201

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

oj chłopie widze że nie dasz rady,na początek to patrzymy czy dmuch a robi to się tak ,zdejmujesz pasek z pompy żeby nie mącił odpalamy bestie i przykrywamy otwór zbiornika czymkolwiek tylko żeby była dziurka i na nią pryskamy pianą jak piana się podnosi to masz przedmuch później odkręcamy kolektor wodny ten górny i patrzymy z którego półbloku wydostają się bąbelki spalin później odkręcamy głowice i zmieniamy uszczelke dobrze jest wtedy sprawdzić tuleje czy nie pęknięta.

202

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Złapie temperaturę? 30?50?100?
W kombajnie tak miałem.  Pochodził troche szla para z pod kapsla i woda..... a na termometrze 60. MAsz chociaż termometr sprawny, czy palcem sprawdzasz?
Żniwa były i dolewałem wodę aż doszło do tego że 5 litrów na 5 min......
Ale skończylem kawałek następnego dnia rano odpalam i od razu na zimno a tu para......
Ta dupa para wsadziłem nosa do chlodnicy i poczułem zapach spalin.......
Uszczelka do wymiany.
Odkręć górny kolektor wodny na zalanym silniku  i odpal i zobaczysz z której glowicy leci .... u mnie z obu....
Poczytaj potem o wymianie uszczelki i ustawianiu wysokości tulei co być nie narobił się na darmo...

203

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Termometr mam sprawny ale nie wzrasta nawet do 50 stopni.

Jak przyjemnie ściągnąć kolektor powietrzny ? Blokuje mi się połączenie sprężarki z nim..

To teraz muszę poszukać czegoś o ustawieniu tulei, bo wychodzi na to, że to jednak uszczelka.

Dzięki za odpowiedzi.

204

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

przy 50 stopniach się nie gotuje......
A ja raz zagotowałem swojego. Chwile przed wywaleniem uszczelki. zjechałe z talerzówką z pola po wodę do picia zgasiłem koło domu miał 75 stopni wracam a tu sie gotuje...... a silnik zgasiłem.....  odpaliłem dolałem wody w sumie weszło z 3-4 litry pojechałem na drugi kawałek opuściłem talerzówkę dałem gazu i trach..... Do góry i do domu.....

205

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Wiem, że przy 50 się nie gotuje ale tyle wskazuje termometr.
Ale jak odkręcam kraniki a tam para więc jednak się gotuje.

Wymieniłem dzisiaj uszczelkę pod głowicą i jak na razie wszystkie objawy zniknęły.

206

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

U mnie zegar jest do dupy przy 50 się grzeje w 512  . Zestaw Z THU . A ciągniku jest ok też zestaw z THU .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

207

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Znaczy że te z THU do dupy?

208

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

U mnie termometr działa ze sporym opóźnieniem.. smile

209

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Teraz po żniwach robilem z  talerzówkę i dla nas bylo bardzo gorąco w ciągu dnia, w cieniu 35-39ct. i na słońcu przez 50ct. Mialem wielki problem z temperatura silnika, nie dalo sie robic pod 95-100st. Musiałem robic na polu w nocy lub rano do 8h i potem byla temperatura OK 80-85st.
Jak robi wasze Forszajty w lecie na słońcu?
Uwazuje dac drugie chłodnici  lub cos podobnego, lub dwa wentylatory,czy mniejsze koło pasowe na pompie, próbowal cos takiego ktoś?
Mam nova pumpa,nowy termostat,chłodnica ok,w silniku nie jest kamień kotłowy lub brud,ale na słońcu nie da sie.
Jest możliwość,że gorące powietrze sa wraca nad chlodnici naprzód i wentylator go znowu zasysa?

210

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Termostat na lato wywalić....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

211

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Nie mam termostatów i jak temperatura przekracza 70 stopni to trzeba, czyścić osłony w kombajnie lub dmuchać chłodnicę w traktorze. Normalna temperatura pracy to 60 stopni.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

212

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

60st to u mnie przekracza nawet w chłodne dni a w upały to pod 100

Rolnik z powołania:-)

213

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Poulm zmień wiatrak na większą ilość łopat i bardziej skręcony oraz uszczelnij połączenie między chłodnicą a maską .

214

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

a czy do forsza tez sa inne wiatraki o wiekszej ilosci lapek- chetnie bym zakupil

215

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

ja robiłem wszystko i jak jest gorączka i dam po garach to się grzeje jedyne czego nie robiłem to nie zmniejszałem dawki paliwa ale nie chce go zamulać.

216

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A ja najpierw zwiększyłem a teraz zmniejszyłem. Zauważyłem, że temperatura spadła.

217

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

tomek1974 napisał/a:

ja robiłem wszystko i jak jest gorączka i dam po garach to się grzeje jedyne czego nie robiłem to nie zmniejszałem dawki paliwa ale nie chce go zamulać.

A może pompa sama z siebie daje za małą dawkę i wtedy też silnik będzie się przegrzewał, bo przecież za mała dawka to nie tylko zamulenie ale również niepotrzebne przeciążanie silnika i w konsekwencji przegrzewanie...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

218

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

nie,dawki to na pewno nie mam za małej ciągnik chodzi jak żyleta a jak było turbo to ho ho smile

219

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Te silniki, gdy wszystko jest sprawne, to dość trudno jest przegrzać więc musisz jeszcze trochę poszukać problemu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

220

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

witam ja też miałem problem z grzaniem się silnika i po rozmowie ze znajomym mechanikiem
powiedział mi żebym dobrze wyczyścił chłodnice z kurzu i brudu .
Po zrobieniu tego problem znikł sam i teraz regularnie czyszczę chłodnice i mam spokój