1

Temat: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Panowie co jakiś czas trafiają się ogłoszenia z gniotownikiem do E281, zastanawia mnie dlaczego zostały wymontowane, druga sprawa jak sieczkarnia sobie radzi gniotownikiem bo tak narozum to nasze 180km na 4 rzędy to bardzo mało a do tego jeszcze gniotownik. Marczi ma chyba sieczkarkę z gniotownikiem więc proszę o wypowiedz bo warto nad gniotownikiem pomyśleć jak patrzę w to co wypada ze zwierzaków to jednak ziarno się trafia.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

fenol może i da rade z gniotownikiem tylko czas koszenia może się znacznie wydlużyć.Ja w tamtym sezonie miałem założoych 8 noży,ale pod koniec sezonu wpadła mi blacha ,która osłania ostrzałke i wyleciało 6 noży ,a dodam że miałem te grube mało zużyte.teraz mam założone 12 szt. dołożyłem nową wanne z przecierakiem,z tym że dopiero w tym roku wyczaiłem sprawe i sprawdziłem posuwy na skrzyni przekładniowej, i okazało się że u mnie najdrobniej sieka na średnim posuwie,więc rozumuje że poprzednik musiał chyba zmienić zębatkę. No sieczka leci rewelacja. Nawet nie przypuszczałem że może tak siekać. jeśli jużsię trafia ziarko (sporadycznie) to jest ruszone tzn;uszkodzone. jak otworze silos to postaram się wrzucić fotke. Tak więc fenol możesz tu coś pokombinować i chyba będzie taniej niż kupić gniotownik za min.5 tyś pozdrawiam

3

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Ja miałem sieczkarnie z gniotownikiem i moje spostrzeżenia to- silnik ma ciężej ale daje rade wcale wolniej się nie jeździ, paliwka troszkę wiecej wciąga ale to moze jest róznica 1-2 litry na godzine, wyrzuca tak samo jak bez gniotownika, sieczka super, oryginalna wanna bez tej tarki ,12 nozy i jest super...
Obecnie użytkuje siczkarnie bez gniotownika, założyłem nową stalnice i 12 nowych noży, ale wiadomo ziarka cale sie trafiają...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

4

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

a jak jest z gniotownikiem i jego nafreowaniem dlaczego teraz nie masz gniotownika?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Fenol,nie mam gniotownika tylko tarkie i to w zupełnosci wystarcza,12 noży na bębnie dobrze ustawionych,nowy kant stalnicy i jest ok cieżko znaleść nie ruszone ziarno,w tym roku kosiłem 4 sezon i jak do tej pory sami zadowoleni klijeci ktorych co roku przybywa,na pewno gniotownik jest lepszy no ale czy warto wyłożyc na to 5 tys?

6

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Jak miałem gniotownik to waliłem większą cene za fure i w sezon sie zwracał...

Tarka w tej sieczkarni to pomyłka- za słaby silnik, słabo wyrzuca i pali dużo więcej jak z gniotownikiem, wiem bo miałem tez z tarka sieczkarnie....

Nie mam tej sieczkarni bo sie jeden gość napalił i sprzedałem za bardzo dobre pieniążki, miałem też kiedyś na handel sam gniotownik poszedł do krowiarzy w wielkopolsce ale wziąłem dużo ponad 5 tysi...

Czy się opłaca? Według mnie tak, szukam teraz  czegoś z gniotownikiem i w latach około 90, jeszcze detektor metalu byłby mile widziany. Mam nadzieje, że w zimie coś upoluje... wink

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

7

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Bedek,w moich stronach jak bym brał więcej na godz. ze wzgledu na gniotownik to kosił bym pewnie tylko u siebie,teraz brałem 270 za godz. i jeszcze ludzie płaczą ze drogo,fakt wyrzut moze i jest słabszy ale tylko przy mokrej kukurydzy,co do spalania to jeszcze nigdy mi wiecej nie wyszło jak 25l na godz. a rozmawiałem kiedyś z gościem co miał gniotownik to mówił ze 30l na godz to mało jej było,no i mam pytanie,co sie dzieje z walcami gniotownika jak np.wpadnie coś niechcianego w kosy i je wyrzuci?

8

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

U mnie krowiarze cenili sobie dobrą jakość cięcia, nie było problemów, a chętnych masa.
Ja nie wiem to od znajomego, szwagra, gościa czy innego bajkopisarza....ja poprostu pracowałem tymi maszynami więc znam sytuacje...
Moja teraz w kuku wyszła około 20 litrów....
Nie wiem jak u Ciebie ale ja w kuku nigdy nie zlapalem ciała obcego...no oprócz belki z motowidla ale posiekala go na ladne równe kawaleczki i wyplula na fure, na nożach nie został nawet ślad po tym incydencie.... wink
Pozatym po kuku rozkręcasz walce do oporu, jest jeszcze na nich zabezpieczenie przed takimi wypadkami typu kamien, nóż....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

9

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Na szczescie jeszcze nic mi nie wpadło ale sasiad juz kilka razy coś złapał,ale skoro powiadzasz ze jest jakieś zabezpieczenie to zaczynam sie przekonywac do tego gniotownika.

10

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Oczywiście pozostawi to jakiś ślad na walcach gniotownika ale poważnych obrażeń nie zrobi...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

11

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

skąd idzie napęd na gniotownik?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

12

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Od koła pasowego które napedza bęben sieczkarni.

13

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

bendek 20 litrów na ha kukurydzy to mało ja poniżej 30 nie zeszłem a mam ładną co roku bo na kurzym oborniku

14

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

czyli spalanie prawie takie jak u mnie na ha kukurydzy(32l), jeżeli napęd idzie z koła pasowego sieczkarnie to potrzebny jest inny pas i to konkretny długi pas który z silnika poda obroty na bęben sieczkarni i jeszcze na gniotownik, to może być bardzo droga sprawa w takim układzie wybulić dodatkowego tysiąca na pasy albo i tysiąc mało.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

15

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Trzeba zmienić koło pasowe bębna sieczkarni na szersze,pasy napedzajace beben zostaja te same,potrzeby jest tylko pas z koła pasowego do gniotownika.

16

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

Witam poszukuje gniotownik do sieczkarni Fortschritt E-281 z góry dziękuje za informacje

17

Odp: Gniotownik do sieczkarni Fortschritt

też szukam ciężko znaleść za przyzwoitą kase prędzej sieczkarnie kupisz  całą