Temat: GDY silnik się grzeje??????????????

witam Panowie i Panie. mój problem polega na tym że gotuje mi się woda np. podczas orki.  nie wiem czego to przyczyna. woda jest, pompa rok temu wymieniana, silnik po remoncie dawno dotarty. myśle może że to coś związane z tym czujnikiem temperatury a coprawda z instalacji elektrycznej to niewiele zostało. jak sprawdzić co jest grane z tym silnikiem.

ACHA i jeszcze jedno pytanko czy olej hydrauliczny, jego jakość, układ hydrauliczny np; zapowietrzenie może mieć wpływ na temperature silnika i jego przegrzanie

2

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Na pewno masz uszkodzony termostat, bo czujnik temperatury i instalacja elektryczna nie ma praktycznie wpływu na temperature silnika, a tym bardziej na jego przegrzewanie sie, chyba, że masz wentylator chłodnicy uruchamiany poprzez sprzęgło elektromagnetyczne, które jest sterowane właśnie czujnikiem temperatury umieszczonym w kolektorze wodnym, a co do oleju hydraulicznego i w ogóle hydrauliki, to nie ma ona absolutnie nic wspólnego z temperaturą silnika.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

3

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Tata ma racje termostat nie puszcza albo wentylator nie chodzi. Przerabiałem to w aucie hmm ale u mnie był termostat. Ale istnieje możliwość że masz zapowietrzony układ. u mnie np jak mi raz wąż pękł gdzieś od spodu podczas jazdy to poźniej jak dolewałem wody to musiałem odkrecić wąż od termostatu bo robiło sie podciśnienie i woda nie dochodziła do termostatu.. Ale to moze taki tylko przypadek bo robiłem to w trasie i na ciepłym silniku.

gg 2215972

4

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

W moim ciągniku zaczęły dziac się diwne rzeczy, tzn. od jakiegoś czasu mam problem z układem chłodzenia -orząc z obr. ok 1600 nic się nie działo ale w agregacie upr-siew. gdy zacząłem wciskać 1900 obr. zaczyna wyrzucać wodę tzn. wypchnie po kilkunastu minutach pracy jakieś 8 litrów letniej wody i po następnych kilku zaczyna się gotować silnik . Podejrzewając pękniętą tulej , głowicę lub uszczelkę rozebrałem silnik i tak ,uszczelki raczej całe (niewielkie uszkodzenie na jednej mogło delikatnie puszczać ale niezbyt dużo ), głowice sprawdziłem w profesjonalnym warsztacie (wzieli 140 zł ale sprawdzali przy ciśnieniu 14 atm to wszystkie liche korki wystrzeliło ) i są super , tuleje są niezłe (ale jak najbardziej całe ). Podejrzewam ,że przyczyną jest jakieś zapowietrzanie się układu (ciągnie powietrze pompą wodną lub przyczyna jest trochę diwne wyeliminowanie termostatu (załączam zdjęcie ) wymontowano obudowę załorzono wąż wprost od kolektora do chłodnicy i zaślepiono wylot krótkiego obiegu . Powiedzcie proszę co o tym sądzicie , bo łamię głowe i nie jestem do końca pewny czy brak obudowy termostatu i ta przeróbka to główne przyczyny (ale innych nie mogę się doszukać) acha jeszcze jedno cały układ chłodzenia sprawdziłem - jest drożny i chłodnica jak nówka (odkamienianie układu terz robiłem . http://img516.imageshack.us/img516/5989/p1000485lq3.jpg
http://img516.imageshack.us/img516/5989/p1000485lq3.61dff7de75.jpg

5

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Taki układ, bez termostatu, że woda idzie bezpośrednio z kolektora wężem do chłodnicy, jest w silniku w kombajnie i wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc to raczej nie ma wpływu, a objawy które opisałeś, wskazują jednoznacznie na ewidentne przepuszczanie kompresji przez uszkodzoną uszczelke pod głowicą, też miałem taki przypadek w moim byłym MTZie, ale nie było śladu uszkodzenia uszczelki, ale za to głowica była "wydmuchana", tzn trzeba ją było splanować i potem już wszystko było ok, a też wywalało po kilku minutach pracy silnika na wyższych obrotach ogromne ilości wody i tworzyło się duże ciśnienie.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

6

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Dzięki tak podejrzewałem bo jedna głowica dała się odkręcić lekko i miała cienką rozwarstwioną uszczelkę w okolicy przejścia na płaszcz wodny głowicy (podejrzewam też lekki przedmuch do skrzyni korbowej ) rano jadę do wągrowca po uszczelki i wieczorem napiszę jak wyszło .

7

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

masz fajnie bo bliziutko do Wągrowca ja mam prawie 90 a to już kawałeczek

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

8

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

miras ja przerabiałem dzis to samo zaczeło wywalac mi wode a potem sie grzał przy orce wiec zjechałem z pola szybko do skłepu po nowe uszczelki (troche w ciemno) bo było przed zamknieciem wróciłem i do roboty rozebrałem i była walnieta uszczelka  mam juz złozony silnik jeszcze tylko maske poskrecac ale to jutro

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

9

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

No i + dla Tatymarty za trafną diagnozę . Złożyłem i silnik nie wszedł z temp.  dalej niż na połowę niebieskiego pola (a trochę go katowałem ) Za to znowu hu... strzelił mi filtr oleju (dziadostwo kupiłem w sklepie przy szlifierni silników w Gołańczy :nooo: ale o tym gdzie indziej.

10

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Witam zrobiłem kapitalke zalałem wodą odpaliłem i jest ok. Tylko ze jest problem silnik złapał temperaturę dość wysoką a kolektor wodny zimny musiałem popuścić termostat i odpowietrzyć. Mam pytanie czy można nawiercić otwór w termostacie (w grzybku która się otwiera w środku) tak jak to mają niektóre termostaty np.( polonez, MF 255) otwór w nich służy do odpowietrzania.prosze o opinie co o tym sądzicie.

11

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Kto Ci zabroni wiercić dziury w swoim termostacie ?
Taka dziura ma tylko jedną wadę, silnik trochę wolniej będzie się nagrzewać.

12 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2008-12-13 23:21:45)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Nie wierć w grzybku, tylko w obudowie obok.
Najpierw ugotuj go w garnku i sprawdź, czy się otwiera. W forszaju jest termostat fabrycznie obudowany, możesz mieć kłopoty z nawierceniem. Lepiej od razu, uchyl mu minimalnie grzybek. Jest od tego śrubka regulacyjna.

13

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

witam.... miałem podobny problem raz niedawno wodę mi wywaliło z okładu chłodzenia, było to tak: zapaliłem 60-tke podczepiłem do ładowacza i się ustawiłem już do lądowania gruzu (cały czas 60-tka chodziła żeby się trochę olej w ładowaczu zagrzał). Poszedłem po 80-tke (jakieś 100 m ) przyjechałem z wywrotką, tez się ustawiłem. Podchodzę do 60-tki i widzę ze woda ucieka przelewem spod korka hmm to maska na bok, odkręciłem korek i widzę ze cały czas przybywa wody  ( myślę q..wa mać już po robocie ). zgasiłem silnik i biorę się za rozkręcanie obudowy termostatu ... zaglądam - no jest ... dzień prędzej wszystko ok było .... więc o co kaman..... wyciągnąłem go, no niby dobry ale coś jakiś nagar na głównym trzpieniu ( nie znam fachowej nazwy ) a, ze miałem nowy na stanie to go władowałem.  spuściłem wodę kupiłem płyn i zalałem płynem ( już prędzej miałem zamiar ale czasami z niewiadomych przyczyn się z tym zwleka hmm )  zapaliłem 60-tke .... chwila obserwacji - wszystko w jak najlepszym stanie ;| 

Myślę, że to mogła być wina termostatu. no i oczywiście wody !!! teraz mam 2 ciągniki w płynie . . . może i ciapek się doczeka big_smile  jeśli już ściągnę 514 do siebie (na razie wpłaciłem zaliczkę i czekam na dopłatę żeby resztę zapłacić ) to myślę żeby tam układ chłodzenia od razu zalać płynem, wiadomo wyższa temp wrzenia, lepszy przekaz ciepła no i co najważniejsze nie niszczy tak całego układu jak woda.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

14

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

witam mam problem z chłodzeniem w moim zt 323a otóż jak nalałem wode do zbiorniczka wyrównawczego to ona w ogóle nie idzie na blok silnika i silnik się grzeje raz wywaliło mi wode podejrzewam że poszła pompa wodna co o tym myślicie???ile kosztuje pompa wodna do zt 323a???Prosze o pomoc

Typ traktora-zt323a

15

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Jak wywaliło wodę ze zbiorniczka to prawie na pewno uszczelka pod głowicą ale opisz więcej i coś sprawdz zapal ciągnik nalej wody do pełna poczekaj niech pochodzi i obserwuj czy nie widać pęcherzyków powietrza pużniej napisz co się dzieje.W pompie to mogą łopatki wirnika przerdzewieć i wtedy może się grzać.

16

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Nalałem wody do oporu w zbiorniczku wyrównawczym nie widziałem żadnych bąbelków powietrza traktor chodził z pół godziny nagrzał się dosyc mocno blok był gorący a woda w zbiorniczku zimna jak lód.Niema obiegu woda niekrąży i niewiem co jest grane podejrzewam że to pompa.A ile kosztuje taka właśnie pompa?Kurcze zależy mi żeby to jak najszybciej zrobic bo robota w lesie czeka na mnie

Typ traktora-zt323a

17

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

traktor chodził z pół godziny nagrzał się dosyc mocno blok był gorący a woda w zbiorniczku zimna jak lód.N

spokojnie bez paniki forschritt to typ którego ciężko zagrzać latem w orce a co dopiero na luzie przez pół godziny zimą. Wiadomo że na początku ciągnik chodzi na małym obiegu i wiadomo że blok będzie gorący a w zbiorniczku lód . Powiedz jaka temperatura na wskaźniku? rozgrzej go aż ruszy wskaźnik temp. A dotykałeś chłodnicy? była ciepła?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

18

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

a termostat masz? może się zaciął ?

19

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

właśnie o to chodzi że niemam wskażnika temperatury a na chłodnicy miałem lód

Typ traktora-zt323a

20

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Spróbuj zalać bezpośrednio do chłodnicy i bloku a nie przez zbiorniczek . Tylko w te mrozy lej gorącą wodę i najpierw zapal traktor. Potem zobaczymy. Trudno coś orzec gdy nie znamy historii od początku.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty