21

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Zima jest zimno i możne być tak że silnik nie osiągnął 85C a przy tej temperaturze powinien zacząć się otwierać termostat tobie wydaje się ze jest strasznie gorący a to tylko takie subiektywne wrażenie. Jednego parzy 42 C a drugiego 60c.
Jeżeli coś padło to ja obstawiam że to termostat. Nie otwiera się i już,  krążenia nie ma. poza tym myślę że pompa nie psuje się z dnia na dzień. Wymieniałem kilka razy pompy w różnych pojazdach i zawsze przyczyną wymiany był przeciek a nie zniszczone łopatki. Wymień termostat albo wyciąg go wstaw w jego miejsce rurkę łącząc kolektor wodny z chłodnicą a wąż do pompy po prostu zaślep  jakimś bolcem i opaską. odpal  jak termostat to zobaczysz różnicę
Tylko nie rób tego przy -20C jak dziś bo może być tak że nie rozgrzejesz silnika tylko go zamrozisz  chyba że masz taki zmyślny wynalazek jak ciepły garaż
A zanim to zrobisz to odpal i po jakimś czasie sprawdź temperaturę chłodnicy i wszystkich przewodów układu chłodzenia. no i uważaj na palce
Pozdarwiam

22

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

po mojemu to woda mu zamarzła w chłodnicy na dole i nie ma obiegu

23

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

W moim sprzęcie działo się to samo, chłodnica zimna a blok gorący a na zegarze 40 stopni. Powietrze blokowało dostęp wody do termostatu i grzał się ponieważ woda nie dotykała bi metalu i nie otwierał się, przewierciłem termostat i jest Oki.

24

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Ja też bardziej stawiam na termostat niż na wirnik w pompie w mojej 20 letniej karierze nie padł mi w żadnej maszynie.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

25

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Jak pisaliście tylko termostat albo gdzieś zamarzło jak by się popsuła pompa to by się grzał ale latem w orce.

26

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

dzięki wielkie za podpowiedzi a powiedzcie gdzie jest ten termostad?dopierob sie ucze naprawiac taki sprzet nigdy wczesniej nie miałem traktora,to w którym miejscu jest ten termostad

Typ traktora-zt323a

27

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

głupio mi pytac gdzie jest termostad ale łatwiej zapytac niż się męczyc samemu

Typ traktora-zt323a

28

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

termostat znajduje się na wężu powrotnym do chłodnicy w plastikowej obudowie połączonej wężami.

29

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

jej nie umiem wrzucać fotek ale  Termostat jest w takim trójniku na wężu łączącym głowicę  silnika a raczej kolektor  wodny z chłodnicą. Albo inaczej z górnej części chłodnicy wychodzi rura wąż o średnicy jakiś 40mm no i pierwszy  trójnik jaki na nim jest a zarazem jedyny to termostat tzn termostat jest w środku

30

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

http://www.fotoload.pl/index.php?id=531 … 221c169a17 numer 82 to termostat

31

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

dokładnie tam

32 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2009-01-05 22:39:48)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

http://img352.imageshack.us/img352/8855/zt300wasserkreiswd5.jpg
http://img352.imageshack.us/img352/zt300wasserkreiswd5.jpg/1/w490.png

u pieter nr 82 a u mnie nr 20

33

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

hmm mam pytanie termastat to ta gruszka  na górnym wężu od chłodnicy??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

tak

35

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

323 mają plastikowe obudowy a 303 metalowe.

36

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Dzięki bardzo chłopaki za pomoc

Typ traktora-zt323a

37

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

to mógł zamarznąc ten termostat?

Typ traktora-zt323a

38

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Powiedzcie mi gdzie moge kupic taki termostat?w agromie będą mieli?

Typ traktora-zt323a

39

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

w agromie raczej nie, zadzwoń do piotraK z grudziądza http://www.ifa.abc.pl/

40

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

nawet nie wiedizałem ze to termostat big_smile zastanawiałem się co to wogule jest szczeże mówiąc big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile