Temat: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Przeniosłem do nowego wątku, bo 323 a 303 to nie to samo i sterowanie sprzęgła jest zupełnie inne.

Witam. Panowie mam mały problem ze sprzęgłem przy zt323a. Jak go kupiłem to sprzęgło alegancko chodziło troszeczkę wcisnołem i bieg paluszkiem wrzuciłem. A tak z tydzień temu nie wiem co się stało ale żeby bieg właczyć to sprzęgło muszę wycisnąc do końca aż sie zapali kontrolka od sprzęgła i bieg z mocnym zgrzytem  się jakoś włączy. I dodam jeszcze ze do puki ten problem się nie pojawił to nawet gdy mi sprężarka powietrza nie nabiła to bieg też paluszkiem wchodził.

2

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Pewnie jedna łapka zmieniła ustawienie więc pod ciągnik i obserwacją jak się zachowują łapki po wciśnięciu sprzęgła.

3

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Może masz nieszczelny układ i wystarczy dolac płynu hamulcowego odpowietrzyc i będzie OK.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

4

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

łapki są w porządku ale ten siłowniczek co jest przy butli i co go wypycha powietrze to ta cała nakrętka jest lużna i przez nią powietrze ucieka. rozebrałem to i tam wcale gwintu nie ma i nie trzyma. jutro to zrobie i złoże i mam nadzieje że bedzie dobrze

5

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

koledzy leci mi wysprzeglik od sprzegla. jak zaloze nowy to bedzie dobrze ze sprzegłem??

6

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Jeśli stary jest niesprawny to chyba oczywistą oczywistością jest, że jak zmienisz na sprawny to będzie lepiej, a czy tylko to jest powodem Twoich kłopotów ze sprzęgłem to telepatycznie nie da się jednoznacznie stwierdzić.

7

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Nie lepiej zregenerować? Nowy to wydatek ok250zł.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Ją nam od autobusu polskiego koszty nie wielkie skok ten sam trochę przeróbek z mocowaniem i działa

9

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Witam. Panowie mam mały problem ponieważ biegi mi wchodzą z lekkim sgrzytem i sprzęgło musi być wyciśnięte do końca aż się zapali czerwona lampka od sprzęgła, a gdy leciusieńko puszczę sprzęgło to od razu mi szarpie i mam ciężko podjechać pod sprzęta.
Co mam z tym zrobić? mam nową pompkę od sprzęgłą może ją wymienić??
Pomóżcie
Dziękuje i pozdrawiam

10

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

tarcze sprzegła masz zajechaną albo  źle sprzęgło wyregulowane

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

A u mnie wszystko działa ale nie wiem za chiny ludowe jak zrobić ten 2stopień sprzęgła.. Patrzyliśmy z tatą jak zrobić ale nie umiemy tego zrobić tongue  A wom by się przydał czy do belarki czy do czegoś innego wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

12

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Patrzyliśmy z tatą jak zrobić ale nie umiemy tego zrobić img/smilies/tongue  A wom by się przydał czy do belarki czy do czegoś innego img/smilies/wink

Przecież wszystko krok po kroku jest opisane może daj tacie niech przeczyta

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Panowie mam problem ze sprzęgłem . Nie wiem czy w dobrym miejscu lokalizuje swój wątek , ale o podobnych objawach nic nie znalazłem. To tak . Jak kupiłem ciągnik to strasznie szarpało sprzęgło, więc się położyłem pod zt i ujrzałem duży luz pomiędzy łożyskiem a łapkami tak z około 1 cm więc zmniejszyłem. Po regulacji było ok szło cofnąć na minimetry lecz przy zmianie biegów z 2 na 3 a potem 4 (III) było czuć lekko poślizg sprzegła , myślałem że tak musi być. Lecz ostatnio jak wyjechałem na ulice to po zapięciu 4 czekałem z jakiomś 1 s aż zacznie ciągnąć. Dodam że pompka nie cieknie, ten wysprzeglnik hydrauliczny co jest przy siłowniku pneumatycznym( II stopnia) też nie cieknie i jest odpowietrzony . łożysko na postoju nie obciera o łapki lecz gdy ciagnik jest uruchomiony to się kręci . No i jeszcze jedna wskazówka jak trzymam nogę na sprzęgle podczas poruszania się to pedał podskakuje lekko. Jutro jeszce wyreguluje I stopień może pomoże...... A jak nie proszę o podpowiedzi . Z góry dzięki

14

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Wyglada na to że masz za małą szczelinę pomiędzy łożyskiem a łapkami albo łożysko całkowicie się nie cofa masz porządną mocną sprężynę cofającą sprzęgło?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

15

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

A gdzie ta sprzeżyna jest ??

16

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Jest mocowana do wysprzęglika i siłownika pneumatycznego.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

17

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

zgodzę się z tobą piotrze co do tych sprężyn bo przechodziłem to smo po założeniu mocniejszych sprawa wolnego odbijani sprzęgła znikła

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

18

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Witam Panów.
Miesiąc temu kupiłem zt 323. Do wymiany był wałek i zębatka która trzyma gumę. wszystko wymienione. Dzisiaj go złożyłem i jest lipa bo nie wiem dlaczego ale łożysko oporowe mi nie wraca? przed włożeniem srzęgła wszystko było ok. można to jakoś wyregulować? i jeszcze jedno pytanko bo u mnie przed remontem to aby wcisnąć sprzęgło to musialem się ostro zaprzeć, dodam że siłownik pneumatyczny jest oki a hydrauliczny wysuwa sie około 1 cm. Prosze o rady
pozdrawiam i z góry dziekuję

19

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

no to tak wspomaganie sprzęgła  pewnie nie działa ... albo masz uszczelniacze walnięte  we wspomaganiu hydraulicznym wysprzęglika sprzęgła ... znajdującego się przed pompką  hydrauliczną od sprzęgła  lub zawór brudny   obok prawego słupka kabiny z przodu na klucz 36 ..

to że się mało  wysuwa  siłownik hydrauliczny na sprzęgle to może być wina jego że  jest brudny w środku i jest w nim tyle syfu że nie ma jak się ruszać ...  lub pompa sprzęgłowa ma dość ...

co do cofania łożyska oporowego to  sprężynę masz cofająca te siłowniki od  sprzegła pod spodem ciągnika ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Rozumiem, ta sytuacja to dla Ciebie stres. Jednak - powiem slogan - to było wcześniej dokładnie opisane.
Na początek, czy masz założoną sprężynę powrotną sprzęgła (pomiędzy wysprzęglikiem a dźwignią sprzędła) i czy jest ona o odpowiedniej sprężystości, czyli, czy ściąga sprzęgło do pozycji startowej ? Bo nawet kiedy jest, ale zbyt miękka, do ładu ze sprzęgłem nie dojdziesz. Zacznij od tego. Jeden centymetr w obecnym układzie, to przy ściągniętym sprzęgle do pozycji zero powinno wystarczyć