1

Temat: Siewnik Isaria

Witam.
Kupiłem siewnik ISARIA z którego jestem bardzo zadowolony.
Bardzo szybko się czyści oraz przezbraja na rolki drobne do rzepaku (3 minuty) dokładnie  3 minuty nie pomyliłem się.
Uważam że poznaniak to lipa. Sam miałem i sprzedałem.
Polecam ISARIA seria 6000. Nie są drogie oraz części można przetrawić.
Myślę że nawet jest lepszy albo porównywalny z AMAZONE.
Mam drugi niepełny sezon.
Polecam zamiast poznaniaka.

2

Odp: Siewnik Isaria

jak można mówić że lipa jak nim nie siałeś i go nie widziałeś może h... zboże miałeś,ja też nie sieje poznaniakiem ale najlepszy siewnik może być i zawsze znajdzie się taki co powie że lipa ...

3

Odp: Siewnik Isaria

Ja też mam Poznaniaka i uważam, że tyle jest wart ile waży razy 0,55 gr/KG

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4

Odp: Siewnik Isaria

wiadomo polska myśl techniczna.

5

Odp: Siewnik Isaria

Meder napisał/a:

Witam.
Kupiłem siewnik ISARIA z którego jestem bardzo zadowolony.
Bardzo szybko się czyści oraz przezbraja na rolki drobne do rzepaku (3 minuty) dokładnie  3 minuty nie pomyliłem się.
Uważam że poznaniak to lipa. Sam miałem i sprzedałem.
Polecam ISARIA seria 6000. Nie są drogie oraz części można przetrawić.
Myślę że nawet jest lepszy albo porównywalny z AMAZONE.
Mam drugi niepełny sezon.
Polecam zamiast poznaniaka.

Z tym lipa to może nie do końca prawda jest parę wad które powinni poprawić jedynie co narzekam na poznaniaka to że jest miejsce w którym podnoszę go na pakomacie u siewnika jest za słabe i prawie nam się urwało i trochę znaczniki są za słabe gnom się ale tak do siania nie mam zastrzeżeń .

6

Odp: Siewnik Isaria

trzeba dodac to że się zapycha jak zobaczy trochę
resztek pożniwnych

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Siewnik Isaria

a ja mam i sieje, nie ma co narzekać ważne ze ręcznie nie sieje, pewnie są lepsze siewniki ale sieje i nie narzekam

8 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2010-10-17 22:21:15)

Odp: Siewnik Isaria

tu są wschody po polskim siewniku i siewie bezorkowym dla niedowiarków polskiej myśli technicznej  http://img64.imageshack.us/i/mj159.jpg/#         link poprawiony

9

Odp: Siewnik Isaria

Chyba nie przekonasz taką fotką do polskiej myśli technicznej konopi indyjskiej to to za bardzo nie przypomina wink
To, że poznaniak się gnie to może nie jest przystosowany do podnoszenia z załadowaną skrzynią ?
Mam IBR-a i też coś mi się pogięło i możliwe, że to przez załadowanie siewnika, tzn. jadąc z załadowanym siewnikiem polną drogą trochę szybko, wpadłem w dziurę, która podstępnie wypełzła mi pod koła. Od wiosny się zastanawiałem dlaczego lakier popękał i trochę rama w tym miejscu się odkształciła :hmmm:

10

Odp: Siewnik Isaria

ja na poznaniaka nie narzekam dołożę automatyczne ścieżki i znaczniki nie będzie tak źle a co do zapychania się to prawda dlatego poluję na ruski siewnik talerzowy w dobrej cenie , który zreanimuje albo przełożę talerze do poznaniaka.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

11

Odp: Siewnik Isaria

Dario sam odpowiedziałeś sobie na pytanie,jak podróże pokonujesz z pełną skrzynią nasienną to coś ci się pogięło w instrukcji obsługi są takie informacje i dotyczą siewnika,rozsiewacza nawozu,opryskiwacza ale jak się nie czyta lub nie stosuje się do zasad to lepiej jest złożyć na polską myśl ...

12

Odp: Siewnik Isaria

Ja nie mam poznaniaka tylko ibr-a, a instrukcji prawdziwy mężczyzna nie czyta big_smile
Na poważnie czytałem tylko jak go ustawić, ale żeby jeździć pustym siewnikiem to bez sensu.

13

Odp: Siewnik Isaria

scoda19 napisał/a:

tu są wschody po polskim siewniku i siewie bezorkowym dla niedowiarków polskiej myśli technicznej  http://img64.imageshack.us/i/mj159.jpg/#         link poprawiony

Jakbym odpowiednio zrobił fotę to po moim konnym tez tak by wyglądało

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: Siewnik Isaria

U nas w Chodowie jest bardzo duże gospodarstwo i w tym roku zasiali rzepak w systemie bez orkowym i powiem wam że nie wiem czy tam jest rzepak czy pszenica ,wydaje mi się że nie da się przeskoczyć bez uprawy po żniwnej czyli podorywka czy gruber z byt wiele nasion zostaje i później trzeba nadrobić opryskami a te nie są tanie i pogoda nie zawsze pozwoli wjechać na czas a przy okazji rzepaku szykujcie pługi na wionę bo sporo go wyleci.

15

Odp: Siewnik Isaria

czepiacie się tego poznaniaka dlatego że polski ?? Ja posiadam poznaniaka z 89 roku o szerokości 2,7 metra. Kupił go jeszcze mój tata chyba z 10 lat temu od sąsiada za śmieszne pieniądze. doprowadziliśmy go do stanu dobrego i siał kupę lat. Jak kupiłem agregat upr-siew to siewnik przeszedł gruntowny remont: poszerzony na 3 metry, nowe lejki, gumy, tulejki i ogólnie to co wymagało wymiany, nowy lakier. W tej chwili siewniczek sieje bardzo dobrze. A zapychanie hmm niby czym miał by się zapychać ? A największą zaletą jest skrzynia załadunkowa mieszcząca 300 (czasem troszkę więcej) kg pszenicy i tak załadowany składam na hydropaku i jeszcze nic mi się nie pogięło. Jak na swoje lata nie ma się do czego przyczepić.

gg 5118068

16

Odp: Siewnik Isaria

Witam
Ja tez kupiłem siewnik ISARIA z którego jestem bardzo zadowolony,ale co do siania rzepaku nie mogę sobie poradzić z ustawieniami. proszę o poradę Meder-a lub kogod kto uzytkuje ten siewnik.pozdrawaim

17

Odp: Siewnik Isaria

a jaki masz model bo do każdego jest inne ustawienie i jaka szerokość?

18

Odp: Siewnik Isaria

ISARIA seria 6000.

19

Odp: Siewnik Isaria

3 metrowy oczywiście smile dzięki za odp i info.

20

Odp: Siewnik Isaria

ale ustawieniami wałków do drobnego wysiewu czy ilość wysiewu?