1

Temat: Kukurydza

Panowie jakie u was rokowania ceny kukurydzy , ja wczoraj rozmawiałem z Rokickim tym od suszarń i powiedział że mokra może być w okolicach 50 zł , byłoby git.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-09-18 10:25:48)

Odp: Kukurydza

śledzę co dzieje się na świecie i w momencie kiedy Chiny ogłosiły zapotrzebowanie na duże ilości kukurydzy w związku z planowanym zwiększeniem produkcji drobiu na matifie skoczyła cena kuku. a z tego się się orientuję to ma być jeszcze lepsza cena, pszenica paszowa jest względnie droga a kukurydza jest jej substytutem więc z automatu będzie miała dobrą cenę.
Paweł ile kosztuje Cię zbiór i ile płacisz za dosuszanie za %?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Kukurydza

u mnie koasuja za dosuszanie  4zł za tono procent

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4 Ostatnio edytowany przez pawelg (2010-09-18 15:44:03)

Odp: Kukurydza

Za koszenie kuku w ubiegłym roku płaciłem 300 zł za hektar razem z odwozem ziarna , jeżdziłem tylko na wagę a w tym jeszcze nie wiem ale jak cena będzie git to myślę że i zbiór będzie droższy , pożyjom uwidjom. Aha kukurydzę sprzedaję mokrą.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

5

Odp: Kukurydza

a co myslicie na temat kukurydzy hybrydowej na kiszonke bo chce taka zasiac warto czy nie?

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

6

Odp: Kukurydza

Panowie, jest temat do ogarnięcia i pieniądze do zarobienia.
Zacznę od początku
Jest Firma (niestety Niemiecka) produkująca od XIX wieku nasiona przede wszystkim  kukurydzy. Generalny przedstawiciel Firmy na Polskę, jest kumplem mojego kumpla. Komunikatywny gość. Od dwóch lat mam ich odmiany w tzw prezentacji. W ubiegłym suchym roku był szok, wszystkie kolby wypełnione ziarnem, grubym, bez względu na odmianę. Siedem odmian było. Po tej prezentacji (ok 250 osób), powiat Łowicki jako jedyny w kraju podwoił zapotrzebowanie na materiał siewny.
W tym roku miałem 12 odmian na V klasie. Chwalić się bardzo nie było czym. Brak wody. I tak wyszło nieźle. U mnie na prezentacji i u kumpla gdzie było poletko 6 odmian do omłotu. Wszystkie wydały powyżej 10 t na sucho.
Kto jest zainteresowany tematem, proszę pisać na PW.

7

Odp: Kukurydza

Cena na skupie była w Lechpolu cały czas 350 a ostatnio dzwonili i szukali to cena 390 więc pnie się w górę ale to chyba tylko dlatego że już koniec towaru. Na polach już tylko bardzo nieliczni pozostali z kukurydzą. Ale na suchą to cena cięgiem w górę. Agroloc już chyba 610 netto. Wojtas po 4 zł to na co mają suszarnię? Reaktor atomowy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2016-11-23 09:39:08)

Odp: Kukurydza

U nas po 250 oddawali mokrą z pola. Koło łowieckie sporo nakupiło i zakisili w big bagach do kukurydzy. Chciałem wziąć trochę dla bydła ale nie mam gniotownika mobilnego a mokre ziarno nierozdrobnione dla krowy i tak nie ma wartośći.

9

Odp: Kukurydza

Dzis poszła końcówka wilgotność 38%!!! nie wierze w to zeby tak było mój wilgotnościomierz pokazał 30 oni wsadzili do pieca wysuszyli zwarzyli i stwierdzili ze ich co pokazał 38 miał racje... rece opadaja nie miałem wydajności a i jeszcze ta wilgotność

Rolnik z powołania:-)

10

Odp: Kukurydza

Jak w tym roku sprzedawałem zboże, u mnie mój wilgotnościomierz pokazywał 13,9- 14,2 a na skupie 16,3, zdenerwowałem się i pojechałem do innego i tam 15,5-15,9

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

11

Odp: Kukurydza

Pajej napisał/a:

Dzis poszła końcówka wilgotność 38%!!! nie wierze w to zeby tak było mój wilgotnościomierz pokazał 30 oni wsadzili do pieca wysuszyli zwarzyli i stwierdzili ze ich co pokazał 38 miał racje... rece opadaja nie miałem wydajności a i jeszcze ta wilgotność

jakie miałes odmiany?

12

Odp: Kukurydza

Pajej napisał/a:

Dzis poszła końcówka wilgotność 38%!!! nie wierze w to zeby tak było mój wilgotnościomierz pokazał 30 oni wsadzili do pieca wysuszyli zwarzyli i stwierdzili ze ich co pokazał 38 miał racje... rece opadaja nie miałem wydajności a i jeszcze ta wilgotność

Poprostu wydymali cię na żywca ,trza było brać transport i wieżć do nas na skupy ,kumplowi wczoraj wywoziłem wilgotność 30,4 cena 400 netto a na kurnikach trzy kilasy dalej ta sama kuku miała 24.7 i cena 390 netto żle zawieziesz to cię wydymają taka ta nasza polska .Przy cenie jaką kiedyś podawałeś bodajże 280 netto i tej wilgotności opłaci się ją targać nawet 400 kilometrów.

13

Odp: Kukurydza

to były ostatki co na TIRy nie weszło. druga przyczepa była suchsza i średnia wyszła 32% da sie przezyć cebe dali 280 bo wyjściowa był 290 u nich. Odmiana... musiałbym patrzec ale najpóźniejsza FAO 270 i ta był na pierwszej przyczepie. więcej jej nie sieje

Rolnik z powołania:-)