21

Odp: Poznaniak

Ja też wymieniałem na plastykowe.
Pamiętaj tylko, że są lejki "przednie" i "tylne" .... Różnią się kielichem na górze...

22

Odp: Poznaniak

Krzysiek napisał/a:

które są lepsze te z PCV metalowe a może gumowe?

http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ts_id/7848 ja używam tych i wg mnie nie ma co zakładać metalowych bo są po prostu dużo cięższe.
Z racji że z 2,7. przerabiałem na 3m to z każdej strony 2 skrajne mam założone harmonijki http://www.sklep-grene.pl/product_info. … s_id/13781  i o ile w pszenicy i pszenżycie jest ok to w owsie i jęczmieniu na końcu pola gdy podniosę siewnik wysypuje się z nich troszkę nasion. Po prostu nasiona owsa i jęczmienia się w nich zawieszają, jak jedziesz i trzęsie to spadają ale jak się zatrzymujesz to potrafią się zawiesić.

gg 5118068

23

Odp: Poznaniak

Tak plastikowe , ale temu kto wymyślił czarne jak w pierwszym linku trzeba dać medal , zdecydowanie powinny być białe - łatwiej zauważyć  zapchany lejek i to nawet już na początku .

24

Odp: Poznaniak

Ja na skrajnych założyłem od konnego i bardzo dobrze się sprawują.

25

Odp: Poznaniak

Więc tak koledzy mam taki problem, posiadam siewnik poznaniak s043 na kołach od syrenki 79 rok. no i chce nim zasiać kukurydzę może ktoś się orientuje na ile ustawić skrzynię biegów zastawki denka  i wysiew normalny czy zwiększony? pytam bo w tabeli kukurydzy nie ma i nie wiem jak to ustawić.

26

Odp: Poznaniak

takim siewnikiem  kuku ?  chyba na kiszonkę ... ??    bo  to kukurydza z tego nie wyrośnie ..   będzie to wyglądało jak trawa ...   ale skoro chcesz. to nastaw naj mniej jak się da ..    denka tak ustaw by   ziarko przeszło  i jazda

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Poznaniak

tak kukurydza na kiszonkę. Wiesz zanim kupiłem poznaniaka to siałem 2 łączonymi konnymi i też rosło wink

28

Odp: Poznaniak

kiedyś się w coś takiego wpakowałem  z koszeniem kukurydzy .. . na ziarno .. patologia ...  właziły  2 rządki  w jeden dziób  masakra to był  tyle zieleniny że pościnało wszystkie zabezpieczenia

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Poznaniak

U nas kilku rolników sieje kuku poznaniakami i jak rok jest sprzyjajacy to kukurydza wyrosnie jak po siewnikach pneumatycznych tylko ze kolby sa miejsze bo wiecej nasion sie wysieje i jest gesta i cienka,150tys na 1ha ledwo starcza.

30

Odp: Poznaniak

W zeszłym roku z pół hektara wyżarły mi dziki a że to już był koniec czerwca to wziąłem rozsiałem kosem i przejechałem to talerzówką. Wyrosła taka że sieczkarnią nie mógł się przebić  jechał bardzooo wolno a i tak mu się zapychała.

31

Odp: Poznaniak

Witam kolegów,
mam siewnik poznaniak z 85 roku z oryginalnymi zagarniaczami z których w ogóle nie jestem zadowolony. Mam lekkie ziemie bez kamieni a mimo to ziarno pozostaje na wierzchu i trzeba jechać po siewie bronami. Nie przeszkadzało mi to gdy miałem ruskiego t 25, jednak gdy teraz będę siał ZT 323( mam nadzieję, że do wiosny uda mi się wykombinować coś z agregatem do tego siewnika) to chciałbym przerobić tak zagarniacze, by dobrze przykrywały ziarno. Może ktoś z forumowiczów przerabiał palce zagarniacza w swoim poznaniaku i ma na to jakiś ciekawy patent.  A może ma ktoś tak zrobione jak w tym ogłoszeniu http://olx.pl/oferta/zagarniacze-do-sie … d9e26800b7  i może mi powiedzieć czy zdaje to rezultat. Nie ukrywam, że nad takim rozwiązaniem się zastanawiałem.
Pozdrawiam

32

Odp: Poznaniak

koszt palca nie jest duży warto spróbować
http://www.sklep-grene.pl/product_info. … _id/268173

sąsiad ma siewnik famarola z tymi zagarniaczami i jest ok

33

Odp: Poznaniak

raczej zastanów się jaka jest przyczyna, że masz ziarno na wierzchu. ¬le doprawiona ziemia, za słaby docisk redlic w siewniku ?

gg 5118068

34

Odp: Poznaniak

Kto się przyjrzał poznaniakowi z tamtych lat ten wie...
Grabki chodzą na boki tj. te płaskowniki co je trzymają są wiotkie i lata to na boki
Latanie powoduje że zagarniacz trafia na rowek z ziarnem i je wydłubuje do góry zamiast zakryć. Z tego co kojarzę na każdy lejek jest jeden podwójny zagarniacz z druta 4mm, za duzo tego! Zawsze któryś wpadnie w rowek....
Co zrobić? Mozna to wywalić i założyć łańcuch od "krowy" jako zagarniacz... nie robiłem podobno działa
Można tez kupić inne grabki te z linku działają ale pole po nich dziwnie wygląda no i nie wiem co będzie jak będzie ciut więcej słomy ( np od nie orania )
Miałem poznaniaka ale pojechał w kieleckie teraz mam fionę.  Też robiła mi takie psikusy bo nie jest nowa. Ale fiona ma fajny patent, można regulować kąt natarcia palca. wystarczy palec położyć w kierunku jazdy pod kątem 45 stopni i problem prawie całkowicie znika.  tu link do pazura http://www.sklep-grene.pl/product_info. … _id/269414
W podwójnym palcu  poznaniak nie przestawisz kąta....
Wiecej przyczyn nie widzę po stronie siewnika potem to juz problem uprawy...

35

Odp: Poznaniak

Roberto mam takie zagarniacze z tą różnicą że jest rama główna i dwie belki wahliwe do których przymocowane są zagarniacze i średnio to działa.Dobrze kryją od amazone.

36

Odp: Poznaniak

dzięki za odpowiedzi. Zobaczę, może do wiosny uda mi się kupić agregat do tego siewnika i wtedy może będzie lepiej uprawione i ziarno nie będzie na wierzchu.
Krzysiek a co miałeś na myśli, że po zagarniaczach famarola pole dziwnie wygląda?

37

Odp: Poznaniak

To trzeba zobaczyć....  tak jakbyś wlekł coś za siewnikiem nie grabki takie paski... Ale to chyba działa......

38

Odp: Poznaniak

ja te grabki wywaliłem bo zawsze się zapychają i jak wałuje po siewie to i tak wszystko się przykryje.

39

Odp: Poznaniak

Ja w miejsce grabek założyłem łańcuch z taśmy rozrzutnika, idealnie zdaje egzamin, ten od krowy trochę za lekki.

40

Odp: Poznaniak

pokaz jak to wygląda?