1

Temat: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

Chłopaki mam poważny problem i nie mogę nic wydumać co jest grane.
Dziś cięcie kukurydzy kukurydza bardzo gęsta i dorodna, w trakcie pracy pojawił się problem że sieczkarka gdy jest na wysokich obrotach w momencie podania masy na noże sieczkarni natychmiastowo spada z obrotów. w E281 nie ma obrotomierza i nie potrafię ocenić z jakich obrotów spada gdy jest najbardziej rozbujana. Właściwie to obserwując wskaźnik ciśnienie to potrafi od prawie końca zielonego pola spaść na czerwone, zapewne gdybym nie zatrzymał podawania masy to zadusiłbym silnik. Nie potrafię ocenić czy początkowe obroty sieczkarni są właściwe tak sobie myślę że jeżeli początkowe obroty nie są wyższe niż te w których moment obrotowy jest najwyższy to silnik pada i to chyba ma u mnie miejsce. na moje ucho to ryczy inaczej. Nie wiem od czego zacząć wiem że paliwo jest ok - jest ze stacji i wszystko na tym paliwie chodzi. silnik odpalony bez obciążenia chodzi równo, zapala od kopa, nie kopci specjalnie. Bęben sieczkarni jest drożny, nowe noże i stalnia, na sieczkarni nowe pasy od silnika trzymają elegancko. wszystkie funkcje maszyny są sprawne. Traci moc i nie wiem co zrobić. potrzebuję instrukcji na szybko tak by jutro skończyć robotę.  Dziś rano wszystko było ok i stopniowo pojawiały się problemy aż teraz nie idzie ukosić metra.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

Moim zdaniem to najpierw szukaj w układzie zasilania paliwa ,miałem podobne objawy a przyczyną był zapchany odstojnik.

3

Odp: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

Typowe objawy przytkanego paliwa,lub pompka zasilająca umiera.

4

Odp: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

ja miałem tak w kombajnie zatkała się śruba co przykręca rurkę do pompki paliwa

5

Odp: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

najpierw sprawdż filtry. w tamtym roku miałem to samo przy sianikiszonce

6

Odp: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

Wstyd się przyznać winny był odstojnik, nie mam pojęcia skąd wzięło się tyle brudu. Zwłaszcza że leję przez lejek z sitkiem. Wprowadziłem panikę zupełnie nie potrzebnie. Dzięki koledzy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

Fenol to normalne w starych maszynach używanych sezonowo zbiornik rdzewieje i aby temu zapobiec należało by po skończonej pracy tankować do pełna.ps mój odstojnik tak się zabił że aż mu boki wciągnęło smile

8

Odp: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

prosze nie winic paliwa ani zbiornika tylko nieszczelny korek wlewu jest to typowa awaria w i jej następstwo wystarczy zinwestowac w nowy korek wlewu a jeżeli jeżcżone było długo na nie szczelnym korku to trza wypłukac zbiornik

9

Odp: obroty silnika pod obciążeniem spadają dramatycznie

mam pytanie czy i jak da się zamontowac obrotomierz no i jak a wzasadzie w którm miejscu w silniku zamontowac ciśnieniomierz oleju bo moja zabaweczka to troche zdekompletowana a nie mam żadnych katalogów gdzie  to zamontowac
wszelkie informacje wtym temacie mile widziane