161

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

To dobry pomysł wymienić chłodnice tylko czemu tego nie zrobiłeś wcześniej

162

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Wcześniej miałem inną chłodnice i myślałem że to oryginał ,ale dopiero na forum zobaczyłem że oryginalna jest inna, a ta co miałem to chyba była samochodowa bo nie miała tego wyjścia na zbiornik wyrównawczy tylko miała takie samo duże wyjście jak idzie od termostatu tylko od przodu chłodnicy i tam miałem zrobioną redukcje z gróbego węża na cienki i do zbiornika wyrównawczego, a teraz wywaliłem tą chłodnice i zbiornik wyrównawczy i wstawiłem chłodnice od 303 i dalej sie grzeje.

163

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Weno może kup termometr jakiś piecowy, albo rtęciowy do 120* i wsadź go do chłodnicy albo w miejsce czujnika temperatury gdy rzekomo silnik się grzeje... no właśnie do jakiej temperatury..?...
Bo cudów nie ma, albo nie lejesz wody do chłodnicy, albo zwyczajnie przeceniasz sprzęt i katujesz ile wlezie.. roll

164

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A czy wszystkie silniki które miałeś chodziły na wodzie? I co z pompą wodną, jak jej kondycja?

165

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Termostat wywaliłeś ale jak to zrobiłeś, bo może źle i dlatego się przegrzewa?

166

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Też mam chłodnicę od 303 i nic się nie dzieję

167

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Grzegorz89 napisał/a:

A czy wszystkie silniki które miałeś chodziły na wodzie? I co z pompą wodną, jak jej kondycja?

Ten silnik co teraz mam to niby chodził na płynie ,a teraz ja mam na wodzie, pompa jest dobra.

168

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Dario napisał/a:

Termostat wywaliłeś ale jak to zrobiłeś, bo może źle i dlatego się przegrzewa?

ja go nie wywalałem ,jak kupiłem ten silnik to ta puszka była pusta ktoś go połamał i wyciągnął.

169

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Proponuję na szybko odkręcić przewód łączący półbloki, ten zaraz za filtrami oleju silnika. Jak będzie zasyfiony to duże prawdopodobieństwo że silnik jest cały zakamieniony. Dodatkowo pozostają tylko przewody gumowe one też mogą być rozwarstwione etc... Ja mam w tej chwili delikatnie zalaźniętą chłodnicę i przy orce na I4 się grzeje a na II3 już nie. Teraz na siew jęczmienie jeszcze sobie daruję, ale na orki pod pszenicę dokładnie ją wyczyszczę, i jeszcze filtr powietrza bo on też jest ważny.

170

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

To jak go wywalił i nie zaślepił przewodu na mały obieg to może słabo chłodzić. Zaślep albo zaciśnij czymś wężyk idący z puszki termostatu do pompy wody i zobacz czy pomoże.

171

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Witam,

Mam problem z układem chłodzenia mojego Forsza 323 A.
Silnik grzeje się i wodę wyrzuca poprzez zbiornik chociaż woda w zbiorniku jest zimna.
Jak sprawdzić czy pompa wody działa poprawnie?
Może ktoś ma jakiś inny pomysł co może być przyczyną takiego stanu.

Pozdrawiam.

172

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

sprawdzałeś termostat? i pytanie czemu się grzeje i wywala zimną wodę ? ja bym zajrzał do termostatu może się zaciął

Nie ma to jak FORTSCHRITT

173

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Sprawdzałem i nie mam termostatu.

174 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-02-18 20:42:54)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

najlepiej wymontuj pompę i sprawdź dokładnie może już nie ma wirnika. Jest na to czas to można pogrzebać.

175

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Jak najszybciej/najłatwiej wymontować pompę?
Jest możliwość beż ściągania chłodnic?

176

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Sprawdź temperaturę oleju, bo może zaciera Ci się silnik na wale i grzeje olej i gotuje wodę w wymienniku w misce olejowej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

177

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Sprawdzę jutro.

Generalnie to mam problem już podczas nalewania wody do układu.
Najłatwiej jak odkręcę wąż przy obudowie termostatu i odpowietrzę układ to wtedy woda ładnie schodzi ze zbiornika. Jeśli tego nie zrobię to bardzo mało wody wchodzi do układu.

178

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Ja bym sprawdził połączenie półbloczy czy czasem nie zapchało się kamieniem,tą rurkę koło filtra oleju.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

179

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Również sprawdzone.

180

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Nie mogę zedytować dlatego piszę drugi post.

Również sprawdzone i wszystko tam jest w porządku.