141

Odp: Wielkość gospodarstwa

Dawno temu, po skończeniu technikum - zakochałem się na zabój, tak się mówi. "Moja " laska obchodziła wtedy osiemnastkę. Sąsiad mojego kumpla miał trzy hektary róż w gruncie. Dostałem mały sekator, koszyk i pozwolenie buszowania po całości. Już nie chodzi o laskę, bo nie była warta tych róż. Chodzi o samo wrażenie - jesteś jak w raju. Wszystkie kolory, wielobarwne, niskie, wysokie. Oprócz róż, miał dwa ha zboża, tak dla utrzymania jako takiego płodozmianu. Dla dwu ha zboża, kupił nowego Bizona (1983 rok). Tu chodzi o pięć ha, a co mówić o ośmiu !?

142

Odp: Wielkość gospodarstwa

slawek to ty kozak jesteś a co do ziemi to niektórzy z hektara maja tyle co inni ze 100

143

Odp: Wielkość gospodarstwa

Dzięki Joker, taki ze mnie kozak jak z kociej d..y amfiteatr. Co do zysków - masz rację. Nie wiem jak to się dzieje.

144

Odp: Wielkość gospodarstwa

hehe u mnie był taki przypadek ze koleś miał z 2,5 ha więcej niż inny z 5 ha

145

Odp: Wielkość gospodarstwa

Czołem panowie!
Ja mam 12ha. 10 swojego i 2 dzierżawy. Mój sprzęt to do tej pory C330 a od niedawna Forshay  ZT303. Troszkę można się narobić, zwłaszcza że mam góry i doliny. Ciapkiem to ojciec obrabiał 20 lat!! Orał dwoma a jak nie szło to jedną skibą. Ja już miałem tego dość. Co do opłacalności tego zawodu to trzeba kombinować we wszystkie możliwe sposoby. Ja na przykład dorabiam u "prywaciarza" moja żona też pracuje, i jakoś się kręci.
Mam nadzieję że w razie potrzeby będę mógł liczyć na waszą pomoc w sprawie ewentualnych usterek w moim "nowym" nabytku.
Foto

146

Odp: Wielkość gospodarstwa

tomek spokojny bądź tu w razie co dowiesz się wszystkiego a nawet więcej smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

147

Odp: Wielkość gospodarstwa

Cześć Tomek !
Wojtas ma rację. Na nas zawsze możesz liczyć.

148

Odp: Wielkość gospodarstwa

Dzięki panowie.
Wiosną się okaże czy będę potrzebował pomocy czy też moja wiedza jest wystarczająca.
Jednak myślę że będę tu często zaglądał.

149

Odp: Wielkość gospodarstwa

Masz racje zaglądaj tu big_smile  czasami jak nie czesto jest  ciekawie big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

150

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam!!!. Mam na imię Zbyszek. Mieszkam w miejscowości Racławice (w małopolsce tam gdzie Kościuszko odbył słynną bitwę i gdzie co roku odbywają się wybory chłopa roku).
Prowadzę gospodarstwo o powieszchni 14h. Posiadam Ursusa C-330M od nowości u mnie od 1989.r i Zetora 5748. Wcześniej posiadałem Zetora 10145 i zetora 8011 ale to przeszłość, kombajn CLAAS consul którego sprzedaję.
Bardzo często czytałem wasze forum i bardzo mi się podoba. Jestem też w trakcie zakupu E-514 ale zobaczę co z tego wyjdzie. Nie ukrywam że później chcialbym kupić ZT-323.

151

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam i życze powodzenia w spełnieniu marzeń:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

152

Odp: Wielkość gospodarstwa

Cześć Zbychu !
Tam walczył mój przodek Bartosz Głowacki. Fajnie, że Ci się tu podoba. Od kombajnów są wybitni specjaliści, wiedza że szczęka opada. Do traktora też ktoś się znajdzie.

153

Odp: Wielkość gospodarstwa

Około 25h z tym że do 7h mam 12km. Drogą po przejechaniu której żołądek podchodzi do gardła.

154

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam moje hobby to niecałe 5ha prawie piasku a będzie robił w tym sezonie na tym ZT325 nie śmiejcie się bo zależy mi na czasie tym bardziej że prace polowe robie praktycznie w nocy bo rano trzeba na dachy żeby rodzinę utrzymac

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

155

Odp: Wielkość gospodarstwa

to ja powarznie ile trzeba mieć ziemi bydła czy świni żeby żyć z gospodarstwa a nie dodatkowych rzeczy no jak wy na to patrzycie

156

Odp: Wielkość gospodarstwa

moim zdaniem 100ha ornego i mugł byś w miare spokojnie życ tak mi sie wydaje bo mając takie 25ha to trudno koniec z koncem związac  bez dodatkowej pracy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

157

Odp: Wielkość gospodarstwa

ale z samej tylko ziemi czy jeszcze do tego zwierzeta

158

Odp: Wielkość gospodarstwa

z samej ziemi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

159

Odp: Wielkość gospodarstwa

a z bydłem
albo inna forma

160

Odp: Wielkość gospodarstwa

zawsze lepiej przekręcić plony przez oborę niż sprzedać za grosze.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]