2,981

Odp: GG FORUMOWE

To też rozwiazanie kupić klamota i go odrestaurować. Najwazniejsze by nie był pognity, rama nie porwana. No i fajnie by było by na klinach nigdzie nie był wytłuczony bo naprawa wpustów nie zawsze jest mozliwa a wałki kosztują. Najbardziej gnije to co na dole. Podsiewacz sita i okolice..... no i heder tu patrz na pęknięcia i spawy no i oczywiście blache pod slimakiem. Łożyska to pikuś połowa kosztuje w granicach 80zł szt a druga połowa to nawet za 5 zł kupisz tylko ile to wytrzyma?

2,982 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-12-12 15:45:20)

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Sebastian w innym wątku poruszyłeś temt swojej 512. Ile kosztował Cie kapitalny remont całego kombajnu? Wiem że dużo grzebałeś przy nim. Ja mam do kupienia w stanie średnim i jeszcze bliżej nieokreślonym 512 za 6tys z uszkodzonym silnikiem, bez sieczkarni i bez wózka. Stoi od 2lat, to myślę ze jeszcze nie tak dużo. i może być maszyna niewypracowana tylko nieposzanowana. Mam jeszcze jedną do kupienia też za 6, ale stoi już kilka lat i przegnita już jest. Choć jak wyjdzie, że kupię właśnie e512 nie 514 to pewnie zabiorę drugiego klamota na części bo ma zdrowe opony. I uwolnię się od handlarzy. Oglądałem 512 z sieczkarnią za15tys to też trzeba wszystko robić już. Jechać daleko, też koszty. Przy nie pognitym kombajnie można wyremontować i za 15tys będzie już przejrzany.

Jeszcze nie widziałem nie próchniatej   e 512 u chandlarza powód prosty stare i nie garażowane  .  Dałem za niego w tedy 15 tysi . Myślałem że będzie mniej poprawek .  Nie wiem dokładnie ale podejrzewam że przynajmniej 15 tysi w niego wsiąkło  . Nie powiem dokładnie bo nie zbierałem  faktur . U mnie po długim nie odpalaniu  silnik nie mógł  ruszyć (tłoki przymarzły)  . Po puszce wd40 ruszył i chodzi jak na razie . Najgorzej to było właśnie ze rdzą na elementach roboczych . Dziurawy  jak  sito , wszystko:  cheder, zbiornik ziarna  , posiewacz  , wytrząsacze połamane  , sita , wialnia , kosz gdzie chodzą ślimaki  ten na  dole , kabina . Wszystkie  pasy do wymiany  były . Elektryki nie było , aku też . No i masa pierdułek jakieś wałki , zębatki ,szajby i prawie  wszyskie łożyska . Co cię dało to się łatało reszta wiadomo...  Jeszcze została sieczkarnia  do dokończenia ale na razie nie jest mi potrzebna i chyba pompa hydrauliczna siada . 3 lata zbierania kasy i babrania się w smarach i kłebach rudego kurzu a potem inhalacje z farby antykorozyjnej  .
Jak na niego patrzę do duma miesza się zarazem z myślami (ku...wa ile tu było roboty !? :stu:   ) .  Grzegorz jesteś na to  gotowy !?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

2,983

Odp: GG FORUMOWE

To kombajny od chłopów tylko oba pijoki wink Jako że młody jestem i jeszcze chce mi się wedle jakiś nieznanych priorytetów i ambicji to rozmyślam czy tak nie zrobić. Łożyska na wytrząsaczach zmieniłem w bizonie 2 lata temu i zero luzów. Także jest szansa, że jak zmienię  łożyska na nieco lepsze to pochodzą choć 1/3 tego co oryginały. Zobaczę co to warte, i dam znać, najgorzej że jeszcze bizon stoi. Choć jak oglądałem kombajny za dużo większe pieniądze to mój bizon prawie jak lalka.

2,984

Odp: GG FORUMOWE

w tym filmie pod koniec jest pokazane czemu świnki są takie tanie i słyszałem od pracowników w ubojniach że najgorszy towar przywożą z zagranicy i mieszają z naszym https://www.youtube.com/watch?v=pxVJCaVr18w

2,985

Odp: GG FORUMOWE

Panowie Wy tu gadu gadu a ja dziś siałem pszenżyto smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,986 Ostatnio edytowany przez farmer1 (2014-12-12 23:47:27)

Odp: GG FORUMOWE

Leszek nie za wcześnie na jare:D:D

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

2,987

Odp: GG FORUMOWE

Troche puzno raczej na zimowe ja zyto hybrydowe sialem 30 pazdziernika i powiem ze nie najgozej wyglada

Fortschritt zt 423 a razy 2

2,988

Odp: GG FORUMOWE

Jakie ma właściwości obornik z pod pieczarek? Warto sypać pod zboża?   Warto by było brać tira całego po 1000zl ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,989

Odp: GG FORUMOWE

karol 1000zł za tira
??
u nas to jest za darmo tylko musisz sobie to przywieźć ... sam  z doświadczenia widzę że działa najlepiej sypane po orce  przed siewem  ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,990

Odp: GG FORUMOWE

No to żeby było to ode mnie 10km czy 20 to ok ale nie 100km wink Chętnie też bym chciał za darmo i żeby było blisko mnie ale się pytam czy warto może jeszcze by zrzucił z ceny jak bym wziął wiecej. a w okolicy praktycznie nikt nie sprzedaje obornika. A obornik nie jest zły...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,991 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-12-16 12:17:30)

Odp: GG FORUMOWE

To już lepiej kurzaka poszukac, ale to trzeba dać z 10 ton na hektar.Ja w tym roku mam bede miał jakieś 400-500 ton pulpy kukurydzianej z biogazowni o rozwalenia, 15 ton gdzies mam zamiar na hektar sypnąc.

mdw

2,992

Odp: GG FORUMOWE

1000 zł trochę drogo u mnie liczą 300 za tira czyli załadunek i dowóz kiedyś było za darmo i sam zbierałeś ale nieraz ludzie nie pozbierali jak trzeba i narobili syfu tak właściciel się wkuuuu... rzył mocno i teraz tylko ich dowóz. Może faktycznie poszukaj kurzaka albo coś tańszego

2,993 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2014-12-16 15:33:40)

Odp: GG FORUMOWE

Będe szukał dalej.. wink Słuchajcie, do was przyjeżdzają kurierzy z jakimiś paczkami i wgl i macie np: Coś ze szkłem, Laptop, Jakieś urządzenie AGD ogółem taki sprzęt do domu, Czy sprawdzacie przy Nim czy to wgl Działa ? I w razie czegoś można odesłać nie ? U mnie był teraz taki gość że normalnie.... Nie wpuszczę go do domu następnym razem i poproszę żeby mi to innym kurierem przywieźli... Co za gnom... Przywiózł telewizor dla Dziadka bo dziadkowi sie nie chciało jechać oglądać to popatrzył w Necie z nami i mówi zamówcie takiego. Więc ok.. Dziś byłem na górze słysze przyjechał idę ten przyniósł paczke gada do mnie podpisz się i daj pieniądze bo nie mam czasu.. Ja mówię dobra tylko sprawdzę czy wszystko jest i działa.. :play:  A on do mnie to Ty nie widziałeś nigdy telewizora ?? Ja mówie gościu poczekaj ja sprawdzę bo może gdzieś coś jest nie tak bo już było 2x że odsyłałem a ten Pan chyba żartuje że w tylu styropianach coś się pobije.. Ja mowię nawet i w styropianach może coś się stać... Gość się wkurwił wziął nóż otworzył karton z góry mówi styropian jest czyli dobrze.. Dziadko dał kase a on to ja jade do widzenia... Ja mówie gościu poczekaj chwilę jeszcze muszę zobaczyć a on wam się w głowach poprzewracało ludzie, nie normalni jesteście i opierdziela nas a ja do niego nie ma pan czasu? To wypierdalaj... :gun: Już nie wytrzymałem... Wczoraj mi przywiózł umowę z Orangę to Chciałem przeczytać umowę to zaczął ochrzniać że nie ma czasu i to Pan powinien wiedzieć co w umowie mam.. Ja mówię do niego spoko ja przeczytam i pan pojedzie to się patrzył jak na zabicie.. :crez:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,994

Odp: GG FORUMOWE

- jeśli jest coś delikatnego co może się uszkodzić to przy wysyłce sklep powinien zaznaczyć że delikatna zawartość (ostatnio mi szybę przywieźli i taka adnotacja była)
- kurier ma obowiązek poczekać aż sprawdzisz czy towar nie jest uszkodzony, sprawdzam zawsze w obecności kuriera gdy kupuję coś co może się uszkodzić
- kurier nie otwiera paczki tylko adresat i kurier nie może wydać Ci paczki zanim nie podpiszesz/zapłacisz. Płacisz, podpisujesz i sprawdzasz. Jeśli jest uszkodzenie to sporządzacie protokół na podstawie którego ubiegasz się od sklepu w którym kupowałeś zwrotu kasy bądź wymiany produktu
Do mnie przyjeżdżają chyba z każdej firmy przewozowej bo dużo kupuję w sieci, a z 2 kurierami tak spoko żyję że jak wiem że nie będzie mnie  w domu to zostawiam w umówionym miejscu na podwórku kasę a on mi zostawia przesyłkę.

gg 5118068

2,995

Odp: GG FORUMOWE

No i dobrze że masz takich kurierów.  u mnie był z DPD chyba ten.. Za każdym razem jak przyjedzie to już wiadomo co będzie... A tak to ups czy siódemka czy DHL czy inny to ok jest i poczeka i mówią nawet sami ze ja musze poczekać i zobaczymy czy wszystko w porządku.. A ten cwel jeszcze pieprzyl ze wymyślili my o takim czymś ze on musi poczekać aż sprawdzimy przesyłkę...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,996

Odp: GG FORUMOWE

Pamietajcie zeby z ELEKTRO nie brać bo u nich gwarancja jest tylko na papierze w rzeczywistości wszystkie uszkodzenia awarie są z winy uzytkownika...

2,997

Odp: GG FORUMOWE

Karol to ode mnie też niestety dpd, bo taniej czasem się uda przesłać, bo nasz znowu jako taki i coś bokiem puszcza... dlatego taniej. Przeżyjesz smile

2,998

Odp: GG FORUMOWE

Dobra Grzesiek smile Jak zobaczę tego cwel na podwórku to powiadomie was czy jeszcze będzie żył big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,999

Odp: GG FORUMOWE

kupić nie kupić???  http://dom-rol.otomoto.pl/case-iii-fend … 61284.html
można dostać jakiś preferencyjny kredyt na ciągnik starszy niż 5lat?

3,000

Odp: GG FORUMOWE

Daj se spokój z tymi dziadami, z zewnątrz sprzęty wylalkane to fakt ale bebechy szkoda gadać. Wioskę dalej gościu kupił od nich renówkę to bez przerwy w niego wkłada kasę

E 516 na części
Telefon 695 076 269