1 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2010-08-25 22:57:58)

Temat: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Witam Chłopcy Mam problem z rozdzielaczem a mianowicie  wywaliło mi cały zbiornik oleju przez rozdzielacz  dokładnie z pod korka zabespieczonego pierścieniem wewnętrznym ( segerem ) ten korek znajduje się na końcu rozdzielacze obok tej dźwigienki  pamięci głębokości orki  lub też jest on za zaworem ciśnieniowym . Nie wiem  co może być bo jest już noc ale jutro z rana zacznę go rozbierać . Może ktoś z was miał taki problem ??? Zapomniałem dodać ze pracowałem z agregatem uprawowym 4,20m  .


http://img831.imageshack.us/img831/2642/hydraulikbock.jpg

Uploaded with ImageShack.us

GG 16238418

2

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Wkleję już któryś raz ten obrazek
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … ec02167fc0
Tam jest olej z sekcji sterującej pompy i przepływa tam na powrót. Nie masz gdzieś zapchanego powrotu oleju ?
Ciśnienia to tam za bardzo nie powinno być, chyba że olej nie ma jak wrócić do zbiornika.

3

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Znalazłem Już przyczynę tego wycieku . Pękł mi uszczelniacz na tym korku i dlatego wywalało mi olej .Dzięki bogu to tylkoto smile

GG 16238418

4

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Ale tego telefonu o północy, to moja żonka Ci nie daruje.... wink wink wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

5

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

! o to było grubo smile plusik Piotrze

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

6

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Oj podaruje podaruje smile Tylko muszę się wkupić w jej łaski smile

GG 16238418

7

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Spokojnie, sam nad nią popracuję............. Na pewno będzie zadowolona, a Ty mi piwo kiedyś postawisz.... wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Mam problem z cieknącym olejem. Posłużę się rysunkiem z 1 posta. Chodzi o tą sekcję która na rysunku jest zaznaczona A1 - B1 i od dołu jest zaślepione lub jest wkręcona śruba (chyba na klucz 30 lub 32) i właśnie spot tej śruby mi cieknie a przynajmniej tak mi się wydaje bo zobaczyć cokolwiek jest ciężko. Ją się dokręca, są tam jakieś uszczelniacze ?? Ale najważniejsze pytanie to jak się do niej dobrać ?? przecież tam nie można wsadzić żadnego klucza - trzeba  wyciągać rozdzielacz ??

gg 5118068

9

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Podepnę się pod wątek.
Potrzebuję śrubę od regulatora VD3(rys w poście nr 1) bo u mnie jest pęknięta i muszę odkręcać cały kielich żeby ustawić przepływ a to trochę upierdliwe. Jak by ktoś miał rozdzielacz w częściach to chętnie przygarnę za odpowiednią zapłatę tę śrubę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

Raczej wątpię żeby z tamtą kapał olej szybciej może lecieć z maczety od tej małej dźwigienki albo puściły miedziane podkładki od śrub od strony błotnika albo puściły aluminiowe okucia węży.Ja tak to sprawdziłem ,odkręciłem prawe koło .pod zwolnice podłożyłem porządny klocek ,wyciąłem w błotniku okienko,na rozdzielacz sypnąłem mąką ,zapaliłem forszaja ,pobawiłem się chwile rozdzielacze i od razu było widać gdzie się poci.

11 Ostatnio edytowany przez markus (2010-09-19 12:46:52)

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

zorak napisał/a:

Mam problem z cieknącym olejem. Posłużę się rysunkiem z 1 posta. Chodzi o tą sekcję która na rysunku jest zaznaczona A1 - B1 i od dołu jest zaślepione lub jest wkręcona śruba (chyba na klucz 30 lub 32) i właśnie spot tej śruby mi cieknie a przynajmniej tak mi się wydaje bo zobaczyć cokolwiek jest ciężko. Ją się dokręca, są tam jakieś uszczelniacze ?? Ale najważniejsze pytanie to jak się do niej dobrać ?? przecież tam nie można wsadzić żadnego klucza - trzeba  wyciągać rozdzielacz ??

Nie dalej jak dwa dni temu robiłem taki przeciek więc mogę coś dodać.Jeśli ci chodzi o te korki od spodu roździelacza to są na klucz 36,niestety ale trzeba było jechać do agromy po oczkowo płaski.podkładki miedziane 30mm są wpuszczone w korpus i jeśli są zgniecone to dociąganie tak nic nie da,kupiłem nowe a że były cieńsze od org.to dałem dwie.Dojście zapewnia wycięcie okienka w błotniku i odkręceniu przewodu na klucz 27mm.Jeszcze uważać na sprężynkę i kulkę która może wypaść po odkręceniu korka.Jutro jadę orać to się okaże czy pomogło.Powodzenia.Poza tym Tomek dobrze gada.

12

Odp: Cieknący Olej z pod korka w rozdzielaczu Zt 323 Pomocy Ciągnik w Polu

z tymi podkładkami to uważajcie popatrzcie do katalogu bo  ta sprężynka i kulka naciska na element który od góry też jest dociskany sprężyną i kulką to istotana sprawa bo nie równy nacisk na ten element może powodować problemy w sterowaniu rozdzielaczem i właśnie kiedyś to przerabiałem i bardzo cięzko było mi później dojść do ładu ale to inna bajka jedym słowem uważajcie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]