1 Ostatnio edytowany przez pieter1982 (2010-10-21 20:26:09)

Temat: case 1055

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/240 … aa1ad.html nasz nabytek z pługiem którym też miałem się pochwalić
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e3 … cf0c2.html przepraszam za kiepską jakość zdjęć

2

Odp: case 1055

No ładna bryka , case są to twarde maszynki , wujas niedawno kupił case 1056 xl ma nabite 12 tys mth a chodzi bez zarzutów nigdzie nie widać przecieków. Ile dałeś za sam ciągnik i pług?

3

Odp: case 1055

Ciągnik zwany DZIDAS 15,5tyś a pług 8tyś

4

Odp: case 1055

no to są fajne maszynki też mi się one podobaja a jeszcze ładniesze są w nowej budzie smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: case 1055

Pogratulować zakupu wink Ładny jest. Mi też się bardzo podoba ta seria smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

6

Odp: case 1055

Ja tak szczerze mówiąc to chciałem kupić drugiego 323 ale pojeździłem troche i nie znalazłem żadnego ciekawego więc kupiliśmy DZIADASA

7

Odp: case 1055

Nie zakładam nowego wątku ,więc podpinam się tutaj. Potrzebuję schematu instalacji elektrycznej do CASE 1056 XL z 1990roku. pare rzeczy z elektryki nie działa i bez schematu jak to się mówi ani rusz. Z góry wielkie dzięki i plus też poleci.

8

Odp: case 1055

A tak apropo jak te" dzidasy " smile się sprawują  np. porównując do  forsza itd.  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

9

Odp: case 1055

Nie ujmując nic forszowi, ale tak jak byś przesiadł się z np c 360 do np zetora. Robotę zrobisz taką samą, ale komfort pracy zupełnie inny i tu na + dla case, dla przykładu: synchronizowana skrzynia biegów, elektryka ograniczona do minimum, napęd i blokadę załączasz mechanicznie, kabina wyciszona i tapicerowana, zwrotność, itp. Minusem natomiast jest cena zakupu, jeżeli twój forsz jest ok to po co go zmieniać. Ja zmieniłem zt323 case 1255xl dokładając 5500zł +malowanie

10

Odp: case 1055

Tak się tylko pytam . Wiem że wygodnie ale obawiałem  się  awarii zwłaszcza jej  kosztów dlatego stanęło  na  forszu a  z nim mam problemy tak jak myślałem i na razie nie jest tak drogo . Jeśli miałbym jeszcze raz teraz  kupywać znowu bym  go kupił .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: case 1055

Panowie nie ma wątku przynajmniej nie znalazłem o case 1455. Interesuje mnie jak jest rzeczywiście ze sprzęgłem w tych ciągnikach. W internecie nie ma za wiele informacji na ten temat, a jeśli chodzi o części to w sprzedaży są (na szybko) normalne suche sprzęgła, na tarczę jak w każdym innym ciągniku. Czytałem i kilka razy znalazłem jak ktoś się wypowiadał że jest tam sprzęgło hydrokinetyczne. I był u nas przypadek że mieli taki ciągnik i poniekąd przez nie sprzedali bo ciągnik nie mógł nic uciągnąć, bo jakby się ślizgało. 
Maszyny fajne i potężne, na żywo robią wrażenie. Ogólnie 145koni to już jest czym jechać, i jakby trafił się taki to też brałbym pod uwagę, bo będę szukał mocnego ciągnika. Ogólnie w necie można znaleźć tylko pozytywy, ale brak informacji przydatnych.

12

Odp: case 1055

Grzegorz89 w case 1455 sprzęgło jest takie samo jak w 1255, a ja robiłem u siebie już sprzęgło bo też nie jechał.
Co do budowy tego sprzęgła to dobrze zauważyłeś, to jest normalne suche sprzęgło z dwiema tarczami 1 - do jazdy, 2 - do WOM. Natomiast hydrokinetyka pełni rolę tłumika drgań, jedną stroną przykręcone do wału silnika a drugą do sprzęgła właściwego. Coś na zasadzie tych kół gumowych w ciągnikach fotrschritt między silnikiem a sprzęgłem.
W tym tłumiku drgań (zwanym sprzęgłem hydrokinetycznym) musi być olej ( ATF II  11litrów) ubytek oleju powoduje takie same objawy jak wytarta tarcza tz. ślizga się. A najlepsze jest to, że wlew jest tak schowany, że odkryłem go przez przypadek. ( zastanawiałem się po co jest przynitowana do obudowy sprzęgła taka jakby tabliczka znamionowa, ale bez napisów i wybitych numerów. Podważyłem wkrętakiem i okazało się, że to maskownica do wlewu oleju)

13

Odp: case 1055

Powiem szczerze, że na Ciebie liczyłem smile To się  chyb nazywa turbosprzęgło? Czyli do tego sprzęgła musi jeszcze dochodzić jakieś ciśnienie, jest jakaś dodatkowa pompa?  Czyli wychodzi, że sprzęgło na zimnym może dobrze ciągnąć, a po rozgrzaniu może się ślizgać.. Ogólnie to ma jakiś wpływ na zmianę biegów?

14

Odp: case 1055

nie żadnej dodatkowej pompy nie ma  to sprzegło to pompa i silnik w jednym  nie ma  że ciepłe czy zimne to lepiej chodzi chodzi tak samo jedynie  ma być suche i nie cieknąć .
wpływ na zmianę biegów  hmm pod maksymalnym obciążeniem  może sobie popuścić  na tym sprzele jak by mini automat ale nie że stanie i nie pojedzie tylko sobie sam ulży
i płynna zmiana biegów  i płynne ruszanie bez szarpnięć i zrywów   miękko się rusza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: case 1055

To jak zmiennik momentu w ładowarkach ,ale niestety poślizg i strata mocy = wzrost spalania .......

16

Odp: case 1055

Dzięki Panowie! właśnie musiałem zrozumieć do czego to służy. Poszukam jeszcze ile kosztuje takie sprzęgło. Modele 1455 widziałem na własne oczy i one nie wydają się w ogłoszeniu takie duże, a to są już kolosy. Moc 145 koni w zasadzie pozwoliłaby na sprzęt, który w razie jakiejś awarii pociągnie równie dobrze 323.

17

Odp: case 1055

grzesiu   case 1255 czy 1455 wbrew pozorom są wielkimi maszynami   mam porównianie  na budowie  wielkością  jest  podobny do Pumy 230 więc  jest to wielkie  i cięzkie
same filmiki pokazują co ludzie tymi maszynami ciągają  które dla forsza mogą pozostac ino w sferze marzeń
https://www.youtube.com/watch?v=zzk-3GCQ7Yo
https://www.youtube.com/watch?v=xVJA1w_LGXs

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-12-11 09:20:38)

Odp: case 1055

Wojtek, a czy modele 1255 i 1455 nie różnią się tylko silnikiem, i ewentualnie innymi oponami?
1255 można kupić naprawdę za dobre pieniądze, jednak potrzebuję mocniejszej maszyny i ten 1455 wystarczyłby, a i zadowolony byłbym bo to nie nakombinowane maszyny. Sprzęgło suche mają takie samo, bo w ogłoszeniach jest napisane że tarcze pasują do obu. Także myślę, że wiele jest podobnego. A jak z podnośnikiem wystarczająco mocny? Po filmie widać, że mocny. Widać prawdziwe konie a nie zamulone kacapy big_smile

19

Odp: case 1055

hydraulika ma małą wydajność   znaczy wolna ale silna . jedyna różnica to silniki i skrzynie  skrzynie w zalezności od kraju pochodzenia  są albo 30 albo 40 km/h  silniki pewnie tylko pompą wtryskową się różnią

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: case 1055

http://tractoor.pl/cignik/dane-technicz … 55-xl.html
Z tego wynika, że jednak silniki różnią się .