41

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Od razu byś kupował nowy może poprostu się zapowietrza też tak miałem zrób małą szczelinę lub przewierć małym wiertłem.Coś mi się wydaje że gdzieś ten temat był poruszany.

42

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Powiedzcie mi gdzie moge kupic taki termostat?w agromie będą mieli?

Piotrze raz byś zajrzał do wątku linki i inne wskazówki i wszystko byś wiedział gdzie co kupić , a tak w co drugim swoim poście zadajesz to pytanie. Nie zaśmiecajmy forum banałami , wykaż odrobinę własnej inwencji i poszperaj na forum większość rzeczy jest na nim już opisana.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

43

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

mam problem .silnik 323 mi się nagrzewa i wyrzuca mi wode .sprawdzałem i nie widać pecherzyków powietrza co sugerowało by uszczelke.termostatu też nie mam(jest tylko obudowa)a wentylator mam na elektromagnes.przeczytałem powyrzsze posty i dalej nie wim co jest przyczyną?

44

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Kiedyś ktoś pisał że przy wywalaniu przewód od nagrzewnicy wsadził do zbiornika wyrównawczego i (przynajmniej na dokończenie prac) był spokój.... jeśli wogóle się to sprawdzi to wiadomo że tylko tymczasowo.

A jak sprawdzałeś te pęcherzyki? żeby to dobrze sprawdzić to odczepia się kolektor wodny pionowy (ten co jest do niego termostat przyczepiony, zwala się pasek z pompy wody i się go odpala. Jak z żadnego z otworów nie wywala wody przez pare minut pracy to można uznać że nie ma przedmuchu spod uszczelki ... u mnie dopiero jak był gorący zaczynało wydmuchiwać na zimno nic nie dmuchało...

45

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Najpierw sprawdz czy na pewno nie ma przedmuchu pużniej zablokuj wentylator,trzeba jeszcze sprawdzić łopatki na pompie wodnej bo lubią przerdzewieć.Pasek klinowy też trzeba naciągnąć na razie to wszystko jeśli te rzeczy są dobre to nie wiem czemu wodę wywaliło.

46

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

miałem to samo na zimnym silniku było ok. a na gorącym wyrzucał przyczyna była taka, pęknięta głowica. Kupiłem 2 nówki wymieniłem zestawy naprawcze dotarłem pojechałem uprawiać jeżdżę już nim całą wiosnę i nie wywaliło ani grama wody.

47

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Ja miałem podobnie w MTZie, wywalało wode korkiem, a pod koniec olej zaczął iść w wode, przyczyną była padnięta uszczelka pod głowicą, oczywiście przed zmontowaniem głowice dałem do sprawdzenia czy nie ma pęknięcia i do splanowania.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

48

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Już wiem dlaczego wyrzucało mi wodę z układu chłodzenia. Wentylator zablokowałem nakrętką i teraz jest ok.

49

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Może wentylator się nie załączał ?

50

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

mi pomimo wymiany uszczelek dalej wyrzuca wode. może być to wina braku termostatu?

51

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Raczej nie ale powiedz czy ma przedmuch.

52

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Co znaczy "wyrzuca wode" ?

53

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

jak zablokować wentylator?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

54

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Od strony chłodnicy są nagwintowane otwory fi 8 , tam wkręć dwie śrubki M 8 .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

55

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Fenol napisał/a:

jak zablokować wentylator?

A po co?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-10-05 21:03:05)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

dziękować, odrobinę dłuższe śruby blokują wentylator z elektromagnesem, problem zrobił się taki że chyba na skutek umierającego łożyska nie działa elektromagnes nie chłodzi silnika.

czy w silnik wyposażony w pompę wody z elektromagnesem można wstawić normalną pompę bez elektromagnesu? czy bądą pasować paski, uszczelki?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

57

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Witam. Dziś odpaliłem Forsza bo chciałem się nim przejechać smile Zalałem gorącą wodą ( 2 wiadra na początek ) i odpaliłem smile Przy odpaleniu mi coś zaświszczało przy pompie i ale wszystko było dobrze. wyjechałem i podczepiłem szyfle i tem była 60'C . Po odśnieżaniu po drodze wyszło mi 80'C. Koło domu poodsuwałem śnieg i patrze żę tem podeszła mi do 100' yikes  I co to może być ? Czy termostat się zaciął ? Blok jest ciepły a woda w chłodnicy letnia. Czy coś z pompą się stało przez te świszczenie ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

58

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Załatwiłeś pompę a dokładniej łopatki.

59

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A jak wlałeś wodę to sprawdziłeś czy się kręć wentylator?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

60

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

No nie sprawdzałem czy się kręci.. No to będzie robotki po świętach.. To jak to rozbierać i gdzie kupić łopatki ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)