i bulgotanie w zbiorniku. przewód był przedmuchiwany sprężonym powietrzem. W tamtym roku wszystko było ok. Jednak w tym sezonie systematycznie coraz gorzej pali. jakie są wasze sugestie i spostrzeżenia.

2

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

pierdzilnela pompa wtryskowa

3

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

gdzieś czytałem w forum o jakimś regulatorze obrotów co tzreba go przeczyszczac. może to wolał bym żeby to nie była pompa. coś mi śmierdzi na jakąś malutką usterkę. w tym i w tamtym sezonie wywaliło mi przewód ciśnieniowy nie wiem może końcówki. jak pale to zero dymku.

4

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Najpierw wyklucz zapowietrzanie się ,więc jakiś pojemnik z paliwem ponad silnik i podłącz sie na krótko ,jak nadal będzie źle palił to przyspiesz zapłon na sprzegiełku przed pompą jak to nie pomoże to wymontuj pompę razem z wtryskami i daj do naprawdę dobrego fachowca.

5

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

jaro12 napisał/a:

Kiedy pompuje pompką paliwo to słychac takie syczenie w pompie i bulgotanie w zbiorniku.

to akurat jest normalny odgłos działającego zaworka przelewu i wlewanie sie paliwa przelewem do zbiornika . a jak z mocą ?
Że cieżko pali to może być wina lejących wtrysków i przestawionego zapłonu :hmmm:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

6

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Zawory. Sprawdź luzy pomiędzy trzonkami i dźwigienkami - czy w ogóle są ? Kompresję gdzieś traci.

7

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

dzisiaj wymontowałem pompkę do czyszczenia, odstojnik był straszne zasyfiony, pompka jest dobra pytałem się w sklepie o nową facet powiedział żeby lepiej zostawic starą bo teraz to same chińskie, wymieniłem wężyk do paliwa, przeczyściłem ten regulator obrotów co jest ten bolec. Nie próbowałem odpalac może jutro spróbuje.

PYTANIE : Mam przezroczysty wężyk i widzę jak paliwo wraca się do zbiornika po przepompowaniu, to normalne?

Z mocą ok bez dymku bez brania oleju tylko nie trzyma wolnych obrotów

Jak się przyspiesza zapłon bo w tej tematyce to jestem zielony?

8

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Jak ma problemy z wolnymi obrotami to na pewno coś z listwą w pompie, tam szukaj problemu ,czy lekko chodzi listwa i czy niema  luzu gdzieś po drodze listwa-regulator.Zapłon przyspiesza się na sprzęgiełku przed pompą są tam nacięcia i przestaw o jedno w przeciwną stronę co chodzi to sprzęgiełko ,tylko przestaw to od strony pompy.

9

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

dzisiaj wymontowałem wtryski......cholernie zapieczone ale jakoś sie udało. Zawiozłem je do fachowca a ten powiedział że nie wyobraża sobie jak ten kombajn mógł chodzic, normalnie one lały paliwo a nie rozpylały. Mówi że odpalał dlatego że jak sie kręciło to paliwo sie rozpylało w komorze i jakoś palił

Odbiorę wtryski i zobaczę

10

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

no na drugi dzień odpalił może za 3 razem ale bańką 5l na zbiorniku na zboże i wychlał o 30 sekundach chodzenia całe pięc litrów i zgasł potem podpompowałem no i zapalił nawet nawet.Teraz jeszcze kosiłem i nie było z nim problemów chodzi na wolnych ale jak sie go zdejmnie z najwyższych obrotów na minimalne to gaśnie. podejżewam że to linka od gazu sie zacina i spada do końca tak jakby żeby zgasł. Równiej chodzi niż wcześniej.
dzięki za pomoc

11

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Tych 5 litrów chyba ci nie spalił w 30 sekund, tylko przelewem poleciało do zbiornika.

12

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

to chyba pompka jest dobra

13

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

w moim 514 poniżej 1500 obr pracuje nierówno tj szybciej - wolniej , a na wysokich obr chodzi dobrze , odpala terz. co to za przyczyna

14

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Pompa wtryskowa?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

15

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Daj do sprawdzenia pompe. Miałem podobne objawy w swojej 512. Przyczyną były popękane sprężynki w środku i coś jeszcze z listwą robił ponieważ się zacinała

16

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Przy okazji daj jeszcze wtryskiwacze do sprawdzenia. Porządny pompiarz za samo ich sprawdzenie nie powinien wziąć ani grosza.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

witam chciałem powiedzieć jaka była przyczyna słabego kręcenia. Na wiosnę wymieniłem kable z aluminiowych na miedziane i nie wiem jak to mogło się stać zawiesiła się jedna szczotka w rozruszniku,  a i jeszcze wymieniłem wirnik rozrusznika bo się przypalił od długiego kręcenia. Po prostu rozrusznik mi za wolno kręcił i nie mógł załapać. Miałem tak samo w busie tylko akumulator był do du*y i można było kręcić w nieskończoność i by nie zapalił wymieniłem aku i zapalił za pierwszym

18 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2011-12-24 17:16:00)

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Panowie kolega kupił 514 i ma taki problem nie może go zapalić, w ogóle nie widać dymu z rury, akumulatory są nowe. Dodam że kombajn chodził na czerwonym paliwie i nie było w nim ani ostoinika ani filtru paliwa. Czekam na odpowiedź z góry dzięki.

19 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-12-24 17:41:20)

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

Nie ma dymu to nie ma paliwa . Sprawdź układ  paliwowy :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

20

Odp: cięzko kręci i nie trzyma obrotów

może byc że wtryski się zapiekły ...  miałem tak w C360 .. przyjechała do domu chodziła normalnie   a puźniej zero reakcji  wszystkie wtryski zatarte ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile