741

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Masz racje wporządku facet. Ale nie skłonny do targowania big_smile 16 tyś zł i powiedział że zaleje na drogę smile

742

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Gadałem już z nim, ale myślę że nie będziesz stratny, za tą kase ciężko coś trafić możliwego.

mdw

743

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Tadziu, a jak żonka zniosła oględziny sprzęta.

744 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2013-06-15 22:02:07)

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Sławku jeszcze nie żonka z czasem może kto wie smile , sama zaproponowała że ze mną jedzie ja nie miałem przeciwskazań, grzecznie przyglądała się gdy rozmawiałem i oglądałem go z właścicielem i jak po jeździe próbnej zapytałem jak jej się widzi to odpowiedziała : "Fajny taki duży i koła ma prawie wyższe odemnie a siedzenie to chyba jakieś miękkie ma bo strasznie podskakiwałeś" skończyła jarać kiepa :nooo: i wróciliśmy do domu smile Jestem cały czas pod wrażeniem tego jak układ kierowniczy tam lekko pracuje , kuzynostwo ma JD6600 i tam jest tak samo lekko. Nie wiem tylko czemu sa takie wibracje przy pewnych obrotach i nie wiem jak to zlikwidować.

Yoka i co tam Tomek dziś mówił jak rozmawialiście ?

745 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-06-15 22:34:14)

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

W sumie to przez telefon tylko, zadowolony że sprzedał i że w lipcu zabierasz, a co on gadał na te wibracje?Kasa mu sie przyda , widziałeś jak bobry pływają u niego w kukurydzy?

mdw

746 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2013-06-15 22:38:23)

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Nie rozmawiałem z nim na ten temat nawet , troche to zignorowałem z tego względu że u siebie mam to samo już od początku i nic się nie dzieje . Mówił że zmianiał łożyska na sprzęgle docisk i tarcze. Jakbyś tam z  nim rozmawiał kiedyś to mógłbyś dopytać co to może być przyczyną. Ogólnie jestem zadowolony.

O bobrach nic mi nie mówił big_smile bo jakby wspomniał to na pewno bym poszedł zobaczyć, ale mówił że 15ha mu zalało i że nie za kolorowo jest .

747

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Nie ma sprawy, ale wad ukrytych nie ma, zresztą to nie żadna technologia, a ten traktor naprawde zapierdziela.

mdw

748

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

ok Yoka jak chcesz jeszcze popisać na ten temat to pisaj w hendy park, gg forumowe , tutaj nie bedziemy już smiecić.

To najważniejsze że wad ukrytych brak, nie wyglancowany widać że prosto z pola.

749

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Nie zlikwidujesz. Te silniki tak mają. Duże gary, wolne obroty, w okolicy średnich obrotów silnik trzęsie całą resztą. Jedyna rada, omijać te obroty i się nie wk...wiać. Tzn, ominąć całkowicie się nie da. Na stałych obrotach trzymaj niżej lub wyżej a przy wkręcaniu na wyższe dygot trwa chwilę. Przy schodzeniu nie ma wcale. Z czasem przestaniesz to zauważać. Samo wejdzie w krew.
Gratuluję zakupu i ogólnie perspektyw na przyszłość.
Mój znajomy ksywa "Misiek", ożenił się z Ukrainką, nie on jeden z resztą. Bardzo porządne kobiety. Jak mąż nie bije (bez powodu) i nie pije (więcej od nich) to super mąż. Nie uwolnisz się do końca (swojego) życia. Tak są wychowane.
Miśka żona całymi dniami przesiadywała na błotniku C 330 - przy mężu. Na C 360 też. Misiek nie wie czy żona tak lubi po polu traktorem jeździć, czy tak go kocha i rozstać na chwilę się z nim nie może.
Ostatnio Misiek kupił Fergusona z tak małą kabiną, że tylko on z ledwością się w niej mieści. Oboje tak szacunkowo po 120 kg. Opony łyse, silnik taki sobie, paru szyb brakuje - u Fergusona oczywiście.
Po co Misiek go kupił, oto jest pytanie ?
Może od dziecka lubi takie Fergusony, może nie chce żeby ten lewy półdupek żony cały czas zwisał z błotnika, może całkiem przestał ją kochać ?
Tadziu, nie bierz tego do siebie. Nie wszystkie laski to Ukrainki. Sory mam zły dzień.

750 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2013-06-15 23:26:27)

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Tylko w nim siedzi silnik leylanda ale jak kuzyn miał 323 z ifą to było to samo dokłądnie tak jak piszesz..... Nie no bez przesadyzmu Sławku moja nie chodzi za mną krok w krok , sam jechać nie chciałem kumple z okolicy mieli co innego do roboty , ona planów żadnych nie miała , zrobiła sobie małą wycieczke i tyle. Do 120 brakuje mi 15kg z wzrostem 185cm w Fortschrittcie kabina jest większa niż w fergusonie. Jeszcze pół godziny i ten zły dzień Sławku się kończy, życze Ci aby niedziela była tym lepszym dniem.

751

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Dziękuję, dobry Człowiek jesteś.

752

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Więc Tadziu zainteresowany Renówką już nie jesteś rozumiem? Wioskę dalej gościu kupił wiosną Renówkę Ares 115 koni z Damasławka. Ładna piękna sztuka wypicowana, trochę wiosną nim zaorał, zasiał agregatem uprawowo-siewnym no i od paru dni stoi u sąsiada na warsztacie. Co się okazało to wali z komporechy, uszczelka pod głowicą dmuchnięta, na liczniku 4,5 tyś mth ale sąsiad twierdzi że tam chyba jedynki z przodu brakuje... Wygląd ma bardzo ładny ale nie wszystko złoto co się świeci... I oby ten 323 prosto z pola był do pracy a nie do zawieszenia tylko oka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

753 Ostatnio edytowany przez krzychu (2013-06-16 07:31:37)

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Sławek posmarakłem się ze śmiechu jak czytałem twojego posta big_smile dzięki za poprawę humoru z rana przy kawie. Co do traktora to ja teraz szukam jakiegoś ciapka 328 albo coś innego małego do 8 tysięcy bo mam dwa duże i 60-tkę i bardzo brakuje mi takiego małego ciągnika z małym turem do prac podwórkowych.

754

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Przekalkulowałem wszystko i na renie w tym roku Laszku nie będzie stać mnie jeszcze niestety a kredytów brać nie chce. Nie Ciekawa sprawa tamtej renówki którą opisałeś ale to już jest loteria. A z Fortschrittem mam nadzieje że nie będzie problemów takich poważnych problemów, 303 pójdzie na przeszczepy gdyby coś.

755

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

sławek 42 napisał/a:

Miśka żona całymi dniami przesiadywała na błotniku C 330 - przy mężu.

Pierwszy ciągnik jaki kupił mój tato to był T-25 bez kabiny dociążał go w orce wrzucając worek piasku na błotnik, po roku kupił taki sam sąsiad no i żona też mu opanowała błotnik.
Ale ubaw mieli ludzie, mówili że mój tato dociąża swego władka workiem piasku a sąsiad żoną lol

756

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

ważne jest to że to nie była żona sąsiada big_smile

757

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Wiem czemu są te wibracje ale taka wiedza drogo kosztuje.

758

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Ale mi tajemnica nie wyważone sprzęgło.
Tomek to jest forum Użytkowników Fortschritta a nie jakieś komercyjne, więc takie posty budzą we mnie nie smak, chyba że żartujesz wtedy sory.

759

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Oczywiście że żart tylko chciałem wywołać burze mózgów ale się nie udało co do sprzęgła to masz racje wibracje są bo sprzęgło zmieniło wyważenia.Jak nikt wcześniej nie grzebał i blaszek od wyważania nie poprzekładał(trzeba każdy talerz zaznaczyć) to ja załatwiam to banalnie prosto wystarczy dokładnie wyczyścić całe sprzęgła z brudu i zawsze zmieniam łożysko kólkowe to z przodu.

760

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Tomku właściciel podobno wymieniał tarcze i jakieś łozyska więc nie wiem czy coś nie będzie przestawione.