221

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Rytych1, nie żebym się czepiał, ale jeżeli Ciebie znajomy musiał uświadamiać o czyszczeniu chłodnicy z kurzu i brudu, to kurcze kiepsko widzę te Twoje sprzęty....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

222

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

U mnie mam problem w 3p tylko w upały przy prasowaniu siana. Więc moje pytanie. Myślałem o założeniu wentylatora od 360 bo w 3p są tylko 4 łopatki. Termostat odpada i chłodnica regularnie czyszczona.

223

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Stachu to nie ten  wątek. Tu możesz https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.ph … 78&p=2

224

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Krzysiek napisał/a:

Stachu to nie ten  wątek. Tu możesz https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.ph … 78&p=2

Klikając wyrzuca błąd.

225

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

u mnie nie

226

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

mi też wyskakuje ten błąd

Nie ma to jak FORTSCHRITT

227

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

to odśwież  i się naprawi

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

228

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Niestety nic!

229

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Cześć chłopaki .  Ostatnio 323 zaczął się grzać w gorące  dni  . Temperatura zaczęła skakać  od 80 do czsami 120  podczas orki .  Dojeżdżam do brzega  mam 80  zdejmę nogę z gazu tempetratura rośnie , dam gazu to  spada  .  Ciągnik nie ma termostatu  .   Wcześniej  więcej jak 80 nie osągał .Bombelków w płynie chłodniczym  nie widać   .  Chłodnica czysta .  Silnik był  robiony i  dostał więkrzy wiatrak .  Pompa wtryskowa też robiona  ale chyba coś nie wyszło   . Podejżewam że pompa wodna siada,  założona stara   .  Jak szybko  woda w zbiorniczku powinna przepływać  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

230

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Szybko,  a korek od chłodnicy masz szcxzelny? Ja u siebie w kombajnie zakręciłem na początku sezonu na woreczek foliowy, bo nie miałem dobrego korka, a zaczął się grzać. Jak ręką odjął . na drugi rok nowy korek będzie. A w ciągniku miałem kiepski regulator napięcia i świrowało wszystko a wody nie wywalało mimo że pokazywało temp. na maxa.

231

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Sebastian napisał/a:

Cześć chłopaki .  Ostatnio 323 zaczął się grzać w gorące  dni  . Temperatura zaczęła skakać  od 80 do czsami 120  podczas orki .  Dojeżdżam do brzega  mam 80  zdejmę nogę z gazu tempetratura rośnie , dam gazu to  spada  .  Ciągnik nie ma termostatu  .   Wcześniej  więcej jak 80 nie osągał .Bombelków w płynie chłodniczym  nie widać   .  Chłodnica czysta .  Silnik był  robiony i  dostał więkrzy wiatrak .  Pompa wtryskowa też robiona  ale chyba coś nie wyszło   . Podejżewam że pompa wodna siada,  założona stara   .  Jak szybko  woda w zbiorniczku powinna przepływać  ?

może pasek się ślizga ?

232

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Czujnik i wskaźnik sprawny ?

233

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Czujnik i wskaznik 2 letni kupiony w komplecie .  Sprawdzałem czy jest  masa . Jedno mi się nie podoba że jak włączę światła to wskazówka na tym że zegaże   leciótko się podnosi . Teraz jest tak że jak dam gazu i trzymam go na obrotach  to wskazówka się trochę wacha  raz w jedna , raz w drugą . Miałem tak ostatnio w mtz tylko tam poszła uszczelka i olej i, piana była w układzie  chłodzenia . Nie wiem już sam . Wymienię pompę "wody " bo nie jestem jej pewny  i zobaczymy.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

234

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Mam podobnie w 912 jak kręcę paszowóz a potem włączę światła aby mieć zasilanie na elektrozawory to temp podnosi się o 30 stopni.
Sebastian jak rozgrzejesz silnik do wysokiej temp to spróbuj zgasić bestię i zaraz włącz stacyjkę i zobacz czy wskazania zegara będą takie same jak chwilę przed zgaszeniem .
W ten sposób wyeliminujesz błędne wskazania z powodu poboru i ładowania .

235 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-08-30 21:29:56)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

albo jeżeli chcesz spradzić czujnik i zegar to weź go wykreć z bloku weź termometr taki od centralnego do powyzej 120stopni weź czajnik z woda albo jakis podgrzewacz i wsadz czujnik podłączony tak jak w ciągniku do puszki i razem z termometrem sprawdzisz poprawnosc zegara a potem jak to wyeliminujesz to pomyślimy dalej

Nie ma to jak FORTSCHRITT

236 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2016-08-30 21:32:10)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Trochę marnie go  tak gasić  bo ma turbo,  kurde nie mam takiego  termometru hmm  . Jedyne  jakim dysponuję to od mierzenia gorączki smile .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

237

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

to taka trochę lipa ale poszukaj gdzieś taki dokładny termomter na pewno się przyda nietylko w tym przypadku zawsze mozesz wsadzić na szybko do chłodnicy i obadać temat

Nie ma to jak FORTSCHRITT

238

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Sebastian napisał/a:

Czujnik i wskaznik 2 letni kupiony w komplecie .  Sprawdzałem czy jest  masa . Jedno mi się nie podoba że jak włączę światła to wskazówka na tym że zegaże   leciótko się podnosi . Teraz jest tak że jak dam gazu i trzymam go na obrotach  to wskazówka się trochę wacha  raz w jedna , raz w drugą . Miałem tak ostatnio w mtz tylko tam poszła uszczelka i olej i, piana była w układzie  chłodzenia . Nie wiem już sam . Wymienię pompę "wody " bo nie jestem jej pewny  i zobaczymy.

ja bym założył mechaniczny wskaźnik.

239

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Mój w byle robocie szedł zaraz na 100st. Ale u mnie była chłodnica zabita syfem. Po wkymyciu myjką jest ok. Układ bez termostatu i tem w sredniej robocie to 50-60st.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

240

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

u mnie rozgrzewam ciagnik tak do 70st. na wyłączonym wentylatorze potem załączam sam wentylator i trzyma tak do 90st. i jest ok jak dostanie w rure to shcodzi a jak sobie tak spokojnie pyrka na wentylatorze dokręca do 80st ale to zależy co robie nim akurat wahają się temp. ale nie przekraczają no chyba ze na własne życzenie go zagotuje to stoi i sie schładza

Nie ma to jak FORTSCHRITT