21

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Jeśli mało się wysuwa to może jest zapowietrzone?

22

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

jak nie wraca? sprzęgło działa tylko łożysko się kręci  mimo ze puścisz pedał? czy wciskasz  rozłącza  puszczasz nie odbija i trzyma.... musisz więcej napisać....   może nie założyłeś sprężyny koło wysprzęgnika
Hydrauliczny powinien się bardziej wysuwać
Mozesz mieś padnięta pompkę, wysprzęgnik,  i do tego serwo
Koniecznie poczytaj o regulacji sprzęgła bo moze to tylko kwestia regulacji.

23

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

jak musisz z całej siły wciskać sprzęgło to zacznij od regulatora ciśnienia. wyczyść go (przede wszystkim takie małe sitko), jak potrzeba wymień oringi . jak nie pomoże rozbierz wspomaganie. może być walnięta sprężynka ta mniejsza we wspomaganiu i nie zamyka ci się do końca "zaworek", ostatecznie uszczelniacze wspomagania do wymiany. problem z nie cofającym się dociskiem to tak jak koledzy pisali: sprężyna może już być wysłużona.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

24 Ostatnio edytowany przez suborzech (2011-05-27 11:16:18)

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Cylinderek sprawdzony wyczyszczony i odpowietrzony, uszczelniacze ok. ale o zaworze to nic w nim nie robiłem wiec sprawdzę. Jeśli chodzi o sprężyne to jest chyba jest ok.bo łożysko mogę odepchnąć łapką do końca jak jestem pod traktorem. No chyba że potrzebna jest taka  mocna sprężyna?
i jeszcze jest inny problem prawdopodobnie może gdzieś jest na forum lecz nie znalazłem
prawdopodobnie mam do kitu uls bo jak go włączam to zgrzyt niesamowity dobiero na bardzo wolnych obrotach wskoczy. ale gdy uls jest wyłączony sprzęgło nie ciągnie, ale jak jest włączony to nie mogę wysprzęglić???? nie mam pojęcia co jest

25 Ostatnio edytowany przez bamreras (2011-05-27 12:31:31)

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

uls jak działa to działa, ale w większości przypadków są problemy i chłopaki poprostu nie korzystają z niego.
Może być żę siłownik który przełącza z normalnego na uls niedomaga, może być że słynne wałeczki w blokadzie są zużyte i nie blokują.
A tak na marginesie myślę że kolega zapomniał najważniejszego..... PRZEDSTAWIĆ się :nooo: ....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

26

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Panowie awaria zlokalizowana i naprawiona:D dodane trochę poprawek mianowicie zastosowanie dławika jednostronnego spowodowało to że sprzęgło rozłącza się natychmiastowo lecz delikatnie puszcza.
łożysko mi nie odbijało ponieważ łapki co trzymają oprawę łożyska oporowego były za mocno przykręcone. Nie wspominająć o wcześniejszym przyrobieniu tego podzespołu.
Mam pytanie regulator ciśnienia jest przy wysprzęgliku?? Jeśli tak to proszę o zdjęcie bo u mnie chyba go nie ma...... może mam inny wysprzęglik
Dziękuje wszystkim za wsparcie

27

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Kolego poczytaj wszystko w tym dziale bo było opisywane i nawet fotki są, coś czuję że przekombinujesz z tym sprzęgłem a wszystko jest opisane ze szczegółami.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

28

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

nie kombinuj ze sprzęgłem we forszaju bo będziesz je jeszcze raz wyciągał to sprzęgło jak powoli będzie odbijało to spalisz tarcze sprzęgłową i tyle dorobisz ustaw milimetr luzu pomiędzy łapkami a łożyskiem wyciskowym załóż dwie mocne spręrzyny ściągające i sprzęgło musi chulać

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

29

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Panowie między łapkami jest 0,85 mm i jest oki.
Jeśli chodzi o powrót łożyska  to też jest oki nowa spręzyna jest
a o ten dławik chodziło mi o to iż oryginalnie jest dławik dwustronny a ja zastosowałem jednostronny tak samo puszcza sprzegło jak u was tylko u mnie obecnie szybcie załącza je.

30

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

w które miejsce dałeś ten dławik??? a oryginalny wywaliłeś w ogóle?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

31

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

tak stary poszedł do lamusa zwiększyłem przekrój przewodu i zamontowałem dławik w miejsce starego i jak dla mnie jest super big_smile

32

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Sorry panowie że nie dałem znaku życia w sprawie mojego problemu sprzęgła , ale to komp mi wysiadł, odmówił . Wasze rady są w 100 trafne, winę miała sprężyna dołożyłem drugą  i jest git . DZIekI wam koledzy z pod znaku IFA ZT 323 DDR.

33

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Witam  panowie , mam takie  pytanko   z komory sprzęgła wydobywa się dziwny dźwięk tak jakby coś grzechotało co to może być ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

34

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

może łożysko w które wałek sprzęgłowy wchodzi

35

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

To taki specyficzny dźwięk jak by  na walku frezowym był luz jakis  metaliczny dźwięk nieraz tak jest w mtecie czy 914 a nie jak mielenie się łożyska   :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

36

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Ostatnio słyszałem taki dźwięk oglądając ZT300 ale nie wiedzieli że łożysko sprzęgła to od silnika się smaruje i już się wszystko mieliło a co inne obroty to inny dźwięk się wydobywał.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

37 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-09-10 21:29:44)

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Taki jak by wały  uprawowe na polu brzdąkały  :nie_wiem: Jeśli tak  to  wyjęcie silnika  mnie czeka  ??? :wow:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

38

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Panowie mam malutki problem z siłownikiem pneumatycznym od drugiego stopnia.
Ciągnik stał całą zimę i dziś odpaliłem i sprzęgło do końca wycisnąłem żeby się drugi stopień załączył to ani kontrolka się nie zapaliła ani po puszczenie sprzęgła nie było słychać powietrza.
Proszę o szybką pomoc bo nawozy czekają i obornik do rozwożenia jeszcze wink

39

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

Sprawdź instalację elektryczną, ewentualnie przyciskami od żółwia je pobudź. Ostatecznie spróbuj przepiąć na inny elektrozawór.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40

Odp: Zt-323 Problem Ze Sprzęgłem

sprawdź włącznik pod pedałem sprzęgła tzn w przegrodzie pomiędzy kabina a  komorą silnika.