Temat: problem z hydraulika

Witam wszystkich
Wymienilem glówna pompe w 303 na regenerwoana i zero reakcji ;/ trzeba odpowietrzac uklad? dodam ze jest wlaczona ta dzwignia z prawej strony. co to moze byc podpowiedzcie
Oraz przy okazji wymienilem uszczelnienia na tym silowniku od wspomagania co jest z przodu niewiem jak to sie fachowo nazywa. i praktycznie nei mam teraz wspomagania;/ przy skrecaniu sa takie skoki i ciezko sie kreci nei zaleznie od obrotow. czytalem ze trzeba odpowietrzyc i jutro sprobuje to zrobic. ale niewiem co z ta glowna pompa.

Z gory dzieki za podpowiedzi

2

Odp: problem z hydraulika

Od wymiany pomp to jestem specjalista robię to z zamkniętymi oczami , ale nigdy nie słyszałem żeby trzeba było ją odpowietrzać i nigdy też tego nie robiłem zawsze po zamontowaniu dzialała. Jedyne co mi przychodzi do glowy to to ,że przy zakladaniu pompy mogleś dać odwrotnie pierścień załączający pompę. Sprawdź jeszcze ile masz oleju do zbiornika wchodzi 40 litrów.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: problem z hydraulika

nie ruszalem zadnego pierscienia. zalozylem tak jak przyszla z regeneracji. dodam ze jak silnik pracuje i chce sie wlaczy pompe ta dzwignia to slychac jak trze zebatka i po chwili zaskakuje ale nie podnosi i nawet jej nei slychac. olej jutro doleje bo brakuje jakies 5 litrow ale chyba taka ilosc nic nie zmieni. a cos zle moze byc zmontowane ?? ta zebatka ?? jakies sprzegielko jezeli jest takie ??

dzieki za podpowiedz

4

Odp: problem z hydraulika

Właśnie mówiłem o tym sprzęgiełku bierznia w nim jest niesymetryczna jak założysz odwrotnie to nie zaskoczy a może zgrzytać przy włączeniu. Gdzie regenerowałeś pompę? Ja regenerowałem w tucholi i po godzinie pracy padła. Jedyne wyjście jeśli sprzęgiełko jest załączone to musisz zmierzyć czy pompa daje ciśnienie. zdjęcie sprzęgiełka jest tutaj http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=314

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: problem z hydraulika

regenerowalem u znajomego tokarza ktory robi i regeneruje duzo roznych wynalazkow.
nie mam czym zbytnio zmierzyc cisnienia. ale wydaje mi sie ze pompa w ogóle nie pracuje ;/.

6

Odp: problem z hydraulika

To może się połóż pod ciągnik (tylko uważaj) big_smile i słuchaj albo dotknij ręką i sprawdź

7

Odp: problem z hydraulika

pompe główną u tokarza!!!!!!! no to gratulacje , ona na pewno nie będzie chodzić , to pompa tłoczkowa

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: problem z hydraulika

Piotrfire napisał/a:

Właśnie mówiłem o tym sprzęgiełku bierznia w nim jest niesymetryczna jak założysz odwrotnie to nie zaskoczy a może zgrzytać przy włączeniu. Gdzie regenerowałeś pompę? Ja regenerowałem w tucholi i po godzinie pracy padła. Jedyne wyjście jeśli sprzęgiełko jest załączone to musisz zmierzyć czy pompa daje ciśnienie. zdjęcie sprzęgiełka jest tutaj http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=314

poważnie Ci po godzinie padła przecież to poważna firma a uznali Ci gwarancje.

9

Odp: problem z hydraulika

Łaski nie robili "to poważna firma" nie tokarz :dance:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: problem z hydraulika

gosciu sie zajmuje hydraulika ale ma konkretny zaklad ze wszystkimi maszynami. ale jak bedzie trzeba to poszukam gdzies indziej. czyli co pompa do d... ?

11

Odp: problem z hydraulika

teraz chodzi dobrze? bo też chcę u nich robić po prostu mam blisko do nich i jaki jest koszt .pozdr.

12

Odp: problem z hydraulika

Jeśli to robił tokarz to na pewno pompa do dupy to jest hydraulika siłowa 160 atmosfer , regeneracją zajmują się specjalistyczne firmy , tokarz to morze zrobić zębatą . Poszukaj w watku regeneracja pompy tam są adresy firm. Gdyby to robił tokarz nie wysyłał bum pompy z wrocławia do tucholi

teraz chodzi dobrze? bo też chcę u nich robić po prostu mam blisko do nich i jaki jest koszt .pozdr.

w piątek wysłałem w tym tygodniu mają odesłać koszt 800 zł dodam że regenerowana w sklepie to koszt 1200-1600

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: problem z hydraulika

Dzięki Piotrfire.

14

Odp: problem z hydraulika

jęśli mieszkasz blisko to odlicz koszta przesyłki 100zł

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

15

Odp: problem z hydraulika

20 km od Tucholi

16

Odp: problem z hydraulika

witam ponownie.
rozwiazalem problem nei dzialajacej pompy glownej oraz brak wspomagania.
przyczyna byl BARAK SIMERINGA na pompie przez co caly olej z hydrauliki poszedl do skrzyni ;/;/. kretyn ktory robil ta pompe musial zwrocic za olej z hyd. i ze skrzyni oraz poniusl koszt uszczelniacza.

dzieki wszystkim za podpowiedzi :]
pozdrawiam