Temat: Jaka temperatura??

Czy ktoś wie przy jakiej temperaturze powinien sie załączać wentylator w 323A??
Nawalił mi czujnik chciałbym dobrać inny tylko nie znam temperatury.

2

Odp: Jaka temperatura??

chyba cos koło 80 stopni

3

Odp: Jaka temperatura??

A nie lepiej kupić oryginał z tym nie mam problemu

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Jaka temperatura??

90-93,5 st celsjuża ale kup sobie oryginal a nie kombinuj

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

5

Odp: Jaka temperatura??

karlos 93 st to jest w samochodach gdzie silnik chłodzi pęd powietrza  a w ciągnikach tak szybko nie jedziesz więc na zdrowy rozum według mnie musi nyć to troche niższa temperatura.

6

Odp: Jaka temperatura??

drogi transtcie
regulacja temperatury
regulatoremtermostatycznym, otwiera sie przy 80 - 84 st C, calkiem otwarty przy 95 st. C.
wentylator sterowany sprzeglem solenoidowym i czujnikiem temperatury wlacza sie przy 90 - 93,5 st. C roznica wlaczania 5 - 7 st. C
zrodlo instrukja obslugi traktorow fortschritt zt 320A i 323A
str45 (org 78)
a powiedz mi jak sobie wyobrazasz ze wjezdzasz samochodem z trasy i stajesz na skrzyzowaniu w upalny bezwietrzny dzien i co przegrzewa ci sie czy wentylator wystarcza

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

7

Odp: Jaka temperatura??

A co dopiero ma powiedzieć kombajn w czasie pracy, gdy pęd powietrza jest naprawde ogromny:D haha
A swoją drogą pomijając żarty, to raczej oryginalny czujnik jest w tym przypadku najbardziej wskazany

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

8

Odp: Jaka temperatura??

no właśnie  tak też myślałem  tylko nie miał kto mi tego uświadomić

9

Odp: Jaka temperatura??

no wiec dobrze trafiles

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

10

Odp: Jaka temperatura??

witam mam problem z pompą wodną w sieczkarni pompa delikatnie przecieka i podejrzewam ze jest to wina uszczelki pompę już wymontowałem i jest już "goła" jak tu
http://www.thu.pl/product_info.php?products_id=70
obecnie jest jak na zdjęciu, ta cena mnie przeraża wiec zależy mi bardzo
tylko co dalej jak dobrać się do obu recepturek? nie chce tłuc młotem i niepotrzebnie narażać żeliwnego odlewu czy wirnik jest plastykowy? jezeli tak to nie mogę zablokować wirnika długim śrubokrętem... z tyłu jest cienki blaszany dekiel czy może idzie dostać się od góry tam gdzie mocuje się wentylator? z góry dziękuje za wskazówki

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: Jaka temperatura??

Witam!ja w zeszlym roku za nowa pompe do sieczkarni dalem 360 zl,z tego co pamietam to trzeba ja rozebrac od przodu z tylu jak zdejmiesz dekielek jest tylko wirnik i u mnie byl z odlewu aluminium i jest bardzo kruchy sam sie o tym przekonalem wiec przy rozbieraniu trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i dac sobie troche czasu i nie radze walic mlotkiem za mocno bo to duzo moze kosztowac a wiem co mowie.Powodzenia>

12

Odp: Jaka temperatura??

dzieki
na thu.pl pompa stoi 740zł (ktoś musi aktualnie przechodzić ciężką chorobę umysłowa) a ty dałeś 360 gdzie ją kupiłeś? w panków? pozdrawiam

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: Jaka temperatura??

ja kupilem tu:http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B40217 biorac pod uwage to ze kupowalem w zeszlym roku to na dzien dzisiejszy bedzie kosztowac pewnie cos kolo 400 zl.pozdrawiam!

14 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-10-23 22:35:47)

Odp: Jaka temperatura??

Fenol, młotka możesz użyć tylko do wyjęcia łożysk i reperaturki z rozebranej pompy. Samą pompę rozbierz na prasie. Podłóż po nią coś z dziurą lekko większą od dekielka i wyciśnij wirnik od góry, tzn., od strony mocowania wentylatora. Jeśli wirnik nie będzie mocno zapieczony na łożyskach, to wysunie się bez problemu, wypychając przy tym dekielek z dołu pompy. Dekielek wtedy nic się nie uszkodzi i będziesz mógł założyć go drugi raz. Dla pewności od razu wymień też łożyska i koniecznie oring między pompą, a półbloczkiem. Sprawdź też drożność tych kanałów.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

15 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-11-21 13:03:51)

Odp: Jaka temperatura??

Dzisiaj mając chwile wolnego czasu postawnowiłem wymienić termostat na nowy (kupiłem go jakiś czas temu leżał w szafce) z myślą o odśnieżaniu żeby było ciepło w kabinie. Zamontowałem go tak jak stary był założony - tym pogrubieniem w stronę chłodnicy. Zanim go zamontowałem sprawdziłem go przedmuchując. Czyli od strony kolektora w dół szło lekko, a od strony chłodnicy bardzo ciężko. Po odpaleniiu po ok 10 sekundach wywaliło mi przez zbiorniczek płyn.

Zaznacze jeszcze że zalany był płynem Kuler. Na lato zalewaliśmy go wodą bo pracownik mówił że jak był płyn to przy orce ciśnienie się robiło i wywalało. A na zimę płyn żeby się nie bawić a zimowe prace go nie grzeją tak.

Co może być przyczyną tego wywalenia?? Przecież wylot od zbiornika jest na ssaniu (wlocie) pompy wodnej?? Pompa ma odwrotne obroty ?? A  może powinienem odwrócić termostat???

16

Odp: Jaka temperatura??

Wydaje mi się że masz lekki przedmuch na uszczelce umnie jak miał przedmuch to zawsze wywaliło termostat,plastikowe to strzelały.Ale u ciebie może być co inne.

17

Odp: Jaka temperatura??

uszczelka pod głowicą w sumie była wymieniana jesienią po orkach tak więc wcześniej ona mogła to powodować ale teraz nie powinno tego być. Co ciekawe po odwróceniu tego termostatu wszystko gra :hmmm: temperatura dochodzi do 80 oC i stoi...... sam już nie wiem...

18 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2008-11-21 18:05:18)

Odp: Jaka temperatura??

Jak wszystko jest dobrze to zostaw w spokoju.Wstawie Tobie rysunek jak to powinno wyglądać.          http://www.fotoload.pl/index.php?id=531 … 221c169a17

19

Odp: Jaka temperatura??

Nie wiem Maxi, jak fabrycznie termostat był montowany. Powiem Ci jak ja go zamontowałem. Grzybkiem w stronę chłodnicy, a zbiorniczkiem z woskiem (harmonijka) w stronę silnika. Chodzi, płynu nie wywala.

20

Odp: Jaka temperatura??

Panowie mam do forszaja 4m kultywator nonstopa i smigam nim III-2 i woda mi dochodzi do 98-99 stopni, gdy jezdziłem II-4 to równiez woda miała prawie 100
One tak mają czy mi pompa wodna padła??