21

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Największą bolączką skrzyni w forszaju jest ostatni tryb, który zdaje napęd na tylny most, na mech. różnicowy, a konkretnie, to łożyskowanie tego trybu, szczególnie jak ciągnik był użytkowany z niskim poziomem oleju w skrzyni, a ze trzeci bieg, to wcale w to nie eierz, bo to tylko kwestia przypadku, u mnie np tryb od jedynki nie ma jednego zęba, jechać idzie, ale puka, ale jedynki praktycznie nie używam, no może podczas ruszania z obciążeniem na drogowym przełożeniu.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

22

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

panowie to znowu ja; gadałem z gościem co sprzedał 323 z silnikiem od jalcza 200 koni niby chodził 7 lat w orce ok 20l/ha łykał z pługiem b-201 dowiedziałem się samych superlatyw o tych maszynach niby skrzynia biegów przy pełnym poziomie oleju nie do zajechania

23

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Silniki Ify choć słabsze są oszczędniejsze mi przy  5 grudziądzkiej na ha palił jakieś 13l/ha

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

24 Ostatnio edytowany przez Eratu (2007-04-16 18:21:18)

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

A tak zmieniajac temat to czy forszaj 323 ma naprawde komforcik kabinke bo niewiem na co sie zdecydowac 303   albo   323  mam 17 tys i niewiem co bedzie lepsze  303 + plug  czy 323?? 
Pomozcie prosze   9565190 gg:pa:

25

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Eratu napisał/a:

A tak zmieniajac temat to czy forszaj 323 ma naprawde komforcik kabinke bo niewiem na co sie zdecydowac 303   albo   323  mam 17 tys i niewiem co bedzie lepsze  303 + plug  czy 323?? 
Pomozcie prosze   9565190 gg:pa:

Musisz przejechać sie jednym i drugim . lol To prawie to samo . :smiley: Ale prawie robi wielką róznicę lol lol lol

26

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Zdecydowanie 323, ale wybór należy do ciebie :hmmm:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

27

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Ostatnio przyjechał do mnie gościu bo kupił 323 za 20 tys. Pojeździł u handlarza w postolicach i przyjechał nim do domu. Co się okazało musi robić skrzynie gdyż wyskakują mu biegi i się zakleszczają.Jak dowiedział się ile kosztuje niemiecki wałek to się dziwił(1200zł). Ale skrzynie musi robić

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

28

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Plusem 300 i 303 jest tania skrzynia ok 1500zł. W 323 trzeba pilnować stanu oleju w skrzyni bo posypią się łożyska igiełkowe. Ja już robiłem skrzynie w swoim 323 (kupionym własnie u chandlarza w Postolicach) ale udało się jeszcze zreanimować ten wałek i tylko nowe łożyska kupiłem.

29

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

po kilku miesiacach od ktorych jestem szczesliwym lub nie posiadaczem forszajka wiem jedno ze gdybym dzis kupowal ciagnik nie kupil bym tego ktory mam co nie znaczy ze nie kupil bym fortschritta wrecz przeciwnie ale nie tak wybrakowanego oczywiscie nikt nie siedzi w srodku i nie wie co tam jest no bo przeciez kupujac ciagnik nie rozbierzemy silnika aby sprawdzic w jakim jest stanie ale trzeba wlasnie zwrocic uwage na poziomy oleju jednego i drogiego a najlepiej jest aby pojezdzil nim ktos kto juz ma forszajka o ile ktos taki znajomy w poblizu jest

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

30

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

A ja myślę , że niektórych wad nawet "pan henio złota rączka" nie ma sposobności wykryć i tak jest ze wszystkim.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

31

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

zgadzam sie ale chodzi mi o to ze nalezy zabrac ze soba kogos kto juz ma takowy aby ostudzil nasz wielki zapal przynajmniej ja kogos takiego nie mialem byl ze mna wlasnie taki henio mechanik ale nic konkretnego nie powiedzial a gdyby byl ktos kto juz ma forszajka to sprawa by inaczej wygladala przaynajmniej tak sadze

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

32

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Jest dokładnie tak jak pisze Karlos, ja też wkopałem się podczas zakupu mojego Forszaja, popłynąłem na falach emocji, które skutecznie przysłoniły zdrowy rozsądek i rozwage :uuuu:, poprostu zaufałem sprzedającemu i uwierzyłem w jego "bajki" o tym, jakże ten ciągnik jest wolny od wad :crez:, a wystarczyło tak niewiele :stu:, aby sprawdzić podstawowe rzeczy, takie jak skrzynia biegów, która była kompletnie zajechana :nooo:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

33

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Ja sparzyłem się na kupnie kombajnu i kupując ciągnik wybierałem z kilku sztuk a handlarzowi kazałem bajki dla dzieci zostawić (nawet się nie obraził big_smile i poszedł na kawę ) wybierałem dwie godziny aż w jednym zabrakło paliwa na środku wioski ale właśnie jego kupiłem i śmiało mogę powiedzieć , że trafiłem dobrze :smiley: Przy kupnie używanych ciągników oprócz wiedzy i spokoju potrzeba też trochę szczęścia żeby trafić .

34

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

szczescie jest zawsze potrzebne kupno uzywanych maszyn to loteria i nawet jesli sie trafi uczciwy handlaz to on sam do konca nie wie co tam jest w srodku ale ja zawsze jestem optymista wiec wychodze z zalozenia ze jak zrobie swoj to bedzie to najlepszy ciagniczek w okolicy big_smile

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

35

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

ja tez pojezdziłem po handlarzach ale każdy forszajek miał jakieś braki albo wady. w koncu pojechałem do gospodarza (w dodatku mechanika) który dla siebie forszajka szykował. a jak dla sobie to znaczy dobrze robił:) i widać ze sporo pracy w niego włożył. wieć kupiłem. o ile u handlarzy ceny wahały się miedzy 16800 a 19800 to ja wolalem zaplacic 20000 i miec konkretny sprzęt, a nie taki co to sie go niemiec z radoscią z porwórka pozbył wink

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

36

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Ja swojego kupiłem za 14tys od gospodarza ale on miał już konkretne sprzęty- nowe 2 New Holandy, deutza i inne, a ten był mu nie potrzebny i w sumie najstarszy 1990. Wymienilem uszczelniacze w hamulcach i sprzęgle a pozatym wszystko cyka jak zegarek smile i juz go sprawdziłem z pługiem i w transporcie smile Ale Ja tylko szukalem w mojej okolicy więc troche to czasu zajeło, ale warto było...  a ciągniczkiem przyjechałem do domu w 1,5h.
A teraz w pn po mc stania odpalil zaraz po przekęceniu kluczyka cool

gg 2215972

37

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

pragne was wszystkich ostrzec nie kupujcie w sitowcu u goscia co sie proch nazywa ani w sepulnie krajenskim w firmie aran to jedno i to samo ja tam kupilem i przez goscia pol silnika musialem wymieniac bo nie naprawil a podpicowal tak twierdzi mechanik

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

38

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

witam, od dłuższego czasu wacham się między 303 a 323 nie bardzo jednak wykryłem jakie są istotne różnice między nimi moc podobna,napęd na 4 i tu i tu , czo ma 323 czego nie ma w 303?
czy do 303są jeszcze części?
w przyszłym tygodniu wysyłam znajomych do gostków w Dobiegniewie (14 tys.)i w Międzyrzeczu(16 tys.) oba do negocjacji, mają zabrać ze sobą mechanika -"pana Henia"-złotą rączkę, co by obejrzeli sprzęcicho (oba ciągniki to 323).wolę wydać "na rzeczoznawcę" parę zł. i zminimalizować ryzyko, oba forszaje sprowadzone z niemiec, i nie używane w Polsce ,ale to chyba nie gwarantuje ich dobergo stanu -niestety.
ps.forum przeczytałem od dech do dechy, ale jeszcze sie w niektórych rzeczach nie łapię:stu:- co to jest ten orbitrol-wspomaganie?

39

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

orbitrol to wspomaganie sprowadzony nie znaczy dobry moze byc grzebany i spier... przez polaka chandlaza tak jak moj roznice przedewszystkim kabina 303 ma 3 biegi 323 4 w 303 sa dwa obiegi oleju osobno skrzynia osobno hydraulika silowa w 323 jeden i jeszcze kilka roznic ale to chyba te wazniejsze

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

40

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

no i 323 jest ładniejszy! wink

There is no soul, no soul could ever make me it's own...